+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 8 от общо 8

Тема: Мелодии, подходящи за клипове с коли, самолети и хеликоптери

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Мелодии, подходящи за клипове с коли, самолети и хеликоптери

    Не знам дали сте забелязали, но един видеоклип изглежда хубав, само ако е ОКОМПЛЕКТОВАН С ПОДХОДЯЩАТА МЕЛОДИЯ. Дори бих казал, че мелодията е много по-важна от самият клип.

    Та знаейки това започнах да ровя из хилядите MP-тройки, които някога съм свалял от тук или от там. И се видях в чудо - часове наред прослушване за да се избере една или две подходящи мелодии. Най-много хляб засега открих в баладите на Жан Мишел Жар.

    Отварям тази тема с цел да публикувате в нея линкове или клипове, мелодията на които според вас е подходяща за моделистки клип - полет на самолет или каране на количка. Споделих това с Георги Русинов по скайпа и той веднага ми даде един линк с мелодия, която ме накефи и която мисля, че е подходяща.



    Публикувайте и вие такива клипове. Не е важно какво има на тях - важното е че музиката е подходяща според вас за полет на самолет или хеликоптер. Идеята е всеки един моделист когато започне да си прави клиповете, да идва тука и да си избира подходяща мелодия.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Armik има много приятни и подходящи 'парчета', но зависи и от тематиката на клипа.



    Христо Христов - RC Hobby BG

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Ама в тубата блокират за авторски права...

  4. #4
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Ето няколко примера, които може да дадат насока към музика, но пак е важна тематиката на клипа за да се даде конкретна насока, иначе може да са хиляди мелодии, песни и т.н.





    Обърни внимание и на Enigma.


    Христо Христов - RC Hobby BG

  5. #5
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Quote Originally Posted by muns View Post
    Ама в тубата блокират за авторски права...
    Ники, само давам за пимер, иначе музиката може да се ползва от хиляди места и носители, ако това имаш в предвид.
    Последна редакция от Lidkin; 04.03.2012 на 20:59.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2011
    Живее в
    гр. В.Търново
    Мнения
    15

    Много добра тема ! Та сега моите виждания по материята с клиповете и по скоро представителни клипове да речем на определен състезател или цял отбор са малко по-различни от това , което сте дали до момента. Може би тази музика която предпочитам аз би се вписала най-добре добре при състезания с авто модели. Най-добре за промо клип на "отбор" или шампионат/лига.

    Само да поясня нямам авто модел и не мога да боравя професионално с програми за видео обработка.
    Но съм състезател в онлайн рейсинг симулатор с международен отбор , който да речем ,че в момента е в "светлината на прожекторите" . И там има адски много "зглобявани" от риплеи на състезания или цели шампионати. Та и от там ме привлича адски много "епичната" музика за клипове.

    Ще дам няколко мелодии , които са перфектни за кратки промо клипове и отделно видео базирано на кадри от този симулатор..... СИЛНО ПРЕПОРЪЧВАМ ДА СЕ ИЗГЛЕДА ЦЯЛОТО за да успеете да вникнете в същността на епичната музика. Просто съчетанието на музиката с "падение" , "преход" връщане към "върхът" , обработката на кадрите и съвпадането им със самите тонове е уникално. И това е силно приложим метод за обработка на видеа в авто моделизма.

    Ето клипа от симулатора Live For Speed : (препоръчвам целия да се гледа) :



    Ето и подобни подходящи епични мелодии:




    една от любимите ми :)




    а тука много ми се струва , че има мотиви от българска народна музика ( гласовете) :



    ПП:

    тва напрао пръъсва

    Илия Григоров

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Искам само да вметна, че музикалната "подложка" за всеки клип трябва да отговаря на емоциите, атмосферата и изобщо на излъчването на клипа. Също така трябва да подчертава или напротив - да омекотява внушението, което иде да донесе даден клип.

    Когато избираме музика за клиповете си, трябва да подходим също толкова внимателно, колкото и към самите клипове, защото една зле подбрана музика може не само да съсипе хубав клип, но дори да внесе нотки на присмех от страна на гледащите.

    Какво е добре да знаем:

    1. ДИНАМИКА

    Динамиката е основен елемент при избора на музика. Тя има две страни - "силно-тихо" и "бързо-бавно".
    Когато избираме музика за озвучаване на състезание или в клипа присъстват динамични, бързо-движещи се обекти (модели), то и музиката трябва да е по-динамична (по-силна, по-рязка, с по-бързо темпо).
    И обратно - за полета на един бавен планер, не върви да сложим рок музика...

    Можем да използваме динамиката, за да подчертаем някой особено важен момент от картината чрез усилване или дори пауза. Възможности - много!

    2. ВНУШЕНИЕ

    Нерядко името на музикалното произведение и неговият характер могат да бъдат в тотален разрез с идеята на видеото. Например мой колега оператор беше озвучил част от пътуването на една сватба с парчето "Пътят към ада"... Просто защото не знае английски. Музиката е динамична, много подхожда на картината, обаче текста... получи се отвратителна ситуация.

    Затова не е зле да проучим какво означава и по какъв повод е създадено музикалното парче, преди да го сложим на клипа си. Нерядко се оказва, че допълнителната информация носи доста повече полза, отколкото си мислим

    Вторият аспект от внушението е свързан с механическия монтаж на музикалната подложка.
    Напоследък е задължително при монтажа да се използват видео-кадри с такава дължина, щото тактовете на музиката да съвпадат със смяната на кадрите. Това е един от лостовете за постигане на най-силно влияние върху гледащия.

    3. АВТОРСКО ПРАВО

    Чудесно е - направили сме страхотен клип с редки кадри, намерили сме най-добрата музика, монтирали сме я перфектно, приятелите ни поздравяват в коментарите си и... изведнъж Ю-тубата ни отхвърля клипчето с обяснение, че сме настъпили котката... Лошо!!!

    Затова трябва много добре да си опичаме акъла каква музика за какви цели използваме. Съществуват готови библиотеки с ПЛАТЕНА музика, специално разработени за всякакви възможни медийни цели. Такива комплекти се продават и купуват според нуждата на студиото. Например, наскоро трябваше да използвам коледни мелодии за фирмена поздравителна картичка. В диска, който закупих за целта, има от 2 секундни до 1-минутни варианти на всякакви от най-известните коледни мелодии, специално направени с дължини през 5 секунди.
    Георги Русинов

  8. #8
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Едно предложение и от мен ...
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен