Визуализирани са от 1 до 10 от общо 115

Тема: Електровелосипед или казано по нашенски Колело на ток

Threaded View

  1. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Аз първо дължа едно извинение, че постовете не са съвсем по темата (електрически велосипед), но аз я възприемам като по-скоро методи за повишаване на енергийната ефективност в ежедневния транспорт. Вярно е, че електричеството е възможно най-"зелената" енергия, но токът от ел-мрежата не е по-зелен от едно нискоемисионно гориво. Изключвам енергията, придобита от ВЕИ.
    Точно затова, преди (вече) години насочих темата към алтернативни енергоизточници, в това число горива. През тези години аз не съм спрял да обмислям и решавам характерните проблеми, свързани с това - било загряването на изпарител, било добив на ток за транспортни цели от ВЕИ и т.н.
    Крайната ми цел е да създам малко транспортно средство, което да може да използва няколко вида енергиен ресурс, включително мускулна сила, при това на достъпна цена и трайно във времето.
    Педалетката, която публикувах е нещо като прототип - първото МПС, което ми дава възможност да успея в начинанието си. Плановете ми са да й присадя електродвигател и малка газова инсталация. Така тя ще е най-универсалното лично превозно средство, което ще е достатъчно "зелено" и с достатъчно възможности за използване на различни видове гориво, дори мускулна сила.

    Каква е идеята? Ами "за идеята"!!! :):) Всъщност използвам този мотопед ежедневно. Той се оказа много корава животинка и на практика ми дава точно това, от което имам нужда - евтин и надежден транспорт. Невероятно удоволствие е вечер в големите задръствания да загася двигателя и на педали да се прибера от работа до вкъщи по велоалеите, а когато се наложи или се изморя - просто излизам на пътя и паля. Липсва ми електрическата тяга, за да се придвижвам тихо по оживени места, където не става за ДВГ, а педалите изморяват...

    Затова ще помоля автора на темата да ме извини за отклонението и ако смята, че това отклонение е прекалено - да ми каже в прав текст. Ще създам нова тема. А ако няма нищо против - ще продължа в тази.
    Последна редакция от ajcinema; 01.02.2016 на 05:42.
    Георги Русинов

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен