Адаш, исках да кажа, че и ти, и аз знаем, че това нещо от снимката няма как да задвижи автомобил, освен ако колелото му не е вдигнато във въздуха. Вероятно би могло да задвижи, ако са 4 или повече и с някаква нищожна скорост.
С тези рехави намотки, които прозират, няма откъде да дойде магнитното поле... Ако това е окончателният вариант на електродвигателя, аз съм 100% сигурен, че става дума за шега. Ако проектът е в зародиш, ще се радвам да науча повече за него, тоест, ако моторът на снимката не е завършен. Матеев го каза - намотките са малко. Ако този мотор е предвиден за повече намотки, може да дадеш информация и за магнитите, ако има такива.

Началото на темата е поставено от човек, който се удивлява на постиженията на съвременните КУПЕШКИ електродвигателни системи. Това, което показваш не е твърде в час с темата, а и не си публикувал абсолютно никакви данни. Казано така: "ще бъде монтирано в джанта на автомобил", на мен ми говори, че би трябвало да има мощност поне 20 киловата... Моторите от 20 киловата изглеждат КОРЕННО РАЗЛИЧНО.

Оставяме го за поляната! ;)