+ Ново Мнение
Страница 3 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 33

Тема: За начинаещи!!! Какво трябва да знаем, когато започваме?

  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    bqla
    Мнения
    9

    Добре с usb-то съм подал дирекно 6 волта на батерията.А всъщтност колко трябва да и се подаде значи този варянт отпада .Имам зарядно от едно 3-канално хели което се зареждаше дирекно заряднотото и толкова.дали ще станр с това зарядно?????

  2. #22
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    За да се зареди коректно една LiPo клетка, трябва стабилизатор на напрежение 4.2V и последователно на изхода още един резистор, стойността на който ще ти кажа, когато ми кажеш капацитета на клетката в mAh. При такава една схема в началния момент на заряда тока ще е голям толкова, колкото го ограничим с резистора, и после с приближаване на крайното напрежение тока ще намалява. Ще ти кажа колко време трябва да се държи батерията на това импровизирано зарядно. Схемата обаче е такава, че дори и да оставиш батерията включена безкрайно дълго време, тя пак няма да се презареди.

    Тъй като едва ли ще намериш стандартен стабилизатор на 4.2V, добра идея е да сложиш 5V стабилизатор и последователно на него един силициев диод в права посока. Така напрежението на заряд няма да е чак толкова точно, но това не е чак толкова голям проблем.
    Росимир Матеев

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    bqla
    Мнения
    9

    батерия

    Значи замервам това зарядно пуска 4.3v едната ми батерия е 3.7v 120mAh имам и още една батерия която е 150mAh почти нищо не разбрах от това но ще опитам.Значи от долу на зарядното пише AC/DC ADAPTOR :PRI: 100-240V -50/60Hz SEC: 4.3V-500mA

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    bqla
    Мнения
    9

    аа и това зарядно има диодче на предното хели като се зареди и диодчето изгасваше.

  5. #25
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Най-добрите хеликоптери за започване са 3 каналните С ЖИРОСКОП. Следващата стъпка са 4 каналните коаксиални хеликоптери. После 6 каналните. Хубаво е първите 3Д-та да не са много скъпички, както и не много пъргави. От там нататък вече ще знаете какво да правите.

    П.П.-Някои се учат първо на симулатор, други пък не щат да го погледнат. Аз лично смятам, че той си е важничък.
    Последна редакция от denisista; 31.03.2011 на 20:17.

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    harmanli
    Мнения
    2

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Начинаещия купува каквото си иска, а когато стане напреднал - каквото трябва !!!

    Колкото и да се обяснява на един начинаещ какво трябва да купи, той едва ли ще повярва, и в много от случаите неговата първа покупка е от позицията на малкия бюджет. Чак в бъдеще ще осъзнае нуждата от добър модел и добра апаратура. И ще се наложи пак да дава пари. Като цяло всичко ще му излезе на двойна цена но няма как - това е пътя, през който всички сме минали.
    da ti kaja i na men mi stana taka vzeha mi 1 za imenniq den ama toi mo6ten i go v4upih a sq mi zeha 1 za 9 leva kola i vartolet v komplekt heliracer se kazva i si go karam bez problem

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    borovo
    Мнения
    1

    мини хели

    аз съм нов и ако някои може да ми каже как се прави хели

  8. #28
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Quote Originally Posted by raka36 View Post
    аз съм нов и ако някои може да ми каже как се прави хели
    Много, много, много, ама много трудно. По-добре е да си купиш.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2011
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    2

    Здравейте, начинаещ съм с управлението на RC хеликоптери и ми е трудно да контролирам хеликоптера. Прочетох темата и си купих 3 канално хеликоптерче с двойна перка и жироскопен механизъм. В инструкциите се описва, че трябва да се опитам да го задържа на около 1.5 м. от земята, като ако има някакво завъртане около оста да го контролирам с потенциометъра на пулта. Успявам да го фиксирам (за момент) но хеликоптера е в постоянно движение и губя контрол при което той пада. Както и при излитане първо тръгва назад а след това се вдига. Опитвам се да го управлявам в затворено помещение (стая). Искам да попитам дали има някакви други настройки или просто ми трябва още опит? Извинявам се на Администраторите ако съм сбъркал темата понеже съм нов и във форума. Благодаря предварително.

  10. #30
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Вероятно в стаята има включен климатик. Хелито е много малко и лек полъх го мести в някаква посока.
    Димитър Пенев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен