+ Ново Мнение
Страница 2 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 32

Тема: въпросче за

  1. #11
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Айде да не превръщаме "моделист" в "моделистика"!

    Адаш, остави двамата спорещи да се изяснят и не нажежавай нещата, МОЛЯ ТЕ!!!
    OK, съгласен, разбирам.....
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  2. #12
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Гледам че ситуацията в МОДЕЛИСТИКА СЕ ПОДОБРЯВА!!!

    Забелязах два положителни момента и искам да ги спомена, за да ми е чиста съвестта.

    1. Моят BAN е премахнат от Ристис (или от някой модератор), а не от автоматиката на форума. Това си личи по таймщамповете на различните събития в постингите и темата. Ако трябваше да излежа присъда 7 пълни денонощия, БАН-а трябваше да падне на 22-ри след обяд. Той обаче изчезна сутринта, малко след като скрих темата "Истината за МОДЕЛИСТИКА". Ами длъжен съм да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ !!! Няколкото часа нямаха никакво значение. Важен обаче беше жеста. ОЦЕНЯВАМ ГО като ръка, подадена за мир, и я приемам.

    2. Едно денонощие по-късно изчезна и постинга, в който Ристис обявяваше моето наказание. В момента вече няма никакви ПУБЛИЧНИ СЛЕДИ, че някога съм бил наказван. Е в профила ми наказанието си стои, може би за да не забравям какво може да се случи отново......

    Ами още веднъж изказвам благодарност на РИСТИС и МОДЕРАТОРИТЕ за предприетите от тях действия. Това е стъпка в правилна посока и трябва да им го признаем.
    Росимир Матеев

  3. #13
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Има и едно трето подобрение, което не го знам кога се е случило, но чак сега го забелязвам.

    В МОДЕЛИСТИКА вече НЯМА ЦЕНЗУРА спрямо линковете към този форум (Modelist.bg).

    Едно време не само имаше цензура, но и беше жестока. Доста хора бяха наказани за публикуване на линкове към Modelist.bg - главно поради незнание, защото официална обява за цензурата НЯМАШЕ. Имаше дори и направена някаква автоматика, щото ако случайно някъде напишеш modelist.bg, то тази комбинация от букви моментално се превръщаше в 11 звездички. Невероятно, но факт.

    Преди няколко дни един модератор на Моделистика ми каза, че няма цензура. Тогава ми мина покрай ушите, но сега се сетих и проверих. Направих Search и открих 26 линка към Modelist.bg. При това линковете са от различни хора, които явно не знаят, че някога е имало цензура. Цензурата никога не е била официално обявявана и поради тази причина не е имало и обявление за нейното премахване. Има обаче хора, които са били наказвани, и тези хора все още ИЗПИТВАТ СТРАХ. Страх ги е и тези, които са чували по поляните за тази цензура.

    Ще ме извини колегата МИЛЕН от Казанлък, но него също го е СТРАХ ОТ РИСТИС. Тази година отново аз ще съм основния спонсор на Откриването на сезона в Казанлък и отново ще предоставя пари на организаторите, както и много награди за присъствуващите. И Милен ще трябва да го обяви това в двата форума буквално до 2-3 дена. И с много голямо притеснение той ме помоли да не го карам да публикува в Моделистика линк към Modelist.bg. Ако това не е страх, какво друго е? Аз естествено се съгласих. Вече не ми трябват линкове. Вече всички знаят за форума Modelist.bg и след като вече я няма цензурата е въпрос на личен избор кой къде ще избере да пише. Според мене няма никакво значение кой къде ще пише - в единия, в другия или и в двата форума. Важното е да НЯМА СТРАХ от изказването на собственото мнение, както и всички да се стараят да водят дискусии в дух на разбирателство и взаимопомощ.

    Та въпреки смесените чувства ЕДНО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ за ПРЕМАХВАНЕТО НА ЦЕНЗУРАТА !!!

    Може би обаче е редно хората все пак да бъдат информирани, защото много от тях не знаят и все още живеят в страх.
    Росимир Матеев

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Аз ще си запазя моя БАН в моделистика като спомен от едни непочтени хора.
    Георги Русинов

  5. #15
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ако не беше това, че мене също МЕ БЕШЕ СТРАХ, то МОДЕЛИСТИКА ми беше по-любимия форум и в него съм вложил много повече личен принос като брой мнения и като оказване на помощ на други хора. И ако не бяха историите със Sonic, Goti и още 2-3 човека, никога нямаше и да ми хрумне да създавам алтернативен форум. Следователно смело може да се твърди, че

    Modelist.bg е едно дете на МОДЕЛИСТИКА, което се е появило благодарение на тогавашната стратегия и тактика на РИСТИС и МОДЕРАТОРИТЕ.

    Появата на Modelist.bg преди 2 години беше много шокираща за тогавашното ръководство на Моделистика. Освен него по същото време се появи и още един форум - http://rc.bovyanski.com/forum.

    Едновременната поява на два нови форума явно принуди тогавашното ръководството на Моделистика да си преосмисли политиката в посока намаляване на полицейщината и по-голяма справедливост при модерирането. И наистина така стана. От тогава до преди 10 дена нещата като че ли се бяха поуспокоили. Модераторите в общия случай се стараеха да са справедливи. Имаше някакви наказания, но явно са били справедливи, защото никой не се е жалвал. Наказвали са ме и мене 2-3 пъти, но съм си траял, защото наистина си бях виновен. БАН-ване не съм имал - всички наказания са били само забележка с вписване в досието, допреди 10 дена.........

    След появата на двата нови форума най-голямото завоевание на форума Моделистика беше това, че Sonic и Goti ИЗЧЕЗНАХА!!! Не е ясно само защо трябваше да пострадат десетки и може би стотици добри и честни моделисти заради един единствен човек Sonic/Goti. С какво този човек беше толкова специален, щото всички модератори да разпъват чадър над него и да наказват абсолютно невинни моделисти (и аз в това число)????????????

    Може би някога тази мистерия ще излезе наяве................
    Росимир Матеев

  6. #16
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Аз ще си запазя моя БАН в моделистика като спомен от едни непочтени хора.
    Аз ако бях на тяхно място, незабавно щях да реабилитирам всички доживотни присъди (BAN-ове), като с това щях да покажа на моделистите в България, че НАСТЪПВА НОВА ЕПОХА НА МИР И РАЗБИРАТЕЛСТВО !!!

    Аз вече нямам BAN, но въпреки това нямам никакво намерение отново да се връщам да пиша в Моделистика. Може би след време ще ми мине, но засега твърдо не желая да пиша там. Важното обаче е друго - къде ще пиша вече е въпрос на мой личен избор, а не на избора на някой модератор или администратор. И вероятно след време пак ще се върна да пиша, стига наистина никой да не ме обижда и да не се заяда с мене.

    А ако утре МОДЕЛИСТИКА наистина премахне всички BAN-ове, с това тя ще докаже, че уважава правото на личен избор на всеки един моделист. Какво по-добро от това да сме единни и задружни, да се уважаваме, да си помагаме, да не ни е страх да пишем и разбира се да признаваме правото на всеки един от нас на лично мнение, стига то да не е обида за някой друг.

    С молба който мисли като мене, ДА МЕ ПОДКРЕПИ с няколко думи........
    Росимир Матеев

  7. #17
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Едва ли мислим точно еднакво. Всички сме различни.

    Винаги съм ценял толерантността, свободата, демокрацията и правото на всеки човек на мнение. Нищо, че не винаги съвпада с моето. Въпросът е в това, че не всички хора виждат нещата по-такъв начин.
    По-неприятното е когато не си даваме възможност за комуникация или по някаква причина, липсва такава. Трябва да правим възможното за да се чуваме и да се опитваме наистина да разбираме, какво се опитва да ни каже отсрещната страна.


    Да не забравяме, че словото е дадено на хората за да не могат да кажат това което искат.

    Банването на потребители от някъде, без възможност да се защитят е много различно нещо от свобода, демокрация и т.н. Това са методи на тоталитарни режими. Замисляли ли сте се, какъв е мотива на такива режими. Мотива е един СТРАХ. Страх от демократично мислещи, можещи и хора с мнение. За това, такива режими всячески се опитват да всяват страх и да управляват чрез страх. Цензурата също е един задължителен елемент на такива управления.
    Да не забравяме, че обществата се развиват непрекъснато. Някъде към по-лошо другаде към по-добро (то си зависи и от гледната точка).
    Димитър Пенев

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Много хубави неща се изписаха, да се надяваме и да се случат. А до тогава съм на мнението на Гошо. Едва ли нещо ще се промени за нас, но това ми дава свободата да се отнасям по същия начин( за съжаление). Дано да е за добро.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    7

    Привет!Не мисля,че в МОДЕЛИСТИКА има "страх от нещо". Хората си пишат и постоянно има нови мнения. Ако обърнете внимание и си сложите ръка на сърцето, то ще признаете, че там 70 % от темите са с надпис "Днес" или "Вчера".Което сочи, че форума е перфектен и ПОСЕЩАЕМ. За форума на Боянски, разбрах едва днес. Но там от двайсет и няколко теми, само една е от 2012 г., а всички останали от 2010г. и 2011г. Това не го разбирам, кой влиза,кой пише и т.н. и т.н..., но явно нещо не върви. Ще ви направи, чест да не хулите повече МОДЕЛИСТИКА. Никой не е прогресирал с плюене и изливане на "бълвоч". Ако искате да сте принципни направете една статистика за развоя на всички теми "там" и "тук" и ще разберете, че хората посещават там,където искат и пишат там,където им е интересно. Нека личните чувства не надделяват над общите и заедно да се забавляваме и помагаме.Успех на всички съфорумници!

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Г-н Стефанов, благодаря за отправените съвети, но аз искам да припомня, че става дума за моделистки форуми, а не за бегемама. Можете ли да ми отговорите колко теми, свързани с някакъв вид моделизъм сте създали и колко съвета и помощ сте реализирали към останали съфорумци?

    Вероятно аз греша, приемайки специализираните форуми като вид база за инфообмен. Бихте ли споделили количеството на инфообмена, който реализирахте в областта на моделизмите през последната година?

    Добре е да се дават съвети, когато съветващият притежава нужната ерудиция и знания. Във всички други случаи става дума за вид (разновидност) на бегемамата...
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Въпрос за Ц.Т.
    от mmfsr във форум: Самолети
    Replies: 26
    Последно мнение: 04.04.2011, 22:11

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен