Предложиха ми едно ел. скутерче за 20лв, но нямам къде да го държа, а е тежко и човека го продава без акумулатори. Та си мислих за една "гавра" с велосипед.Дали няма да стане да сложа мотора от скутера на мястото на централното движение с един венец 11 зъба, а на каплата да сложа венците от централното/те са три, съответно с 42/32/22 зъба/ и малко да пипна оптегача. Идеята е да могат да се сменят скорости в зависимост от терена. Незнам колко вата е мотора, но сме се качвали на скутера двама човека по поколо 65кг и ни е дърпало с прилична скорост по лек наклон. За захранване оригинално са използвани оловни акумулатори, подобни на тези в колите-с киселина 3бр /36в/. Аз смятам да ползвам най-малките автомобилни акумулатори 44Ah на монбат ги пишат по 13кг. Основната ми питанка е дали обтегача ще издържи на по-резкия старт и по-високите обороти...
ПП Пред Техническия уневерситет тук, във Варна, видях едно самоделно електрическо колело със три гелови акумулатора по 10 Аh, но неможах да намеря собственика да го разпитам малко...