+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 14

Тема: Hydro 1

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    18

    Hydro 1

    Решил съм за този сезон да карам Hydro 1 и днес открих сезона и направих първи тестове на един модел. Имаше съмнения дали изобщо ще остане на повърхността, защото модела е доста малък като габарити и дори едвам вкарах цялото оборудване вътре. По принцип не съм фен на кривите и изместени встрани валове, но реших да пробвам.
    Ето и тестова конфигурация на модела:
    Motor: 2848 - 6300KV - 110A при пълна газ с винт 35mm. Идва тежък, но нямаше възможност за тест с по-малък.
    Batt: 2S 5000mAh - 25-50C
    ESC: SuperBrain
    Тегло на модела: 800гр.

    За сега нямам снимки от самия тест, но ето поне снимки на модела.


    Димитър Ненов

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Моделчето е много готино. Искам да те питам дали си сигурен в оборотите на мотора. Помисли за по-добро охлаждане на мотора. В този вариянт, което се вижда на снимките мотора ще се опече на 100%.
    Димитър Пенев

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Имам предвид да помислиш за охлаждане от този тип.
    Click image for larger version

Name:	19444.jpg
Views:	659
Size:	50.2 KB
ID:	4176
    Димитър Пенев

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    18

    Сигурен съм за оборотите. Моторът е 2848 4 полярен на 6300KV 800W.
    За такъв тип охлаждане просто няма място в модела. Очаквам да пристигне едно такова скоро и пак ще пробвам, но съм почти сигурен, че няма да се събере. На снимките модела изглежда по-голям от колкото всъщност е.
    Димитър Ненов

  5. #5
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Ризата е по-малка (в диаметър) от алуминиевата тръба, която е на твоята снимка (на модела ти). Дори с подобна риза съм имал проблем. Ризата е почти по мотора, а китайчетата бяха навили щуцери, които почти опираха в мотора. В резултат на това водата трудно циркулираше. Наложи се да ги изпиля с дремела.
    Искам да кажа, че въпросната риза изглежда много внушително но реално е доста посна втулка с о-пръстени и щуцери.
    Последна редакция от Penev; 08.03.2012 на 18:26. Причина: Неяснота
    Димитър Пенев

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Оборотите на мотора ми се струват много високи. Предполагам перката е била тежка, точно по тази причина. За тези обороти стъпката на винта ще трябва да е доста под 1.4.
    Последна редакция от Penev; 08.03.2012 на 18:24. Причина: Смислова грешка
    Димитър Пенев

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    18

    като ми дойде ризата ще я пробвам.
    Този винт, с който го пробвах беше със стъпка 1,4. Просто ще пробвам с винт 32мм.
    Димитър Ненов

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Ето че имаме Участник!
    Това хидро-1за кеф ли е или ще се състезава? Ще се случи ли в Харманли?

    Мотор, със същото Кв имах на една пластмасова играчка, която се опитвах да мъча за хидро. Със изгарянето на контролера ( СС Hydra -120), зарязах него модел и моторът го сложих в друга китайска конфекция.
    Според мен подходът със високото Кв е правилен за разработването на модела и определяне оптимални витло-мотор. И аз много, много не разбирам, затова преди почвах преди с Кв 9200, сега почвам с Кв 6800.
    И на мен нямах кой да ми каже, кое е правилно и кое не.
    Лошото е че в хидрата няма свободно пространство за телеметрия ако контролера не е с вграден дата-логер.

    Иначе съм напълно съгласен с Пенев.
    Никой не знае колко пака батерии ще бъдат раздути с това Кв. И дано контролера е в час.

    Отностно решението мотора на левия борд не ми се вързва особенно с вижданията.
    Чудесно е руля да е вдясно от перката.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    18

    Не знам дали ще е точно с този модел, защото той е тестов да видя само как вървят моделите с криви валове, но като цяло мисля да карам тоя сезон Hydro 1 и предполагам, че ще дойда още в Харманли.

    Телеметрията наистина много помога. Контролерът, който ползвам си има вградена и може доста лесно да провериш дали нещата са работили ефективно. Единственото, което ми липсва е един GPS датчик за скорост, но ще трябва да се примеря с липсата му.
    Димитър Ненов

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    През последната година хидро-1 не се е карало у нас.
    Този клас доста съм го занемарил.
    Четири от моите хидра са А1Е в момента и не знам дали ще се върна от Нигерия навреме за да преконфигурирам някое обратно на хидро-1. По вероятно е, да направя SAW 1S от колкото обратно хидро-1
    Моят приятел има хидро-1, засега е със теншок 1540/4.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен