Quote Originally Posted by sides View Post
Хех ... да постна и моето мнение : Да се занимаваш с подобна инсталация на нещо от порядъка 500 см3 + го разбирам (не съвсем ) , но е ясно, че като навиеш масура, подобен мотор харчи х2 на една средна колица ...... но да тормозите една "тротоазетка " с 50 см3 ...е не го разбирам ... целта е : да спечелим 1 лв или 1,50 лв на сто км с цената на сумати часове приспособяване, неопределимо висок риск за водача ! редовен абонат на станцията ... увеличение на общата маса на фона на 3-4 те конски силици с които разполага подобно моторче (от които не е ясно, колко ще оцелят след трансформацията ) .. и т.н. Не, че нещо, но темата е за : Ел. велосипед


П.п. последното ми двуколесно беше KX250F ... хахах -- с газ ?!! няма да има такъв майтап


Доп.: през 1992 г. имах възможността да се порадвам на ямаха 50 см3 , 9 кончета ... до към 6000-7000 оборота - средния разход беше около 1,8 - 2,0 л на 100 км ... в случай, че изпадаш в екстаз до 12 000 -- съответно - 3,5 - 4 литра ... скорост максимална 110 км/ч ..... после се занимавах с едни италиански отрочета, които си вървяха с 130км/ч ....но разхода бе --- наистина- не искате да знаете ;–) та тъй ... всякакви ги има ... само споделям ...Поздрави !
Идеята е да се движим икономично и парите, които влагаме в транспорт да се използват за нещо по-полезно. В основата си тази идея е свързана с проблемът, наречен ТРАНСПОРТ, който касае всеки жител на планетата. Лично аз желая да се придвижвам от точка А до точка Б с възможно по-малко средства, а спестените такива да харча за по-приятни или полезни неща. Мога да ходя на работа с колата, но не го правя, защото ходенето до същата (работа) с макси-скутер ми излиза 3-5 пъти по-евтино. Годишно спестявам между 700 и 1200 лева от разликата в консумацията на двете превозни средства. Грехота е да се возя сам в 4-местна кола само за да отида на работа или да напазарувам за семейството си.

Сметката ми е проста:
Колата ми харчи бензин за около 18 лева на 100км в града.
Същата кола, използвайки LPG ми струва около 8-10 лева за всеки 100км.
Скутер 150сс 4-тактов, при внимателна експлоатация ми струва около 4,6 до 5 лв за 100км.

Месечно изминавам 2 - 3 000км, ходейки до работата си и вършейки домашни задължения (пазаруване, ходене до село и прочие).
Ако минавам тия километри с колата на бензин, ще харча 360 - 540 лева за гориво.
На газ това ми струва 180 - 270лева
Със скутера ми излиза около 93 - 140.

Тоест, аз икономисвам всеки месец малко под или малко над 100 лева (между 90 и 120) и колкото повече пътувам, толкова повече икономисвам...
За 6 месеца, колкото е топлия сезон, в джобчето ми дрънкат 700 лева от разликата между кола на газ и скутер и още 700 лева, ако на колата нямах газ...

Тези пари предпочитам да похарча за ядене и пиене, за модели, за нови дрешки, за всичко останало, но не и за да слушам виртуалното дрънчене на върволицата стотинки, излизащи през ауспуха ми.

От тук нататък сметката може да бъде коренно различна, ако вложа в уравнението спортен дух, високи обороти, мощности, "ластици" по светофарите и дръпки с приятелчета... Не ги влагам, защото искам да пътувам ИКОНОМИЧНО, а не да се състезавам.

По-сериозният въпрос е дали уравнението не може да бъде още по-печелившо, без да се налага да правя сериозни компромиси. Мисля, че това е идеята и на самата тема - сигурен, удобен и приятен транспорт, който е икономичен и в същото време екологичен.

Тези дни мисля да покажа едно колкото алтернативно, толкова и агресивно превозно средство. Персонално, със спортен нрав и идиотска визия. Надявам се да успея да го реализирам...