Здравейте отново!

Време е да съживим форума и след дъъъълга почивка, започвам отново с пълни сили.
В моделарските теми ще се разпишем с нови модели още утре, а по тази тема искам да споделя малко опит.

Става дума за по-преди възникналата дискусия на тема "Пропан бутан на мотопед". Тъй като последните 2 години съм активен моторист и това в съчетание с хобито дава интересни резултати, най-напред успях да реша проблема с подгряването на евентуалният газов изпарител чрез топлината от горещото двигателно масло.
На този етап този основен проблем е решен, при това много удачно: чрез специална планка, която прекъсва маслената магистрала, водеща към разпределителния вал (за двигатели SOHC - с горен разпределителен вал), отклонявайки я към друго желано трасе (в случая маслен радиатор) и връщайки я обратно.

Изпълнението, което показвам е с цел добавяне на допълнително охлаждане. Маслото напуска двигателя, охлажда се и се връща обратно в най-горещата зона, но с доста по-ниска температура, като по този начин охлажда много ефективно.

Няма да губя място с показване на процеса, а ще покажа готовото изпълнение. Така изглежда мотопедът ми отдалече. На пръв поглед не се забелязва никаква интервенция:



Поглед отблизо, обаче, разкрива чудесен маслен радиатор и изработените специално за целта термоустойчиви тръби:








В момента се опитвам да реша "проблема" с дебита на обикновен автомобилен изпарител (но много компактен) и съм на път да го реша. Резултатите са много добри. По-скоро ме притеснява вида и евентуалното място на съда с газ. Най-вероятно ще го изработя ръчно от неръждаема стомана. Още обмислям къде точно да бъде поставен, но имайки предвид малките му размери (максимум 4 литра), най-вероятно ще го поставя под куфара (респ. багажника), тъй като там има подходяща ниша. По този начин няма да се вижда. За изпарителя има достатъчно място под палстмасовите капаци. Свързването на маслото най-вероятно ще стане преди масления радиатор с цел по-бързо преминаване "на газ", тъй като радиаторът охлажда доста ефективно.

На едно друго МПС, всъщност детска играчка на дъщеря ми, която е със същия тип двигател, но с по-голяма кубатура (90сс) реализирах същата система, но изнесох радиатора в най-предната част на АТВ-то и добавих термостат и вентилатори. Този двигател е по-натоварен термично и въпреки че е предвиден да се охлажда САМО от насрещния въздушен поток (който е страшно оскъден), аз не се поколебах да го "охладя", при това сериозно - чрез 3 вентилатора. Един, насочен към радиатора, втори доста по-голям, който обдухва най-топлата част на двигателя (в зоната на изпускателния клапан) и трети, който обдухва цилиндъра "челно", дублирайки естествения въздушен поток. За разлика от мотопеда ми, тук тръбопроводите са по-дълги.

И така, на пръв поглед нищо необичайно:



Поглед отблизо на радиатора:



Тръбопроводите за маслото и закрепването:



Термостата, закрепен близо до изпускателната тръба и подбран така, че да включва при 115 градуса с хистерезис 20 градуса:



Постарах се да намеря такова място на термостата, че при активиране на 115 и деактивиране на 95, успявам да поддържам температура на маслото в двигателя минимум 80 и максимум 85 градуса в най-големите летни жеги. Това на практика е повече от идеално - една сравнително постоянна температура.

Големият вентилатор и плочката за маслото:



Както и крайният резултат - едно щастливо момиченце, което се забавлява да вози ненормалния си баща, барабар с биричките отзад в розовата кошница:



https://www.youtube.com/watch?v=MldRfzZCNL8

Жена ми, противно на всяка логика, също се забавлява доста:

https://www.youtube.com/watch?v=NMuK27Wm918


Ами... продължавам по темата с нови експерименти, които ще публикувам. Следващият ми проект е хибридно задвижване (като в началото на темата), но не точно на велосипад, а на друг мотопед, но с педали, който може да се придвижва както с двигател, така и изцяло на педали. В момента работя по добавянето на бръшлес двигател към въпросното МПС. То е още по-компактно от мотопеда, показан по-горе и позволява безпроблемно придвижване в градска среда.

Ето го малкото животинче:







При тегло 38 килограма, добавянето на малък електродвигател и неголямо количество батерии ще е лесно. Още обмислям какво да бъде предаването - зъбчато или ремъчно. Отхвърлям верижното по ред съображения, но затова ще стане дума по-нататък.