А според мен, точно с такова писане като последните два поста на ajcinema и Mateev биха могли да помогнат за това как би трябвало да изглежда един специализиран форум в областа на моделизмите. Кое прави един форум предпочитан за членовете му от друг подобен форум? Ще си позволя няколко цитата:
Quote Originally Posted by ajcinema View Post
Вероятно аз греша, приемайки специализираните форуми като вид база за инфообмен.
Категорично, не е грешка. И аз мисля, че точно това търсят многото от членовете на даден форум. И затова там, където има повече информация е мястото с по-висока посещаемост. Когато поискаш съвет и ти обеснят по нормален начин кое и как трябва да се направи е нещото което прави форума предпочитан. А ако се намерят такива, които пренебрежително започват с подмятания от рода на "що не се откажеш от този депрон и не се захванеш с други материали както правят итинските моделисти", то тогава ентусиазма е убит още в зародиш. Аз съм убеден, че има хора за които моделизма е само тогава, ако нещо се изработи от балса и това нещо задължително трябва да е КОПИЕ на самолет - иначе не е никакъв моделист. Е да, ама - не. Трябва да се уважава труда на другия - той така или иначе един ден ще е готов да смени технологията, ако сам пожелае и може да си го позволи. Това е от една страна. Разбира се има и друга.
Quote Originally Posted by ajcinema View Post
Тоест там е повече количеството, а не качеството.
Наистина, изобщо не е важно колко е изписано. Много по-важно е - какво е написано. Например Иван от Чикаго е направил невероятно добра тема "Рогчета, тяги, щипки, шарнири". Тук пък има много добре описано за FPV, дори в няколко теми мисля беше. А това за KATANA .15, особено с подходящия снимков материал, си е направо класика в жанра.
Само с полезни теми, един форум може да привлече нови членове и да ги задържи докато не се появи нещо ново, което може да им предложи повече.
Имам няколко идеи как този форум да стане още по-привликателно място. За това, друг път и на друго място