+ Ново Мнение
Страница 6 от 12
ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 51 до 60 от общо 115

Тема: Електровелосипед или казано по нашенски Колело на ток

  1. #51
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Точно това е лошото на оловните акумулатори (освен огромното тегло) - след 50-тия цикъл започват да не държат ток. Не помага и цикленето.

    На повечето места пишат, че имат живот 350 цикъла, но това е ала-бала. След 50, максимум 100 цикъла, започва бързо падане на капацитета. Всички подобни оловни акумулатори, които съм използвал, са се държали по един и същи начин - батерии за камери, батерии за компютри, за UPS-и и прочие.

    Използвал съм един трик - още с първите симптоми на падане на капацитета отварях капачетата (на геловите са капсуловани), и под попивателната хартия има гумени тапи - клапани. Добавях по няколко милилитра дестилирана вода и капацитетът отново се възстановяваше, но след още 50 цикъла пак същото. Последващо връщане към живот вече е с нищожен шанс. Но не всички имат такава конструкция.

    За нови акумулатори ще ти отидат около 200 лева. Ако ги разбиеш по километри, ще видиш че разходът ти е двойно по-голям, отколкото за бензин и масло. Затова трябва да се мисли в посока литиеви акумулатори, ако изобщо има смисъл... Май "зеленият" транспорт не е толкова зелен.

    P.s. Отскоро забелязвам тревожна тенденция. Миналата година си купих акумулатор за колата на стойност 100 лева. Тази година същият акумулатор вече струва 186 лева, а под 120 не мога да открия. Казват, че имало повишение на акцизите...
    Георги Русинов

  2. #52
    Автор
    Регистриран
    Jan 2013
    Мнения
    122

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Май "зеленият" транспорт не е толкова зелен.
    Ако искаш евтино екологично возило, вземаш 4-тактов скутер и му слагаш газ. Продват изпарители специално за мотоциклети.

  3. #53
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Линка го постнах, не толкова за закупуване, а по-скоро да си създадете правилна представа за това какви батерии са ви необходими.Това за по-евтини - ясно ...ам дали ?!

    За Георги Русинов - днес една част от работата ми беше да проверя пакет батерии, монтирани от мен преди 14 месеца. Пакета е от две 12В 24Ач в серия, т.е. 24В 24Ач монтиран на скутер със следните компоненти : 70А китайски контролер и ел. двигател 300 Вата . Скутера се ползва всеки ден от клиента ни, в случая жена-инвалид, която не може да се придвижва самостоятелно. Теста се прави, като първо зареждам пакета до индикация от зарядното, че е готов, след което се свръзват двете батерии по отделно към товар (използваме автомобилни светлини 12В 45В х 2 - т.е. 90Вата ) Имам таблица съставена от фирмата, коята казва така: Тези 24Ач -- разреждани с този товар в продължение на 1 час - не трябва, измереното напрежение да е по-ниско от 11.55 Волта на батерия, за да приемем, че същатата е годна за употреба . В случая от днес и двете батерии дадоха сходни показания 11,73 и 11,75 волта - под товар.



    Доп. : тестваните батерии от поста, са от тази марка : http://www.izgodnobg.com/ceni/417269...-12V-7-2Ah.php (намерих ги и в БГ ) Но, трябва внимателно да се избира предназначението им ;) с червените надписи за статични апаратури - поддържащо захранване , с жълтите са за мобилни установки :)

    доп. с оглед на скептично отношение, държа да отбележа, че споменатия скутер се ползва доста, това личи от степента на износване на гумите и останалите механизми.Тук, където живея, хората се придвижват свободно с подобни возила - тоест - убеден съм, че дневния километраж е около 30+ км

    Измерванията се извършват с мултицет флуке , като ежемесечно се прави съпоставка с още няколко и данните се вписват = при отчитане на разлика се праща за калибриране.

    Доп.3 ..изпитвам силно съмнение, че сте имали взимане-даване с батерия с гел - много са редки .. и съответно скъпи - водещите са на Sonnenschein и МК ....
    Последна редакция от sides; 11.06.2013 на 23:55. Причина: допълнение
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  4. #54
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Николай View Post
    Ако искаш евтино екологично возило, вземаш 4-тактов скутер и му слагаш газ. Продват изпарители специално за мотоциклети.
    Можеш ли да покажеш такъв изпарител? Линк или просто снимка. Ще ми е много интересно.
    Георги Русинов

  5. #55
    Автор
    Регистриран
    Jan 2013
    Мнения
    122

    Напиши в Гугъл lpg for motorcycle, вземи си по-голяма бира и се наслаждавай:

    http://www.youtube.com/watch?v=OCxay7qhKZ4

    http://www.youtube.com/watch?v=dQApitlUZtg

    http://www.alibaba.com/product-gs/21...itch_pipe.html

    Моторетките имат достатъчно място за 5-литрова газова бутилка и ще се возиш евтино и безпроблемно, без да мислиш колко ток има в батериите и дали не са се подули, пък колко ще стъпи смяната и прочие. Сметката на електриката съм я правил и като драснеш чертата, не излиза.

    Тук може да прочетете за електроконверсия на Голф - http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=52&t=200196

  6. #56
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Николай View Post
    Напиши в Гугъл lpg for motorcycle, вземи си по-голяма бира и се наслаждавай:...

    Моторетките имат достатъчно място за 5-литрова газова бутилка и ще се возиш евтино и безпроблемно...
    На мен това ми е повече от ясно, защото съм минал неколкократно по тоя път. Въпросът ми беше зададен с друга цел... а именно:

    У нас много трудно се намират изпарители, които не изискват гореща вода. Изцяло електрически съществуват (линк, посочен от теб го илюстрира), но е почти невъзможно да се закупят у нас. Освен това имат огромна консумация и това се отразява зле на повечето мотопеди (претоварване на генератора и т.н.).
    Както сам забелязваш, тези "специфични" изпарители имат определени означения, спрямо мощността на двигателя, респективно неговото потребление на газ в газова фаза. Това още повече затруднява намирането на такъв изпарител...
    А защо такъв? Защото повечето мотопеди са "въздухарки" - нямат водно охлаждане. Може да се използва маслена магистрала, но това означава доста работа по мазилната система (намиране на отвод, най-често с преправяне на тапата-цедка) и допълнително масло, което да циркулира в нея.
    Невъзможно е използването на автомобилен изпарител (редуктор), поради малката кубатура на мотопедите...

    При мотоциклетите е различно - там може да се използва автомобилна система без проблеми. Такова нещо вече съм реализирал и използвал успешно на 650-кубиков скутер с двуцилиндров инжекционен двигател, където поставих газов инжекцион.

    Въпросът е как да се справим с проблема при масово използваните 50-кубикови мотопеди с въздушно охлаждане. Отвоговорът на въпроса никак не е прост, а реализацията също е деликатна работа. Общо взето "слагаш и караш" не става.


    Иначе съм съгласен напълно, че това е най-икономически оправданото решение. Аз го практикувам навсякъде, където мога.
    Електрическото МПС може да бъде изгодно само ако се употребява ежедневно и акумулаторите издържат поне 5 години. Иначе наистина няма смисъл.
    Георги Русинов

  7. #57
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Имам някакво предчувствие,че изпаряването може да стане в самата бутилка, а самия изпарител само да редуцира налягането и подаде в двигателя. Естествено това би било възможно при ниска консумация,каквато е и при малките кубатури. За пример бих дал най-0бикновена газова горелка. Друг пример- ако смукателната тръба в ботилката е високо може да се движите на газ дори и 5 км ,но при нисък дебит. Заслужава да се пробва. Най много да се изстудите на бутилката.Може да е готино да седнеш лятос на нея- това е шега.

  8. #58
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Абсолютно съм готов да пробвам, даже имам тестов скутер, на който може да се направи. Въпросът е откъде може да се купи подобна система...
    Георги Русинов

  9. #59
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Няма смисъл да си харчиш парите- взимаш туристическа бутилка около 5 л. .Изхода на газта е отгоре и изпарението е вътре. Свързваш изхода директно към изпарителя,но бутилката е вертикална- с крана нагоре и караш- дано. Може да се наложи да правиш нов мощностен регулато на изхода на изпарителя,защото автомобилните на могат да затварят докрай и при ниска консумация не може да го регулираш. Успех. Ако тръгне не е лошо да боядисаш бутилката в черно.Не съм сигурен ,но може да има и проблеми с втечняване на газта в самия изпарител от голямото налягане-може да се наложат други непредвидени корекции-тия мои съждения са само теория.Четох някъде, че по подобна схема е правен климатик за кола с испаряване на газа в купето в радиатор за високо налягане преди изпарителя.

  10. #60
    Автор
    Регистриран
    Jan 2013
    Мнения
    122

    За малки мощности, до около 10 - 15 коня може да се използва изпарение в бутилката. Демек, сондата не взема течн газ от дъното, а изпарена от горе. Все пак, мотор се кара в топлата част на годинта. По тази схема работят доста мотокари, вижте как са им закрепени бутилките. Те са обикновени битови и дават първо течна, а после изпарена.
    Преди време мои познат караше Пасат В2 1.6 с битова бутилка, която беше закрепена хоризонтално в багажника и в града нямаше проблем, навън нямаше мощност. Та мисълта ми е, че с обикновен изпарител-редуктор за кола, може да се кара малък мотоциклет без подгрев на изпарителя и с изпарена в бутилката газ. По тази схема карам електрогенератор Райдер на газ, работи перфектно с туристическа 5-литрова бутилка. Изпарителят е Стефанели, че е с по-малки габарити, но става всеки. Кеф ти електрически, кеф ти вакуумен.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен