+ Ново Мнение
Страница 4 от 12
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 115

Тема: Електровелосипед или казано по нашенски Колело на ток

  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Gorna Orqhovica
    Мнения
    19

    Quote Originally Posted by dido_teri View Post
    тука е истината
    http://www.bionxinternational.com/bi...north-america/
    ако на близо има магазин Conrad погледни при тях.
    Един приятел си купи от тях 500W за 300лв. с оборудването без батерии.
    http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=9776

  2. #32
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Днес си поръчах вело ел. колело/малък ел. скутер/ с оловен акумулатор.В понеделник,ще е тук.Отзиви след няколко дни.Цената ме устройва -1100лв.
    Петър Славов

  3. #33
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Quote Originally Posted by passo View Post
    Днес си поръчах вело ел. колело/малък ел. скутер/ с оловен акумулатор.В понеделник,ще е тук.Отзиви след няколко дни.Цената ме устройва -1100лв.
    Скутерчето е тук.Цял ден валеше и чак към 15,30ч. го разкарах.Първи впечатления-ще върши работа!Не е необходима регистрация.Опции 500W/48V,задно разположен мотор,гелови оловни акумулатори 48V/12Aч.Това предполага 1ч. каране,заряд на кум. при наклон,мигачи, фарове,централно заключване с дистанционно,заключване на волана,пълен контрол на акум. с дисплей с диоди,светещ километраж тип бягаща пътечка,два режима на каране с опция наклон с ниска предавка-незнам как става това.За сега е това! В момента слънцето изгя,но не ми се занимава повече.Може би утре и снимки.
    Петър Славов

  4. #34
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Направи му една фотосесия и ревю че много хора имат мераци /и аз също/ да знаят какви са плюсовете и минусите.

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    21

    Предложиха ми едно ел. скутерче за 20лв, но нямам къде да го държа, а е тежко и човека го продава без акумулатори. Та си мислих за една "гавра" с велосипед.Дали няма да стане да сложа мотора от скутера на мястото на централното движение с един венец 11 зъба, а на каплата да сложа венците от централното/те са три, съответно с 42/32/22 зъба/ и малко да пипна оптегача. Идеята е да могат да се сменят скорости в зависимост от терена. Незнам колко вата е мотора, но сме се качвали на скутера двама човека по поколо 65кг и ни е дърпало с прилична скорост по лек наклон. За захранване оригинално са използвани оловни акумулатори, подобни на тези в колите-с киселина 3бр /36в/. Аз смятам да ползвам най-малките автомобилни акумулатори 44Ah на монбат ги пишат по 13кг. Основната ми питанка е дали обтегача ще издържи на по-резкия старт и по-високите обороти...
    ПП Пред Техническия уневерситет тук, във Варна, видях едно самоделно електрическо колело със три гелови акумулатора по 10 Аh, но неможах да намеря собственика да го разпитам малко...
    Георги Атанасов 16г. Варна

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    украйна

    Има при мен един велосипед Украйна.Виждам че дъвкате проблем с здрави рамки - до като не съм го пратил на вторични помислете не става ли за нещо такова.
    Атанас Георгиев

    0878640251 soton@mail.bg

  7. #37
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Click image for larger version

Name:	12050020.jpg
Views:	1972
Size:	141.6 KB
ID:	4844Click image for larger version

Name:	12050019.jpg
Views:	1722
Size:	183.0 KB
ID:	4845Click image for larger version

Name:	12050021.jpg
Views:	2856
Size:	117.9 KB
ID:	4846 ми това е!
    Хареса ми една опция-по наклон нанадолнище чукаш два пъти задната спирачка и започва да спира мотора,като връща ток към акумулатора.Несъм открил още автопилота,т.е. зададена скорост да се поддържа до пипване на една от двете спирачки.Когато е на контакт и завъртиш педалите поне един оборот се включва като помощ двигателя,ако има ток разбира се.На педали се движи много леко.
    Петър Славов

  8. #38
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Да ти е честит и със здраве да си го караш!
    Интересува ме как се справя с изкачването на стръмни участъци ?
    Има ли някаква смяна на скорости ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  9. #39
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    По стръмнини има едно ключе,което включва някак си бавна предавка,не знам как става,но през бетонния мост и надлеза на кукленско минава без проблем.Сигурно до Марково няма да стигна,но за града си е доре.Вчера му закачих и едното огледало за задно виждане и вече се кара много добре.
    Петър Славов

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    21

    Задача: Имам капла за колело със свободен венец/позволява каплата да се върти по инерция без да върти редуктора/, искам при натискане на спирачка/със жило/ да се застопорява венеца спрямо каплата. Как да стане номера? Идеята е при натискане на спирачка, мотора да се ползва като динамо и да зарежда акумулатора, при което колелото спира доста бързо, а когато пусна колелото по инерция да не се забавя. Предполагам, че и за други колеги би било интересно и полезно, такаче се надявам на идеи.
    Георги Атанасов 16г. Варна

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен