+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 12

Тема: Eco expert - помощ

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Средец
    Мнения
    69

    Eco expert - помощ

    Здравейте, тази година мисля и аз да карам при експертите . Въпроса ми е как да наредя механиката в коруса ( на колко % да е руля, перката, моторамата и ЦТ) които ако не се лъжа се казваше "SHARK". Моторът който съм приготвил http://www.ebay.com/itm/LEOPARD-Boat...item19ce51c91e контролера е 120А и батерията ЛИ-ПО 2 клетки.
    Ето малко снимки на корпуса:



    Последна редакция от boat_race96; 11.03.2012 на 16:00.
    Иван Чанков

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Рул-55 мм. Винт -115 мм . Мотор-325 мм.
    Станислав Христов

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    1

    Рул-50; винт-120(до края на дейдвуда); мотор-310.Предвиди голям по площ и височина рул и яка и бърза машинка,защото модела трудно завива- с отнемане на много газ в завоя.Значително по-добре се държи с гъвкав вал,но оборотите ти са прекалено големи.С този двигател ,ако нямаш достатъчно опит,ще караш не-повече от 5 минути.При тези 180(с охлаждане-мин.200)грама в носа трудно ще докараш нужната центровка.За целта преградата трябва да позволява разполагане на акумулаторите между нея и хелмпорта плътно до транеца,което пък ще доведе до нуждата от поне 50грама олово на левия борд,за да може моделът да се обръща.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Първоначално се въздържах да запитам ама бате Петко и той директно в целта.
    С този мотор откъде смяташ да изровиш перка, за да не раздуеш батериите.
    Не разбирам от експерт, ама тъй като гледам, кво правят батковците си мисля, че при него динамиката е най голяма.
    Ванко нали имаш моно за него става.

    На моя (стария) съм със 1530/8 с достъпна, непретенциозна към пиленето перка 29х34 става стандарт със 2 липо. (2008 подарих на клуба ви 2 такива)
    На същото му махам оловото под батерията е му слагам лифе 380 грамово 3S.
    С перка от бате Петко заготовките 30.5 и стъпка 35 става експерт.
    Вярно не прави чудеса ама не се бориш със него докато караш.
    А ако си тръгнал да правиш велики работи подходът е верен ама с много условности.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Средец
    Мнения
    69

    Благодаря за отговорите, сега за първо време събота и неделя ще залепя преградата. За валовете се двоумя м/у най обикновен дейдвуд с 2мм вал или гол гъвкав с 1.5мм вал. Перка мисля да сложа 26-27-28мм. зависи с коя ще тръгне най добре.
    Иван Чанков

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Средец
    Мнения
    69

    Някой знае ли от къде мога да си намеря такъв куплунг (мисля, че така се казваше) за тръбичка с външен диаметър 4мм., защото нашите стругари работят само на "едро".

    Снимката е от интернет.
    Иван Чанков

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    18

    По принцип часта с тази алуминиевата част може да я избегнеш. Не е задължителна. Тя по-скоро има финкция да предпази ако имаш кабели или електроника в близост до карето да не се оплетът в него отколкото да захваща мотора. Просто си подреди нещата в модела като хората и няма да имаш нужда от нея.
    Димитър Ненов

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by boat_race96 View Post
    Благодаря за отговорите, сега за първо време събота и неделя ще залепя преградата. За валовете се двоумя м/у най обикновен дейдвуд с 2мм вал или гол гъвкав с 1.5мм вал. Перка мисля да сложа 26-27-28мм. зависи с коя ще тръгне най добре.
    По принцип много колеги правят така.
    намират корпус, съчиняват някъкъв двигател и после подбират перка.
    Само че докато това се случи се убиват сума батерии и рискуваш никога да не успееш.
    Този подход е приложим при моното и F1E. Частично е оправдан в стандарта .
    За експерт се убедих че не става.

  9. #9
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Quote Originally Posted by Letniq View Post
    По принцип часта с тази алуминиевата част може да я избегнеш. Не е задължителна. Тя по-скоро има финкция да предпази ако имаш кабели или електроника в близост до карето да не се оплетът в него отколкото да захваща мотора. Просто си подреди нещата в модела като хората и няма да имаш нужда от нея.
    Детайла от снимката ти гарантира дейдвуда и мотора да са в една ос,така че препоръчвам да я използваш.
    Станислав Христов

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Средец
    Мнения
    69

    Моделчето е завършено, дори стана шампион в класа си на 1ви кръг от републиканското в Харманли!
    Ето малко снимки:



    На снимката съм без вал, някой знае ли от къде мога да си взема няколко от тези бронзови резби които се запояват за края на вала? Също така трябва да измисля друго място за сервото защото ми изгоря там. Модела се държи прилично на вода но има още да се източи от него, трябва да му сложа 29-30мм винт защото с сегашния скоростта не е на ниво. Скоро ще пусна и клип само трябва да сменя сервото.
    Иван Чанков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен