+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 27

Тема: HHO генератор за автомобили

  1. #11
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Да си кажа и аз мнението:

    Не съм много наясно с физиката и химията на това, което се случва вътре в цилиндрите на колата. Наясно съм обаче със Закона за запазване на енергията, според който за разлагането на водата ще изразходваме повече енергия, отколкото ще получим при обратното изгаряне на водорода. Тоест сама по себе си тази машинария няма да добави енергия към масата колата. По-скоро ще отнеме малко.

    Обаче...........

    Самият факт, че все пак вътре в цилиндрите се взривява водород, говори за това, че вътрешната физикохимия и температурите на сместа вътре в цилиндрите СЕ ПРОМЕНЯТ !!! Нататък не знам какво става, но съм сигурен, че този процес като цяло влияе на КПД-то на двигателя. Тоест променя се начина на горене и това променя ефективността на цялата система. Само където не знам дали се променя в положителна или в отрицателна посока.

    Та получаването на допълнителна енергия от горенето на водород не е възможно, но може би си заслужава да се вникне по-подробно във физикохимията на процесите в цилиндъра, за да се разбере какво точно ще се случи.

    Това е. Не съм специалист, поради което не го отричам това на 100%. По-скоро си оставям отворена вратичка да повярвам, че това е истина, но това трябва да бъде обяснено по-подробно от някой специалист. Просто искам да осъзная ОТКЪДЕ ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ ВЗЕМА ДОПЪЛНИТЕЛНАТА ЕНЕРГИЯ.
    Росимир Матеев

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Допълнителната енергия се взима от нечий болен мозък или от алчността на търговците. Тази енергия идва точно от там, откъдето идва и енергията на НЕОСОКЕТ-а.

    Дефакто търговците, дето продават тези ННО системи и ни обясняват КОЛКО МНОГО ГАЗ ИЗЛИЗА, всъщност ни продават един барбутатор (устройство, дето прави мехурчета), който лапа огромно количество ток, а на изхода на тръбичката излизат няколко кубически сантиметра газ за минута.

    Тоест - устройството е една въдичка за наивници и не само че е неефективно, а се явява един прост консуматор на енергия, който може да послужи само за демонстрационни цели в някоя класна стая, но не и да произведе нужното количество газ. Всъщност може да го произведе, ако размерите му се увеличат стократно и съответно електрическото потребление.
    При 30-40 ампера консумация, това прави около половин киловат "ток". Ако увеличим устройството стократно, за да може да подава нужния за един обикновен малолитражен двигател газ, ще се наложи да го захраним с 50 КИЛОВАТА... толкова, колкото надали ще произведе въпросният малолитражен двигател като механична мощност...

    С две думи - абе бачка!
    Георги Русинов

  3. #13
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Ако се сметне колко се дига разхода от допълнителното натоварване на двг от генератора при тези 40А, то ще дойде танто за кукуриго най-вероятно. Казано по просто имаме разход от 40А който идва от джоба ни като гориво което сме сипали в резервоара, и имаме приход от еди колко си водород.Който иска да смята какво ще излезне накрая. Просто още един път преобразуваме дадена енергия от едно състояние в друго със съответните загуби при това преобразуване. Като се прибави и КПД на двг което е около 30% и от там още едно 70% загуба за топлене на атмосферата във вид на излъчвана топлина от радиатора, и триене в трансмисията нещата са просто плачевни. Разбира се има голямо значение как ще ни се поднесе тази информация.

  4. #14
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Ааа НЕ
    Тия Варненци ме убиха.
    Разгледайте галерията със снимки на това "Изделие"
    http://www.hho-bulgaria.com/galeria-...-hho-generator
    То бива бива ама тия направо ме убиха.
    Датчика е върха на технологията
    Колко ли време ще работи????
    А и контролно табло е

    Дани Братле развесели ме със това Изделие
    Анатоли Бовянски
    София

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Dido_Lyubenov
    Фиат идол

    Регистриран на: 24 Юли 2007
    Мнения: 2132
    Местожителство: На черешата
    Предупреждения: 2

    Мнение Пуснато на: Чет, 01 Мар 2012 12:05:23 Отговорете с цитат Докладвай това мнение до модератор

    Явно и двамата не ми схващате идеята. Един мотор от тези е 7 kW при 7000 + оборота което са си 9 к.с. При 180 км/ч на ТД100 примерно, оборотите на полуоските са около 1600 - това е около 4пъти по-ниски обороти от на електромотора. Като умножиш 7 kW по 4, защото като намаляваш оборотите с редуктор, за сметка на скороста получаваш сила, се получаа грубо около 28 - 30 kW от мотор. Слагам на двете задни колела по един такъв да ги върти директно, и ето ти едни 50 - 60 kW при пълни обороти. Ако редуктора е двустепенен, може примерно да се докара при 120 км/ч да дават пълна пълна мощност кум колелата, съответно пък ще е по-голяма, а при 90 км/ч ще е грубо на 2/3 от мощноста. Само че тези киловати, спрямо киловатите /така да го кажем/ от ДВГ, няма да са съразмерни заради предавателното число на скоростна кутия + диференциал. На ТД100 това предавателно число на 5-та предавка е около 2.57 - което ще рече че към колелата се предава около 257 к.с. при 180 км/ч - т.е. 4200 об/мин на ДВГ - 100 к.с. към 1600 об/мин на колелата 257 к. с. Като ги сравним с това което получаваме от ел. моторите става ясно, че идета никак не е лоша. Може да се синхронизират с работата на ДВГ, като по този начин да се използват ел. моторите като основна теглителна сила при ниски натоварвания - движение по равно с постоянна скорост, а ДВГ да се ползва като помощен, съответно пък при натоване, ел. моторите няма да успяват да са основния двигател, и ДВГ ще си поема основната функция. Малко е сложно за обяснение, дано ми разберете идеята. И в крайна сметка няма да излезе само $ 350 , ами поне 3 пъти по- скъпо, че и повече. Но пак си заслужава, като се сравни с цената на един нов електромобил Wink
    Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
    .................................................. ............................

    Що се чудите, като има толкоз неграмотен народ! По-точно, полуграмотен...
    Това е от Фиат форум, коментари за безчетков мотор 7 киловата, за евентуално задвижване на кола...

  6. #16
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Бъркаш СИЛА и МОЩНОСТ. Каквито и редуктори да слагаш, МОЩНОСТТА НЕ СЕ ПРОМЕНЯ. Енергията, която е мощност по време - също не се променя.

    Според тебе имаме 7 kW, после правим някакви магии и киловатите стават 28. Ами дай да направим още няколко пъти същите магии и АЕЦ Белене вече ще е излишна.
    Росимир Матеев

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Някои все пак може ли да обесни какво се очаква да се постигне от смесванета на горивната смес с водорода/оксиводорода/. При нагнетяване и искра едното прави експлозия а водорода имплозия .
    тук можеда се види имплозията http://www.youtube.com/watch?v=CkrCCo4Q0cI

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    Незнайно как, но вкарването на оксиводород в ДВГ му вдига оборотите на празен ход.
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    То това как да е. Въпросът е откъде идва газът и колко енергия отива, за да бъде получен.

    Снощи пак минах покрай електрическото полско фиатче. Паркирано току-пред малко гаражче. Едно кабелче излизаше от задния капак на колата и под вратата на гаражчето потъваше незнайно къде. Сладко...
    Георги Русинов

  10. #20
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    За електричка съм харесал Панда 4х4, изключително прост автомобил. Маха се мотор и кутия и се задвижва само заден мост. Купето е доста леко, няма нищо излишно, което да тежи.
    За зимна експлоатация ще му трябва един газов калорифер.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен