+ Ново Мнение
Страница 3 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 32

Тема: въпросче за

  1. #21
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by volf48 View Post
    ........ Ще ви направи, чест да не хулите повече МОДЕЛИСТИКА. Никой не е прогресирал с плюене и изливане на "бълвоч".!
    Не мисля че казването на истината е ХУЛЕНЕ.....

    Иначе си прав и това никой не го отрича - да, Моделистика има много по-голяма посещаемост от Моделист. Но това е така към днешна дата, а към утрешна - кой знае...............

    Факт е, че Моделистика успя да изгони няколкостотин човека, които вече предпочитат Modelist.bg. Факт е, че Modelist.bg за две години завоюва така да се каже ПАЗАРЕН ДЯЛ от около 30%. Дали това е случайно?

    Явно има нещо гнило. Явно има определен процент недоволни хора. Можете просто да приемете, че Modelist.bg е нещо като опозиция, нещо като коректив, който да показва грешките на Моделистика. В Демокрацията винаги е така - ИМА ОПОЗИЦИЯ и нейната роля е БЛАГОТВОРНА. И ако не беше Modelist.bg, щеше да бъде някой друг форум. Просто след като има нужда от такъв, все някой щеше да го създаде. И след като има кой да го посещава, този форум ще продължи да живее.

    Има и още нещо - при демокрацията народа сам избира своите управници и тяхната опозиция. И това става с гласуване или при моделистите - с посещение и писане в един или друг форум. И в зависимост от провежданата политика от управляващите и/или от опозицията, от време на време народа може да реши да им размени местата. Размяната на местата може да стане бавно, ако постепенно се натрупва някакво недоволство, но може да стане и изведнъж, ако някой от форумите извърши някакъв голям гаф. Така че всеки един форум в България трябва много да внимава каква политика води .......

    Аз провеждам някаква политика съобразно моите лични разбирания за справедливост, честност и почтенност. И ако има достатъчно хора, които да я оценят, постепенно посещенията в Modelist.bg ще нарастват. Ако се случи точно обратното - ами значи съм грешал и политиката на Моделистика е била по-правилна. Ами какво да направя - света няма да се свърши с това. Аз си мисля, че постъпвам правилно, пък да става каквото ще става.
    Росимир Матеев

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Мисля, че двата фрума не биват да бъдат сравнявани. В моделистика има много потребители и много мнения по две причини - моделистика е най-старият форум и най-популярният. Втората причина е пряко свързана с инерцията на първата - там почти всички мнения са плява без особена стойност от рода:

    "Въпрос от начинаещ" или "Коя количка е по-бърза - жълтата или червената".

    Тоест там е повече количеството, а не качеството. Аз предпочитам да бъда в по-качествена, а не в по-количествена среда. Там се мачкат всички знаещи и можещи хора, а незнаещите и неможещите стават или модератори, или дъгогодишни членове. Хората с най-много претенции обикновено мълчат и се изказват само ако чуят определени думички...


    Всеки друг има правото на собствен избор, относно средата в която желае да вирее.
    Георги Русинов

  3. #23
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Адаш, не си ме разбрал! Помолих те да не провокираш драмата между третите страни Матеев и Ристис! Самата тема я създаде ти. В предишния си пост изказвам лично мнение, кето не касае трети страни, а само мен и още някой - в случая админи, модератори или собственици на Моделистика, плюс отговор към колегата volf48.

    Относно вечния спор за това кой прави и кой купува, гарантирам ти че няма опасност да се случи, защото всички знаят, че аз и правя, и купувам. Смисълът на изказването ми беше насочен срещу колегата vilf48, понеже не съм видял досега нещо иновативно, споделено от него, но за сметка на това той ни даде няколко съвета какво да правим и как да се държи. Тези съвети не са особено полезни за тази аудитория и се постарах да го кажа по умерен, елегантен и НЕобиждащ начин.
    Георги Русинов

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Internet
    Мнения
    8

    А според мен, точно с такова писане като последните два поста на ajcinema и Mateev биха могли да помогнат за това как би трябвало да изглежда един специализиран форум в областа на моделизмите. Кое прави един форум предпочитан за членовете му от друг подобен форум? Ще си позволя няколко цитата:
    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Вероятно аз греша, приемайки специализираните форуми като вид база за инфообмен.
    Категорично, не е грешка. И аз мисля, че точно това търсят многото от членовете на даден форум. И затова там, където има повече информация е мястото с по-висока посещаемост. Когато поискаш съвет и ти обеснят по нормален начин кое и как трябва да се направи е нещото което прави форума предпочитан. А ако се намерят такива, които пренебрежително започват с подмятания от рода на "що не се откажеш от този депрон и не се захванеш с други материали както правят итинските моделисти", то тогава ентусиазма е убит още в зародиш. Аз съм убеден, че има хора за които моделизма е само тогава, ако нещо се изработи от балса и това нещо задължително трябва да е КОПИЕ на самолет - иначе не е никакъв моделист. Е да, ама - не. Трябва да се уважава труда на другия - той така или иначе един ден ще е готов да смени технологията, ако сам пожелае и може да си го позволи. Това е от една страна. Разбира се има и друга.
    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Тоест там е повече количеството, а не качеството.
    Наистина, изобщо не е важно колко е изписано. Много по-важно е - какво е написано. Например Иван от Чикаго е направил невероятно добра тема "Рогчета, тяги, щипки, шарнири". Тук пък има много добре описано за FPV, дори в няколко теми мисля беше. А това за KATANA .15, особено с подходящия снимков материал, си е направо класика в жанра.
    Само с полезни теми, един форум може да привлече нови членове и да ги задържи докато не се появи нещо ново, което може да им предложи повече.
    Имам няколко идеи как този форум да стане още по-привликателно място. За това, друг път и на друго място
    Митко Алексиев

  5. #25
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Адаш, не си ме разбрал! Помолих те да не провокираш драмата между третите страни Матеев и Ристис! Самата тема я създаде ти. В предишния си пост изказвам лично мнение, кето не касае трети страни, а само мен и още някой - в случая админи, модератори или собственици на Моделистика, плюс отговор към колегата volf48.

    Относно вечния спор за това кой прави и кой купува, гарантирам ти че няма опасност да се случи, защото всички знаят, че аз и правя, и купувам. Смисълът на изказването ми беше насочен срещу колегата vilf48, понеже не съм видял досега нещо иновативно, споделено от него, но за сметка на това той ни даде няколко съвета какво да правим и как да се държи. Тези съвети не са особено полезни за тази аудитория и се постарах да го кажа по умерен, елегантен и НЕобиждащ начин.
    Разбрах те чудесно, просто ме налегнаха опасения да не изкривим пак темата, затова го и написах, примери за това бол....
    Иначе относно това, кой прави и кой купува готови, пълна свобода на избора, всеки си има собствени виждания, страх ме е да изразя своето мнение, за да не предизвикам ненужна полемика.....
    Между другото само да вметна, че според мен интелигнтните спорове тук са полезни за всички.....
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    7

    Безценен Автор
    --------------------------------------------------------------------------------

    Регистриран:Jan 2010
    Живее в:гр. Пловдив
    Мнения:627Г-н Стефанов, благодаря за отправените съвети, но аз искам да припомня, че става дума за моделистки форуми, а не за бегемама. Можете ли да ми отговорите колко теми, свързани с някакъв вид моделизъм сте създали и колко съвета и помощ сте реализирали към останали съфорумци?

    Вероятно аз греша, приемайки специализираните форуми като вид база за инфообмен. Бихте ли споделили количеството на инфообмена, който реализирахте в областта на моделизмите през последната година?

    Добре е да се дават съвети, когато съветващият притежава нужната ерудиция и знания. Във всички други случаи става дума за вид (разновидност) на бегемамата...
    Георги Русинов

    Привет!
    Нямам публикувани теми, свързани с някакъв вид моделизъм за жалост нито тук нито там.
    Опитал съм да дам съвети и помощ към колегите, но обема е много малък, понеже съм ограничен от времето с, което разполагам.
    "Количеството на инфообмена",който съм реализирал през последните 3-4 години е минимален.
    Единственото, което съм сторил по отношение на Моделизма са две летящи крила и едно корабче, но не се срамувам от това.
    Пиша тези редове, защото съм убеден, че във възникналата полемика м/у форумите е нужно да се прояви чест и достойнство и нещата да се преценяват безпристрастно. Тук няма специфични знания, и не е необходима "моделарска" ерудиция и знание.Нещата се свеждат до елементарна коректност. Би ли обяснил какво е "бегемамата"?
    Константин Стефанов
    Последна редакция от volf48; 25.02.2012 на 20:02.

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by volf48 View Post
    Би ли обяснил какво е "бегемамата"?
    Форум е. Нещо като нарицателно за специалисти по всичко. По-точно специалистки. http://www.bg-mamma.com/

    Надявам се не се докачаш на написаното от мен. Имам навика да казвам пряко това, което мисля, а когато насреща постъпват по същия начин, комуникацията е много лесна.

    Там всяка втора тема приключва със скандал, банове, заплахи, а нерядко и съд.
    Георги Русинов

  8. #28
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Да кажа и аз. Последно време в Моделистика комерсиалните теми са повече от всички останали- какво да пишеш (ако ти дават) ако получаваш само присмех от админи и модератори по теми дето те абер си нямат ,без значение дали ти си специалист и с образование- тяхното мнение е меродавно. Много хора разбраха това и спряха да пишат - върнете се към 2008- 2007г и вижте темите. Сравнете ги с днешните-деградация. До това качество се е стигнало с годините. Нека си пишат младоците в Моделистика и да щракат по банерите - на Христо от това му се пълни джоба- от умници дето знаят и могат пари не падат. Ха наздраве.

  9. #29
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    ОООпа-яка бърсалка е паднала. Не ми пука защо, но незнайно защо в Моделистиката също е паднала яка бърсалка. Няма Готи,няма Гебо ,няма дори идоста банове. Изводите си вадете сами.Нямам намерение да обиждам кой да е- извинения.

  10. #30
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Има бе! Ина БАН-ове. При това все още без причина...

    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Въпрос за Ц.Т.
    от mmfsr във форум: Самолети
    Replies: 26
    Последно мнение: 04.04.2011, 22:11

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен