+ Ново Мнение
Страница 3 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 38

Тема: Hobby King новини

  1. #21
    Наблюдател Аватар на GiNj
    Регистриран
    Jan 2012
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    19

    Пристигна ли? Много се бави
    Георги Георгиев

  2. #22
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Пристигна отдавна, но вчера си поиграхме за първи път. Опитахме се да сглобим стругче и доста се разочаровахме. На практика сглобяването на една от 6-те машинки отнема страшно много време. Доста ще е трудно да се разглоби едната и да се сглоби другата. Според мене ако някой иска да ползва повече от една машинка, трябва да си купи повече от един комплект. Но струва ли си всичко това, ако един комплект струва 220 лева? Та за подобни пари може от магазина да се купи истинска машина, вършеща същата работа много по-добре.

    Още един недостатък - сглобките се правят с едни лястовичи опашки, клито не могат да пристегнат детайлите един към друг достатъчно здраво. Стругчето, което се опитахме да подкараме, така и не тръгна както трябва. Отсека с мотора и отсрещния съпорт лесно се измятаха настрани с по 1-2 милиметра и детайла се изместваше от центъра. Опитахме да струговаме една дървена пръчка (идва с комплекта) и се сблъскахме с поне 10 проблема. Мотора е слаб, пиньона ми беше ексцентричен поради накриво пробита дупка и това създаваше големи вибрации, детайла не можеше да се захапи здраво заради конструктивни недостатъци в главата, дърводелското ножче беше тъпо и т.н и т.н.

    БИ могло това стругче да се пооправи, ако мотора се смени с по-мощен бръшлес и ако детайлите се укрепят допълнително с външни планки, но тогава ще стане неразглобяемо.

    Не сме си играли с другите машинки, защото се разочаровахме. Това конструкторче е повече играчка и по-малко полезен инструмент. Трудно ще му се намери конкретно приложение, освен може би като малко шмиргелче. При всички случаи ще трябва от 6-те изструмента да си изберете само един, да го сглобите и след това да го укрепвате с канаколит или планки и така да стане неразглобяем, но вършещ някаква полезна работа.

    Не очаквайте обаче да стане вашия основен полезен инструмент. Уж прави всичко, но нищо от нещата няма да го прави като хората. Нещо като патката. Уж плува, но не като риба. Уж лети, но не като птица. Уж върви, но не като хората. Прави всичко, но нищо не е както трябва. Що е то? Ами ПАТКА.
    Росимир Матеев

  3. #23
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Аз също имам едно малко стругче, ужким германско ама пак си е китайска изработка. То върши що годе добра работа вече няколко години го ползвам за по няколко часа на година :). При него в началото излезна един голям проблем -изгорях му мотора без да се усетя като стържех алуминиев детайл с диаметър 40мм. Мотора ужким по документ трябва да е 400 вата ама едва ли има повече от 250 вата и при съвсем малко натоварване изгаря. Та след като минах през пренавиване на мотора, и после през нов мотор щото пренавития не можеше да работи като хората се принудих и направих един оборотомер и термостат с аларма за този ел мотор че да не ми изгаря пак така бързо и неусетно от един никъв възможно най-мек алумин. Схемата, сорса и подробно обяснение съм качил тук:
    http://forum.gogobg.net/viewtopic.php?f=3&t=79
    Ако на някои са полезни да ги ползва, че мотора гори бързо, после трудно се пренавива, а и много се чака за нов. След направения мод стругчето работи без проблеми, но кафетата по време на работа с него се увеличиха доста. Така хем аз си почивам, хем и мотора на стругчето не ми изгаря, а оборотомера си дава полезна информация която иначе я няма.

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Абе купете си втора употреба нормален струг, ако ви трябва и си вършете работата ....
    Излизат от време на време я ТОС, я ХОБИ-7 .... Вкарайте усилията в ремонта му и окомплектоването .... и готово ....
    Ако чак толкова ви трябва .... аз си имам ХОБИ-7 и съм си доволен .... Не че не търся стругар, когато размерите са по-големи и мойто не върши работа ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  5. #25
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Пристигна отдавна, но вчера си поиграхме за първи път. Опитахме се да сглобим стругче и доста се разочаровахме...
    Не очаквайте обаче да стане вашия основен полезен инструмент. Уж прави всичко, но нищо от нещата няма да го прави като хората. Нещо като патката. Уж плува, но не като риба. Уж лети, но не като птица. Уж върви, но не като хората. Прави всичко, но нищо не е както трябва. Що е то? Ами ПАТКА.
    От няколко дни се занимавам с индустриални машини. По съвместителство се налага да намирам бързо адекватни решения при възникнали проблеми.
    Основният проблем, с който се сблъсквам е не в това, че машините се повреждат, а в малките детайли, които са причина за това.

    Инструментът изглежда доста добре на снимките. Да не би да има някакъв принцип/начин на сглобяване, който от недоглеждане да сте пропуснали?
    Георги Русинов

  6. #26
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Не. Просто концепцията е грешна. В основата на всички детайли е един черен елоксиран квадратен алуминиев профил с шлици във формата на лястовича опашка на всяка една от страните. За сглобките се използува едно малко стандартно детайлче, което се нанизва на тези шлици и стягането му става със странично болтче М2. Колко сила можете да приложите на такова болтче? Ами ще ви кажа - дори и при напълно стегнато болтче с риск да се унищожи резбата или главата, двата алуминиеви детайла не могат да се стегнат здраво един към друг. Дори и с голи ръце с 2-3 килограма сила ги завъртам наляво-надясно, като хода е около 1 милиметър (това от луфта на детайла). В ъглово изражение е около 5 градуса.

    Та сглобяваш стругчето, слагаш детайла за обработка и приближаваш ножа. И вместо да започне рязане, главата с мотора се измята на 5 градуса. Ако въпреки това понатиснеш малко, мотора започва да се мъчи и спира. Изключително слаб мотор. При това правих експерименти с дърво. Ами ако сложа метал?

    Пак повтарям - проблема са сглобките. Ако се направи нещо външно за здравото им закрепване една към друга - ще стане. Може би лепило или външна планка. И разбира се - нов по-мощен бръшлес мотор с плавно регулиране на оборотите. В момента е някакво четково моторче едва ли не от детска играчка с фиксирани обороти.
    Росимир Матеев

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ако е възможно, направи снимки на конкретния проблемен участък. Може на мен или на някои от колегите да им хрумне лесно и адекватно решение на проблема.
    Георги Русинов

  8. #28
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    По ми е лесно да ти дам целия конструктор да си поиграеш и сам да прецениш има ли в него потенциал или не. Нали често имаш път към северна България.
    Росимир Матеев

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    С удоволствие ще гзгледам на място. До няколко дни ми се отваря път към Горна и ще се обадя. Напоследък съм в пълно информационно затъмнение, но няма как.
    Георги Русинов

  10. #30
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Днес забелязах, че Хоби Кинг са направили и зареждат склад в Холандия.
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...countrycode=NL
    Обявено е, че изпращат до България и таксите са поносими.
    Засега е заредено с доста модели, но още няма батерии, мотори и т.н. оборудване.
    Готиното е, че няма да се разправяме с митница и сроковете за доставка вероятно ще се по-къси.
    Ако някой напазарува - да сподели впечатления.
    Стоян Пулевски '71 набор.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен