+ Ново Мнение
Страница 5 от 12
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 41 до 50 от общо 115

Тема: Електровелосипед или казано по нашенски Колело на ток

  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    34
    Димитър Иванов Тодоров

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2012
    Мнения
    7

    Quote Originally Posted by passo View Post
    Приложение 4844Приложение 4845Приложение 4846 ми това е!
    Хареса ми една опция-по наклон нанадолнище чукаш два пъти задната спирачка и започва да спира мотора,като връща ток към акумулатора.Несъм открил още автопилота,т.е. зададена скорост да се поддържа до пипване на една от двете спирачки.Когато е на контакт и завъртиш педалите поне един оборот се включва като помощ двигателя,ако има ток разбира се.На педали се движи много леко.
    Може ли повечко подробности за еле.возилото, тъй като и аз съм решил да си купувам.

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2011
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    13

    Анатоли, ето няколко перфектни предложения:

    Моторите:
    http://evparts.alle.bg/e-bike-kit/

    Батерии:
    http://evparts.alle.bg/%D0%B0%D0%BA%...ttery-lifepo4/

    Пък вземи се обади - наш човек си! Ще измислим нещо на промоция за тебе.

    Има гаранция, поддръжка, дори моторите можем да пренавием (ама от нашите на щат да горят,.. на 2200W го напъвах един за проба - не ще! ).
    А и защо да се чака пролетта? Най-якото е зимата в дълбокия сняг да си подрифти човек в парка!
    Има и клипче на едната страница надолу от миналата зима - голям кеф!

    :)

  4. #44
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Благодаря за предложенията, но тоя бръмбар ми излезе от главата.
    Нещо не е за мен това ППС минали са ми годинките.
    Все пак си е друго със Таванче и 4 колелца.
    Анатоли Бовянски
    София

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2011
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    13

    Да ти кажа и на 3 колелца, но на закрито пак не е зле.

  6. #46
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Може и да се бъркам, но : http://stores.headway-headquarters.c...ric/Detail.bok случайност?!
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    1

    Да споделя накратко и моя опит с ел. велосипеда.
    От две години имам Specialized с алуминиева рамка - изключително лек и здрав, та реших да го ъпгрейдна с ел. двигател. Исках да спазя две основни правила:
    1. Да не повреждам колелото (пробивам, режа, лепя и т.н.)
    2. Да мога за минимално време да го възстановя (ако се наложи по някакви причини).

    След дълги умувания, четене из международни форуми и след безсънни нощи в изчисления решението ми беше следното:
    1. Мотор - като че ли най-евтиния, който намерих да е с ниско Кv и поне 2 kW - NTM Propdrive 50-60 270 kV.
    2. ESC - 100A dulux серията на Turnigy.
    3. Батерии 2 бр. х 22.5 V, LiPo 5000 mAh за общо около 8 Ah ефективни, на 22 V. Опитах и с оловно-киселинни гелови, но се оказаха слаба работа.

    Двигателя чрез ремък задвижва модифицирано средно движение чрез 160 зъбна дуралуминиева шайба, поръчкова. Предавателно число 13,33.
    Отзад съм оставил всичките 8 скорости непокътнати.
    Средното движение ми отне най-много усилия и пари... Успях да отделя въртенето на педалите от двигателя, когато съм на ток, защото при около 600 оборота не мога да го гоня я. При каране като обикновено колело отделих ремъка изващ от педалите към двигателя за да не преодолявам съпротивлението му. На голямата шайба в средното движение поставих 3 верижни колела - 14Т, 21Т и 32Т. Така получената двустепенна скоростна система позволява да се кара чисто на електричество и чисто без. Предстои да тествам съвместно крачно и ел. задвижване, но мен това не ме интересува много.
    От кратките километри които успях да измина тези дни установих следното:
    Ускорението е повече от голямо, но за сметка на голям ток, който бързо загрява ESC и на моменти го изкарва извън комфортния 120 А пик - 131 А.
    На равно макс. скорост 35 км/ч на 1-ва предавка! Предстоят още тестове и на другите как ще се справи, но и 35 км/ч не е малко.
    Разход - 1,8 Аh за изминаване на 3 km равен път.
    По наклон се справи добре, но предстои още тестване - чакам хубаво време.
    Освен това като цяло теглото на добавените части е под 10 кг заедно с батериите, т.е. мога и да го вдигна по стълбите.
    Недостатъци, открити до тук:
    От големият ток двигателя работи при високи темп. което доведе до отлепването на 3-4 магнита - оправих го, но не е ясно дали няма пак да се повтори.
    Пиковата мощност надхвърля 2,6 kW, което сигурно ще иска повечко батерии.
    Шума е като от въртящ се с високи обороти безчетков мотор+дрънчене на верига, но като цяло е по-безшумен от ДВГ.
    Евентуално обмислям да сменя контролера с поне 160 А-ов. Двигателчето се чудя дали някой от форума може да ми даде съвет дали с пренавиване мога да сваля още оборотите (мисля че е свързан делта), като тока при нормална работа стане поне 100 А без да прегрява...
    До тогава продължавам опитите със съществуващото състояние и ако има интерес ще споделя тук.


    П.П. Извинявам се за разхвърляните мисли.

  8. #48
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    ЕЛ.ВЕЛОСИПЕД

    Да подновя малко темета с едно разочерование от геловите акумулатори.Миналата година всичко си беше наред.Сега след каране близо месец,акумулаторите сдадоха.Напрежение държат,но капацитета им изглежда пада стремоглаво.Та с оригиналните 4бр.по 12Ач немога да мина и 10км. и това е при пазене.Търсих в нета и намирам същите по размер и ампераж за 45лв/бр.Въпроса е виждал и е някой по евтини и мога ли да ги заменя с нещо друго?Незнам контролера дали ще поеме други акумулатори ,но не е проблем да го извадя и проверя.
    Сега събирам мнения и предложения.
    Петър Славов

  9. #49
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Здравейте ! може да поразгледате из тук : http://www.tayna.co.uk/Mobility-Scoo...eries-C28.html От Юаса имам добри впечатления ( като за цената им ) Поздрави !
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  10. #50
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Благодаря за линка,но ще търся в Бг.
    Петър Славов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен