+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 115

Тема: Електровелосипед или казано по нашенски Колело на ток

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Да ти е честит и със здраве да си го караш!
    Интересува ме как се справя с изкачването на стръмни участъци ?
    Има ли някаква смяна на скорости ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  2. #2
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    По стръмнини има едно ключе,което включва някак си бавна предавка,не знам как става,но през бетонния мост и надлеза на кукленско минава без проблем.Сигурно до Марково няма да стигна,но за града си е доре.Вчера му закачих и едното огледало за задно виждане и вече се кара много добре.
    Петър Славов

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    21

    Задача: Имам капла за колело със свободен венец/позволява каплата да се върти по инерция без да върти редуктора/, искам при натискане на спирачка/със жило/ да се застопорява венеца спрямо каплата. Как да стане номера? Идеята е при натискане на спирачка, мотора да се ползва като динамо и да зарежда акумулатора, при което колелото спира доста бързо, а когато пусна колелото по инерция да не се забавя. Предполагам, че и за други колеги би било интересно и полезно, такаче се надявам на идеи.
    Георги Атанасов 16г. Варна

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    34
    Димитър Иванов Тодоров

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Здравейте ! може да поразгледате из тук : http://www.tayna.co.uk/Mobility-Scoo...eries-C28.html От Юаса имам добри впечатления ( като за цената им ) Поздрави !
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  6. #6
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Благодаря за линка,но ще търся в Бг.
    Петър Славов

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Точно това е лошото на оловните акумулатори (освен огромното тегло) - след 50-тия цикъл започват да не държат ток. Не помага и цикленето.

    На повечето места пишат, че имат живот 350 цикъла, но това е ала-бала. След 50, максимум 100 цикъла, започва бързо падане на капацитета. Всички подобни оловни акумулатори, които съм използвал, са се държали по един и същи начин - батерии за камери, батерии за компютри, за UPS-и и прочие.

    Използвал съм един трик - още с първите симптоми на падане на капацитета отварях капачетата (на геловите са капсуловани), и под попивателната хартия има гумени тапи - клапани. Добавях по няколко милилитра дестилирана вода и капацитетът отново се възстановяваше, но след още 50 цикъла пак същото. Последващо връщане към живот вече е с нищожен шанс. Но не всички имат такава конструкция.

    За нови акумулатори ще ти отидат около 200 лева. Ако ги разбиеш по километри, ще видиш че разходът ти е двойно по-голям, отколкото за бензин и масло. Затова трябва да се мисли в посока литиеви акумулатори, ако изобщо има смисъл... Май "зеленият" транспорт не е толкова зелен.

    P.s. Отскоро забелязвам тревожна тенденция. Миналата година си купих акумулатор за колата на стойност 100 лева. Тази година същият акумулатор вече струва 186 лева, а под 120 не мога да открия. Казват, че имало повишение на акцизите...
    Георги Русинов

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    Jan 2013
    Мнения
    122

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Май "зеленият" транспорт не е толкова зелен.
    Ако искаш евтино екологично возило, вземаш 4-тактов скутер и му слагаш газ. Продват изпарители специално за мотоциклети.

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Николай View Post
    Ако искаш евтино екологично возило, вземаш 4-тактов скутер и му слагаш газ. Продват изпарители специално за мотоциклети.
    Можеш ли да покажеш такъв изпарител? Линк или просто снимка. Ще ми е много интересно.
    Георги Русинов

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Хех ... да постна и моето мнение : Да се занимаваш с подобна инсталация на нещо от порядъка 500 см3 + го разбирам (не съвсем ) , но е ясно, че като навиеш масура, подобен мотор харчи х2 на една средна колица ...... но да тормозите една "тротоазетка " с 50 см3 ...е не го разбирам ... целта е : да спечелим 1 лв или 1,50 лв на сто км с цената на сумати часове приспособяване, неопределимо висок риск за водача ! редовен абонат на станцията ... увеличение на общата маса на фона на 3-4 те конски силици с които разполага подобно моторче (от които не е ясно, колко ще оцелят след трансформацията ) .. и т.н. Не, че нещо, но темата е за : Ел. велосипед


    П.п. последното ми двуколесно беше KX250F ... хахах -- с газ ?!! няма да има такъв майтап


    Доп.: през 1992 г. имах възможността да се порадвам на ямаха 50 см3 , 9 кончета ... до към 6000-7000 оборота - средния разход беше около 1,8 - 2,0 л на 100 км ... в случай, че изпадаш в екстаз до 12 000 -- съответно - 3,5 - 4 литра ... скорост максимална 110 км/ч ..... после се занимавах с едни италиански отрочета, които си вървяха с 130км/ч ....но разхода бе --- наистина- не искате да знаете ;–) та тъй ... всякакви ги има ... само споделям ...Поздрави !
    Последна редакция от sides; 13.06.2013 на 08:53. Причина: допълнение :–)
    Helmesi Agilery ¶ ¶

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен