+ Ново Мнение
Страница 10 от 12
ПърваПърва ... 6 7 8 9 10 11 12 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 91 до 100 от общо 115

Тема: Електровелосипед или казано по нашенски Колело на ток

  1. #91
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Аз първо дължа едно извинение, че постовете не са съвсем по темата (електрически велосипед), но аз я възприемам като по-скоро методи за повишаване на енергийната ефективност в ежедневния транспорт. Вярно е, че електричеството е възможно най-"зелената" енергия, но токът от ел-мрежата не е по-зелен от едно нискоемисионно гориво. Изключвам енергията, придобита от ВЕИ.
    Точно затова, преди (вече) години насочих темата към алтернативни енергоизточници, в това число горива. През тези години аз не съм спрял да обмислям и решавам характерните проблеми, свързани с това - било загряването на изпарител, било добив на ток за транспортни цели от ВЕИ и т.н.
    Крайната ми цел е да създам малко транспортно средство, което да може да използва няколко вида енергиен ресурс, включително мускулна сила, при това на достъпна цена и трайно във времето.
    Педалетката, която публикувах е нещо като прототип - първото МПС, което ми дава възможност да успея в начинанието си. Плановете ми са да й присадя електродвигател и малка газова инсталация. Така тя ще е най-универсалното лично превозно средство, което ще е достатъчно "зелено" и с достатъчно възможности за използване на различни видове гориво, дори мускулна сила.

    Каква е идеята? Ами "за идеята"!!! :):) Всъщност използвам този мотопед ежедневно. Той се оказа много корава животинка и на практика ми дава точно това, от което имам нужда - евтин и надежден транспорт. Невероятно удоволствие е вечер в големите задръствания да загася двигателя и на педали да се прибера от работа до вкъщи по велоалеите, а когато се наложи или се изморя - просто излизам на пътя и паля. Липсва ми електрическата тяга, за да се придвижвам тихо по оживени места, където не става за ДВГ, а педалите изморяват...

    Затова ще помоля автора на темата да ме извини за отклонението и ако смята, че това отклонение е прекалено - да ми каже в прав текст. Ще създам нова тема. А ако няма нищо против - ще продължа в тази.
    Последна редакция от ajcinema; 01.02.2016 на 06:42.
    Георги Русинов

  2. #92
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Хубаво е ,когато човек може да се шегува със себе си.

  3. #93
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Привет

    Автора на темата няма нищо против.
    Нали за това е форума да споделим опит, а не да се драчим както на едно друго място ама със винце.
    Анатоли Бовянски
    София

  4. #94
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Подкарах го!Преди три дни взех акумулатори от Викиват 4бр.-151,80лв. Заредих ги и сега съм карал около 20км. и още не е огаснал първия диод,ще карам до последния и пак заряд.Зарядното е автоматично Китай.
    Петър Славов

  5. #95
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Какъв им е капацитета?
    Георги Русинов

  6. #96
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Капацитет 12Ач Карах почти през ден това лято.Повечето на къси разстояния до 10км.Зареждани са почти всяка седмица, при светване на предпоследния диод на идикатора,незнам това какво напрежение е.Направил съм около 20цикъла за сега промяна няма в поведението.В момента съм зазимил и какумулаторната кутия е в къщи при нормална стайна температура.Преди коледа включих на заряд и за учудване акумулаторите се заредиха за около 5мин.Не меря нищо като напрежение и ампераж,защото зарядното е автоматично за батерията.Предполагам догодина поведението ще се промени!
    Петър Славов

  7. #97
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Звучи много добре!
    Аз използвам зимните месеци да довърша хибридния проект. Ще го публикувам в края на зимата, когато е 100% готов.
    Все още издирвам подходящо балканче...

    Ненадейно се захванах с един по-сериозен транспортен проект. Ще пристигне края на март.
    Георги Русинов

  8. #98
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Новото двуколесно малко се забави.
    Очаквам да го получа в последната третина на април.

    Междувременно се захващам с нов проект - ще монтирам маслен радиатор на един от скутерите си.
    Целта е по-разтоварен температурен режим с по-малки амплитуди, по-голям маслен резерв и удължаване на интервала за смяна на маслото.

    Започвам с радиатора:




    И отзад:

    Георги Русинов

  9. #99
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Работата по хибридния велосипед започна да придобива сериозни измерения. Тъй като апетитът идва с яденето, постоянно ми идват нови и нови идеи за усъвършенстването на този проект. Накрая ще съм похарчил около 5 пъти повече средства от вложените и ще останат адски много части, но само така ще подбера правилните. Вериги, зъбчатки, предавки, приспособкения... стотици комбинации!

    Но... най-важното е, че имам най-чаканата част от пъзела. Основата на проекта:



    Почти неупотребяван велосипед точно от вида, който издирвах.Стикерът с цената още стои. Ако не беше зарязан на произвола на времето, щеше да е като от магазина...
    Нищо. Важното е че е здрав и неамортизиран.
    Последва пълно разглобяване и оглед за възможни присаждания. Например на дискови спирачки. По-натам ще обясня защо са ми нужни.


    Междувременно, с огромно закъснение пристигна и поръчаното още в края на миналото лято двуколесно возило - другият транспортен проект. Уникална високотехнологочна машина за туризъм с разход едва 3 /100.









    Жълтурите са "забравили" да монтират ръчката на съединителя и скоростния лост... ;)
    Последна редакция от ajcinema; 12.06.2018 на 22:25.
    Георги Русинов

  10. #100
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Нещо такова трябва да представлява задното колело:





    И двете зъбчатки са с флайуийл. Идеята е да няма механични загуби и когато се кара на педали усещането да бъде като от обикновен велосипед - без да уморява.

    Новите джанти са по-здрави и два пъти по-леки.
    Засега предвиждам електрическото задвижване да е на предното колело. Започвам търсенето на мотор и спид със съответните защити от претоварване.
    Последна редакция от ajcinema; 16.06.2018 на 10:55.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен