Натрупах достатъчно информация и личен опит, за да споделя впечатления от първо лице, единствено число.
Напоследък залитам силно в посока електрически транспорт. Като гледам как вървят нещата, си правя извода, че след 5 до 10 години този вид транспорт ще е преобладаващ. Има много спорове по темата, но така или иначе посоката е една.
Като всеки потребител без опит, и аз се интересувах основно от батериите на моите ел. транспортни средства и най-важният въпрос беше: "Колко ще изкара и колко струва нова?".
Още със закупуването на първия си ел. скутер преди години, аз започнах да обмислям варианти за нова батерия (нищо, че "старата" е чисто нова).
Оказа се, че съм грешал...
Днес батериите са последното нещо за което се сещам.

Това е така по две причини. Първата е, че акумулаторните пакети в днешно време са все по-устойчиви и все по-"умни". Втората причина е, че с годините натрупах знания и опит, които помагат да запазя акумулатора в кондиция за много по-дълъг период от време.
И конкретно към тротинетката:
Купих я в началото на есента. Избрах вариант с по-мощен двигател и по-голяма батерия. Конкретният модел разполага с 300 (600 пикова) вата мощност и пробег в ежедневен режим от 45 километра.
Първото и най-силно впечатление ми направи управлението. Умишлено избрах тротинетка, която е от компактен вид. Има тротинетки с широки и дебели гуми, както и с подобаващо окачване... но са тежки и не се вписват в таргета ми.
А таргетът беше: компактно средство, което да може да се носи в ръка; да се сгъва за секунди и да се побира в купето и/или багажника на всякакъв автомобил.
Следва продължение...