Ако не беше това, че мене също МЕ БЕШЕ СТРАХ, то МОДЕЛИСТИКА ми беше по-любимия форум и в него съм вложил много повече личен принос като брой мнения и като оказване на помощ на други хора. И ако не бяха историите със Sonic, Goti и още 2-3 човека, никога нямаше и да ми хрумне да създавам алтернативен форум. Следователно смело може да се твърди, че

Modelist.bg е едно дете на МОДЕЛИСТИКА, което се е появило благодарение на тогавашната стратегия и тактика на РИСТИС и МОДЕРАТОРИТЕ.

Появата на Modelist.bg преди 2 години беше много шокираща за тогавашното ръководство на Моделистика. Освен него по същото време се появи и още един форум - http://rc.bovyanski.com/forum.

Едновременната поява на два нови форума явно принуди тогавашното ръководството на Моделистика да си преосмисли политиката в посока намаляване на полицейщината и по-голяма справедливост при модерирането. И наистина така стана. От тогава до преди 10 дена нещата като че ли се бяха поуспокоили. Модераторите в общия случай се стараеха да са справедливи. Имаше някакви наказания, но явно са били справедливи, защото никой не се е жалвал. Наказвали са ме и мене 2-3 пъти, но съм си траял, защото наистина си бях виновен. БАН-ване не съм имал - всички наказания са били само забележка с вписване в досието, допреди 10 дена.........

След появата на двата нови форума най-голямото завоевание на форума Моделистика беше това, че Sonic и Goti ИЗЧЕЗНАХА!!! Не е ясно само защо трябваше да пострадат десетки и може би стотици добри и честни моделисти заради един единствен човек Sonic/Goti. С какво този човек беше толкова специален, щото всички модератори да разпъват чадър над него и да наказват абсолютно невинни моделисти (и аз в това число)????????????

Може би някога тази мистерия ще излезе наяве................