Има и едно трето подобрение, което не го знам кога се е случило, но чак сега го забелязвам.

В МОДЕЛИСТИКА вече НЯМА ЦЕНЗУРА спрямо линковете към този форум (Modelist.bg).

Едно време не само имаше цензура, но и беше жестока. Доста хора бяха наказани за публикуване на линкове към Modelist.bg - главно поради незнание, защото официална обява за цензурата НЯМАШЕ. Имаше дори и направена някаква автоматика, щото ако случайно някъде напишеш modelist.bg, то тази комбинация от букви моментално се превръщаше в 11 звездички. Невероятно, но факт.

Преди няколко дни един модератор на Моделистика ми каза, че няма цензура. Тогава ми мина покрай ушите, но сега се сетих и проверих. Направих Search и открих 26 линка към Modelist.bg. При това линковете са от различни хора, които явно не знаят, че някога е имало цензура. Цензурата никога не е била официално обявявана и поради тази причина не е имало и обявление за нейното премахване. Има обаче хора, които са били наказвани, и тези хора все още ИЗПИТВАТ СТРАХ. Страх ги е и тези, които са чували по поляните за тази цензура.

Ще ме извини колегата МИЛЕН от Казанлък, но него също го е СТРАХ ОТ РИСТИС. Тази година отново аз ще съм основния спонсор на Откриването на сезона в Казанлък и отново ще предоставя пари на организаторите, както и много награди за присъствуващите. И Милен ще трябва да го обяви това в двата форума буквално до 2-3 дена. И с много голямо притеснение той ме помоли да не го карам да публикува в Моделистика линк към Modelist.bg. Ако това не е страх, какво друго е? Аз естествено се съгласих. Вече не ми трябват линкове. Вече всички знаят за форума Modelist.bg и след като вече я няма цензурата е въпрос на личен избор кой къде ще избере да пише. Според мене няма никакво значение кой къде ще пише - в единия, в другия или и в двата форума. Важното е да НЯМА СТРАХ от изказването на собственото мнение, както и всички да се стараят да водят дискусии в дух на разбирателство и взаимопомощ.

Та въпреки смесените чувства ЕДНО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ за ПРЕМАХВАНЕТО НА ЦЕНЗУРАТА !!!

Може би обаче е редно хората все пак да бъдат информирани, защото много от тях не знаят и все още живеят в страх.