+ Ново Мнение
Страница 8 от 16
ПърваПърва ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 71 до 80 от общо 153

Тема: Миналото на моделизма в България

  1. #71
    Модератор Аватар на Brave
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    224

    Просто няма да ми стигне време да обяснявам как ни прцакваха. Ако си заварил Татовото време и помниш , то и в моделизмите бе така . Дори в Плевен Илия Царски стана партиен член за да излиза на състезания в чужбина по лесно. Лошото ,че и тук ( в моделизмите ) е като в политиката - едни и същи стари лица , и методите им същите. :twisted:

  2. #72
    Модератор Аватар на Brave
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    224

    Виж кво,времето вече е друго и всичко зависи от това дали имаш мерак и малко средства,а пьк тия бившите партийни простотий ги помня ,ама вече са останали в далечното минало. Мен ме е яд само, че днес децата стоят само пред копютрите и зомбясват ,а предполагам помниш че преди всички ходеха по крьжоци ,които някой умник ги премахна с лека рька :?

  3. #73
    Модератор Аватар на Brave
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    224

    Приятелю,целта е децата да затъпеят още в ранните си години,след което да бъдат по-малко конкурентноспособни,
    да не мислят творчески и да им липва онова,което ние наричахме :мерак.Лично аз съм убеден,че политиката на зомбиране на децата по всякакъв възможен начин е целенасочена и планирана в детайли !
    Случвало ми се е в началото на 90-те години да ръководя кръжок по авиомоделизъм и виждах ясно,как петокласници и седмокласници идваха на занятия вечер след 6-7 учебни часа и не си отиваха,докато не си изпълнят задачките.Никой за нищо не ги е заставял.Децата се различаваха помежду си само по качествата на уменията си и количеството търпение,което влагаха ,за да ги реализират.
    Но да бъдем оптимисти-може пък на нас с вас да ни е писано да възродим стремежите и самочувствието поне на едно поколение ??[/b]

  4. #74
    Модератор Аватар на Brave
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    224

    Това с затъпяването,наистина е политика -на запада.По лесно се командват глупави хора.
    Навремето и аз се бах записал в кръжок по корабомоделизъм .
    Първата среща се състоя ,но втора нямаше .
    На първата се бяхме събрали 8 човека- после изтъкнаха някви причини и всичко се разпадна.

    Сега на децата приоритетие им са други, нов по мощен комп,нов GSM,скъпа кола, тунунги,на това се кефят.
    Залагат на дребни далаверки за да постигнат мераците си-дали ще ги постигнат е друга тема.
    Просто сега са в друго измерение-опитвам се да ги разбера,но малко трудно.

  5. #75
    Модератор Аватар на Brave
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    224

    За fokke. Ти просто питаше кой ни е прецаквал тогава - мисля че ти получи доста отговори. Ако в момента си организиран моделист- членуваш в клуб и имаш допир с Федерациите ( без значение коя) - просто нямаше да ми задаваш тия въпроси :!: :!: :P

  6. #76
    Модератор Аватар на Brave
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    224

    Е даде ,ама нито членувам в клуб ,нито имам какьвто и да било допир с федерация(за добо или за лошо),а дали сьм организиран .... като цяло сьм организиран :lol: :lol: Мисля ,че за мен е вече кьсно за разни организации,но наистина смятам ,че това което правят хората които рьководят клубовете в БГ е достойно за похвала имайки предвид цялата тьпа ситоация в страната.Не смея да пиша вече тук ,че темата се измества ,а уш трябваше да се публикуват снимки.

  7. #77
    Модератор Аватар на Brave
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    224

    atila,тия преоритети принадлежат на повечето младежи,но не и на мене(и на повечето ми приятели).Първо,аз си нямам комп,GSM си имам и не искам да си имам друг(тоя ме устройва).Тия които мислят само за компи и телефони и как да те прецакат и да ти се пресмеят са така наречените "гъзари"-деца/хора без никви цели ,освен да земат парички от мама и тати иа да се напият и тва е,живота им минава в такива неща.Те не се интересуват от това да научат нещо ново.
    Виж,аз на сам така(времеза реклама ).Аз и моите приятели всички сме в едим клуб и се интересуваме от моделизъм,ни за това отнасяме много подигравки от хората които не разбират(щото са тъпи),ама на нас не ни пука.Аз неска мога да ида и да седна на едно кафене,ама не отивам.Отивам си аз в клуба да си правя модела,щото след месец имам състезание.Като ида там аз знам че там са някои от приятелите ми и ще ми е забавно и ще науча все нещо ново.Не се интересувам от коли или от телефони.Интересувам се от модели, учене и музика.Не ходя по кафенета , щото хората там не ми понасят(само се заяждат,пък и имам по добри неща да правя),но не съм задръстеняк и зубар(даже уча малко,но си имам отлични оценки).Искам да кажа,че на не всички младежи преоритетите са да имат нови коли или нови телефони,а няакои искат и да научат нещо ново и полезно.Многото детски участия по състезанияата потварждават мнението ми
    НЕ всички искат да са тъпи и да не знаят нищо,а има и такива като мене и всичките тези деца които са се регистрирали във форума!(на 15 съм,от Харманли и приемам критики 8) )

  8. #78
    Модератор Аватар на Brave
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    224

    Стига вече :!: Ясно е че тук са само свесни хора :!: Това място е са снимки иначе на Л>С>

  9. #79
    Модератор Аватар на Brave
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    224

    Ми Баев какво прави там. :?: Той 78-79 г . се беше отказал ( май замина по чужбина или се ожени - не помня вече). виждаш го преди 3-4 г . но за малко :!: той не се ли казваше Румен ( не Георги)

  10. #80
    Модератор Аватар на Brave
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    224

    Пускаше ФСР -15 с един ОПС-60. Един доста модерен и мощен мотор за тогава. Състезаваше се от София-Гк. , адруг софийски състезател още преди аз да почна бе Боби Чироза-бе атракция за съсрезатели и публика (добър беше и в класирането). Жалко, че с него нямам снимки.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен