+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 32

Тема: въпросче за

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Адаш, не си ме разбрал! Помолих те да не провокираш драмата между третите страни Матеев и Ристис! Самата тема я създаде ти. В предишния си пост изказвам лично мнение, кето не касае трети страни, а само мен и още някой - в случая админи, модератори или собственици на Моделистика, плюс отговор към колегата volf48.

    Относно вечния спор за това кой прави и кой купува, гарантирам ти че няма опасност да се случи, защото всички знаят, че аз и правя, и купувам. Смисълът на изказването ми беше насочен срещу колегата vilf48, понеже не съм видял досега нещо иновативно, споделено от него, но за сметка на това той ни даде няколко съвета какво да правим и как да се държи. Тези съвети не са особено полезни за тази аудитория и се постарах да го кажа по умерен, елегантен и НЕобиждащ начин.
    Георги Русинов

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Internet
    Мнения
    8

    А според мен, точно с такова писане като последните два поста на ajcinema и Mateev биха могли да помогнат за това как би трябвало да изглежда един специализиран форум в областа на моделизмите. Кое прави един форум предпочитан за членовете му от друг подобен форум? Ще си позволя няколко цитата:
    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Вероятно аз греша, приемайки специализираните форуми като вид база за инфообмен.
    Категорично, не е грешка. И аз мисля, че точно това търсят многото от членовете на даден форум. И затова там, където има повече информация е мястото с по-висока посещаемост. Когато поискаш съвет и ти обеснят по нормален начин кое и как трябва да се направи е нещото което прави форума предпочитан. А ако се намерят такива, които пренебрежително започват с подмятания от рода на "що не се откажеш от този депрон и не се захванеш с други материали както правят итинските моделисти", то тогава ентусиазма е убит още в зародиш. Аз съм убеден, че има хора за които моделизма е само тогава, ако нещо се изработи от балса и това нещо задължително трябва да е КОПИЕ на самолет - иначе не е никакъв моделист. Е да, ама - не. Трябва да се уважава труда на другия - той така или иначе един ден ще е готов да смени технологията, ако сам пожелае и може да си го позволи. Това е от една страна. Разбира се има и друга.
    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Тоест там е повече количеството, а не качеството.
    Наистина, изобщо не е важно колко е изписано. Много по-важно е - какво е написано. Например Иван от Чикаго е направил невероятно добра тема "Рогчета, тяги, щипки, шарнири". Тук пък има много добре описано за FPV, дори в няколко теми мисля беше. А това за KATANA .15, особено с подходящия снимков материал, си е направо класика в жанра.
    Само с полезни теми, един форум може да привлече нови членове и да ги задържи докато не се появи нещо ново, което може да им предложи повече.
    Имам няколко идеи как този форум да стане още по-привликателно място. За това, друг път и на друго място
    Митко Алексиев

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Сега кучета ли ще разлайваме?

    Вероятно има някаква основателна причина, но тя едва ли касае повечето колеги.

    Предлагам да не постваме повече подобни питанки, защото и без това скандалът малко поутихна. Няма смисъл от допълнителни провокации. Съгласен?

    АБСОЛЮТНО !!!
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Въпрос за Ц.Т.
    от mmfsr във форум: Самолети
    Replies: 26
    Последно мнение: 04.04.2011, 22:11

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен