+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 115

Тема: Електровелосипед или казано по нашенски Колело на ток

Threaded View

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Линка го постнах, не толкова за закупуване, а по-скоро да си създадете правилна представа за това какви батерии са ви необходими.Това за по-евтини - ясно ...ам дали ?!

    За Георги Русинов - днес една част от работата ми беше да проверя пакет батерии, монтирани от мен преди 14 месеца. Пакета е от две 12В 24Ач в серия, т.е. 24В 24Ач монтиран на скутер със следните компоненти : 70А китайски контролер и ел. двигател 300 Вата . Скутера се ползва всеки ден от клиента ни, в случая жена-инвалид, която не може да се придвижва самостоятелно. Теста се прави, като първо зареждам пакета до индикация от зарядното, че е готов, след което се свръзват двете батерии по отделно към товар (използваме автомобилни светлини 12В 45В х 2 - т.е. 90Вата ) Имам таблица съставена от фирмата, коята казва така: Тези 24Ач -- разреждани с този товар в продължение на 1 час - не трябва, измереното напрежение да е по-ниско от 11.55 Волта на батерия, за да приемем, че същатата е годна за употреба . В случая от днес и двете батерии дадоха сходни показания 11,73 и 11,75 волта - под товар.



    Доп. : тестваните батерии от поста, са от тази марка : http://www.izgodnobg.com/ceni/417269...-12V-7-2Ah.php (намерих ги и в БГ ) Но, трябва внимателно да се избира предназначението им ;) с червените надписи за статични апаратури - поддържащо захранване , с жълтите са за мобилни установки :)

    доп. с оглед на скептично отношение, държа да отбележа, че споменатия скутер се ползва доста, това личи от степента на износване на гумите и останалите механизми.Тук, където живея, хората се придвижват свободно с подобни возила - тоест - убеден съм, че дневния километраж е около 30+ км

    Измерванията се извършват с мултицет флуке , като ежемесечно се прави съпоставка с още няколко и данните се вписват = при отчитане на разлика се праща за калибриране.

    Доп.3 ..изпитвам силно съмнение, че сте имали взимане-даване с батерия с гел - много са редки .. и съответно скъпи - водещите са на Sonnenschein и МК ....
    Последна редакция от sides; 11.06.2013 на 23:55. Причина: допълнение
    Helmesi Agilery ¶ ¶

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен