+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 22

Тема: Проблем с ДВГ ASP 12A

  1. #1
    Автор Аватар на Slav_s
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    120

    Проблем с ДВГ ASP 12A

    Здравейте,
    Взех този двигател от колега в форума. Твърдеше че двигателя е на по малко от литър гориво.
    Като го взех и разглобих нямаше никакви следи от работа и ме съмнява да епален защото карборатора беше тотално разбазикан.
    Проблема е че изобщо не може да запали. Няправих му някакви стандартни настройки и нищо. Изобщо не дава признаци за палене. Сменях няколко свещи но без никакъв резултат. Горивото което ползвам е с 10% нитро метан. Разглобих го няколко пъти но всичко си изглежда нормално.
    Някой ако има предложение или се е сблъсквал с подобен двигател ще се радвам да сподели мнението си :)
    Слави Чорбанов
    София GSM: 0889 290 525

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Новите АСП не понасят студа-много им е стегнато буталото към цилиндъра. Ако се чува механично чукане когато опитваш да го палиш на ръка значи е съвсем нов още и трябва леко да нагрееш цилиндъра и главата със сушоар за тъщи, или над газов котлон до някъде 35-45градуса докато изчезне чукането-тоест да си стане нормално триенето между бутало и цилиндър. След това нема начин да не запали ако реотана на свеща си е добре зачервен, и иглата е отвита някъде 1 до 2 оборота опитно. Е може да иска доста време в опити, може да иска да се черпи не само през карбуратора но и по две три капки гориво директно в цилиндъра когато отвиеш свеща, но трябва да запали нема къде да ходи. Ако се върти нормално и не издава признаци на припалване обикновенно е задавен, тогава отвиваш свеща обръщаш го обратно и го развърташ няколко пъти да изхвърли горивото. Ако потече гориво когато го обърнеш намаляваш от иглата и пак отново. Не на последно място е и номера на свеща гореща, студена да е за времето сега което е едно никакво , след обяд все едно е август, а сутринта само си е нормално за сезона. Горивото ако е старо и е смукнало вода също ще прави проблеми.

  3. #3
    Автор Аватар на Slav_s
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    120

    Здравей,
    Горивото не ми е първа младост наистина но всички други модели си палят безпроблем с него .
    При разглабянето видях че картера е пълен с гориво и най вероятно мотора се дави. Разгледах ризата да не е сложена грешно защото няма чоп .
    Относно иглата впечатление ми направи че на края завършва тъпа все едно е одрязана, незнам дали трява да е така. А другата врътка/игла/ за ниските колко трябва да я развия ?
    Сега ше пробвам с нагряване. А относно звуците на мотора, върти се нормално явно се е разработил от опити за палене :)
    Слави Чорбанов
    София GSM: 0889 290 525

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Като го запалиш го изфорсирваш и настройваш винаги първо високите на максимални чрез завививане на тяхната игла, после връщаш 1-2 градуса/при нов 3-4/, и чак след това опитно тихите така че да се получат тихите около 2000 при разработен и около 2800 при нов за по малко вибрации, и да има бързо преминаване от тихи към високи и обратно. Иглата на тихите може да я отвиеш примерно 2 оборота за начало, но точно само при проба. Щом няма чукане мисля че няма и смисъл да го нагряваш. Остава давене, след десетина опита ако не се е обадил отвиваш свеща и тя ще си покаже дали е удавен. Като и подадеш тоците и ако е пълна с гориво то ще фъсне на пръски. Ако пък е суха вече е друго. По добре някои дето вдява да ти го пипне и настрой за десетина минутки, или човека от който си го купил да ти каже как пали при какво положение на дросела каква свещ и т.н. При мене всичките двигатели си ги паля като отварям дросела на около 1/3 нито повече нито по малко, иглата за високите при асп от 3,5 до 10 кубика ми е винаги на около 1 оборот и малко отвита, и не ползвам нитрометан, ако ми трябва повече мощност слагам по мощен двигател. При нови двигатели е добре да е с по богата смес тоест иглата за високите да е отвита 1,5 оборота до към 2,5 идва някъде, но точно като вземеш да го насвирваш ще определиш.

  5. #5
    Автор Аватар на Slav_s
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    120

    От подгряването няма ефект. Намалих оборотите на иглата за ниските и започна да припалва леко но не задържа изобщо. Развих свеща обърнах го и изтече гориво, явно е удавен. Сега завих двете игли и почвам да ги отварям през четварт оборот . Дросела съм го нагласил на 3мм както е на другите ми мотори :)
    Слави Чорбанов
    София GSM: 0889 290 525

  6. #6
    Автор Аватар на Slav_s
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    120

    Така запали и се форсира след което изгасна, падна ми тока в запалката и няма как да пробвам пак но предполагам че ще запали. При въртене без свещ се усеща едно механично задържане , може би това имаш в предвид.
    Слави Чорбанов
    София GSM: 0889 290 525

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by Slav_s View Post
    Така запали и се форсира след което изгасна, падна ми тока в запалката и няма как да пробвам пак но предполагам че ще запали. При въртене без свещ се усеща едно механично задържане , може би това имаш в предвид.
    Да, при новите асп винаги го има това механично задържане просто много им е малък допуска между бутало и цилиндър и при по ниски температури примерно под 15С като въртиш рязко на ръка да пали се чува едно чук чук чук на всеки оборот. Има ли го това задържане /чукане/ трудно палят докато не се нагреят над едно 30С за да се разшири цилиндъра малко, след това нема грижи. След 2-3 часа разработка това изчезва, буталото се напасва. След около десетина часа работа вече са супер, работят си мазно и гладко без никакви вибрации на тихи обороти. Сега след като го запалиш по вибрациите на тихите обороти можеш да прецениш колко е стегнат. Ще има големи вибрации докато се разработи. Направиш ли два три резервоара на земята, останалите 10-20 за разработката може и във въздуха, стига да оцелее модела и двигателя :).
    ПС: За палене и разработка в домашни условия аз съм си направил подгряването със трансформатор от контакта за да не си хабя батериите...
    Поздрави!

  8. #8
    Автор Аватар на Slav_s
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    120

    Сега пали, даржи някакви нормални обороти форсира се но при махането на запалката тръгва да гасне.
    Вибрации има не мога да ги преценя дали са големи защото в момента мотора е на стоика захванат на менгеме. Смятам да му намаля малко горивото за ниските . Иглата е на 1,5 оборота .
    Слави Чорбанов
    София GSM: 0889 290 525

  9. #9
    Автор Аватар на Slav_s
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    120

    Изгорих вече 150мл. гориво 5% нитро за авиомодели. Сложих нова свещ ОS N:6 Hot. Единствения проблем сега е когато задаржа на високи обороти и леко почва да заглъхва и оборотите падат. Играх си доста време с иглата но без голям резултат. Може ли проблема да е в номера на свеща ? Или има нещо друго
    Слави Чорбанов
    София GSM: 0889 290 525

  10. #10
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Свеща не е за този мотор, или за това време щом гасне. Когато се мане тока, примерно след 30-40 сек мотора не трябва да си променя оборотите. Нейната спирала трябва да си остава червена само от температурата на горенето и не трябва да изстива между два оборота за да гасне. Сигурно и затова толкоз трудно е било до сега. С каква свещ си?

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен