+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 115

Тема: Електровелосипед или казано по нашенски Колело на ток

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2011
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    13

    Анатоли, ето няколко перфектни предложения:

    Моторите:
    http://evparts.alle.bg/e-bike-kit/

    Батерии:
    http://evparts.alle.bg/%D0%B0%D0%BA%...ttery-lifepo4/

    Пък вземи се обади - наш човек си! Ще измислим нещо на промоция за тебе.

    Има гаранция, поддръжка, дори моторите можем да пренавием (ама от нашите на щат да горят,.. на 2200W го напъвах един за проба - не ще! ).
    А и защо да се чака пролетта? Най-якото е зимата в дълбокия сняг да си подрифти човек в парка!
    Има и клипче на едната страница надолу от миналата зима - голям кеф!

    :)

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Благодаря за предложенията, но тоя бръмбар ми излезе от главата.
    Нещо не е за мен това ППС минали са ми годинките.
    Все пак си е друго със Таванче и 4 колелца.
    Анатоли Бовянски
    София

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2011
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    13

    Да ти кажа и на 3 колелца, но на закрито пак не е зле.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Линка го постнах, не толкова за закупуване, а по-скоро да си създадете правилна представа за това какви батерии са ви необходими.Това за по-евтини - ясно ...ам дали ?!

    За Георги Русинов - днес една част от работата ми беше да проверя пакет батерии, монтирани от мен преди 14 месеца. Пакета е от две 12В 24Ач в серия, т.е. 24В 24Ач монтиран на скутер със следните компоненти : 70А китайски контролер и ел. двигател 300 Вата . Скутера се ползва всеки ден от клиента ни, в случая жена-инвалид, която не може да се придвижва самостоятелно. Теста се прави, като първо зареждам пакета до индикация от зарядното, че е готов, след което се свръзват двете батерии по отделно към товар (използваме автомобилни светлини 12В 45В х 2 - т.е. 90Вата ) Имам таблица съставена от фирмата, коята казва така: Тези 24Ач -- разреждани с този товар в продължение на 1 час - не трябва, измереното напрежение да е по-ниско от 11.55 Волта на батерия, за да приемем, че същатата е годна за употреба . В случая от днес и двете батерии дадоха сходни показания 11,73 и 11,75 волта - под товар.



    Доп. : тестваните батерии от поста, са от тази марка : http://www.izgodnobg.com/ceni/417269...-12V-7-2Ah.php (намерих ги и в БГ ) Но, трябва внимателно да се избира предназначението им ;) с червените надписи за статични апаратури - поддържащо захранване , с жълтите са за мобилни установки :)

    доп. с оглед на скептично отношение, държа да отбележа, че споменатия скутер се ползва доста, това личи от степента на износване на гумите и останалите механизми.Тук, където живея, хората се придвижват свободно с подобни возила - тоест - убеден съм, че дневния километраж е около 30+ км

    Измерванията се извършват с мултицет флуке , като ежемесечно се прави съпоставка с още няколко и данните се вписват = при отчитане на разлика се праща за калибриране.

    Доп.3 ..изпитвам силно съмнение, че сте имали взимане-даване с батерия с гел - много са редки .. и съответно скъпи - водещите са на Sonnenschein и МК ....
    Последна редакция от sides; 11.06.2013 на 23:55. Причина: допълнение
    Helmesi Agilery ¶ ¶

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен