Здравейте, започвам един проект на самолет, който ще е способен да лети между 45 и 60 минути. Бавно летящ, и благодарение на размерите си осигуряващ спокоен полет. Изходните налични материали са следните: ДВГ Магнум 7,5 кубика, шперплат 3 и 4 мм, серва футаба 3003 и желание....
До преди малко писах разни глупости, но и аз се обърках затова ще пробвам така:
Крило: Какъв профил според вас ще е най добре, проценти дебелина, разпереност и широчина. В главата ми се върти разпереност към 2 до 2,5 метра и тясно крило. Крилата ще трябва да се свалят щото иначе няма пренасяне.
ДВГ и резервоар: За да е икономична моторетката трябва да работи на и под средни обороти иначе резервоара трябва да е над 1 литър, а това си тежи.
Перка: Понеже аз си го представям бавно летящ трябва да е с голям диаметър и малка стъпка за да има тяга при тези обороти. Ама колко? в момента имам 11х4.
Тяло: задължително с най малкото челно съпротивление. шперплат само до изходния на крилете, а до опашката тръба. Кой от двата размера шперплат които имам да ползвам?
Тегло: тази моторетка е до към 2,5 килограмов тренер, ама тогава се върти доста над средните обороти и си смуче горивце.
Ами нека да чуя вашите мнения. посоката в която разсъждавам правилна ли е? давайте обоснованите си предложения за тегло, перка, крило, крилно натоварване, тяло. Някой ако има подобен модел може и снимки да покаже. Въобще всяка информация е полезна.