+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 75

Тема: Моля да ми обясните

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Тази я нямам ,дай я да я прегледам.... може да науча нещо
    Гого изписахте 4 листа без да обясните смислено на човека за какво става на въпрос , то магнити, то охлаждане бе жици....А човека пита защо има толкова мощност в толкова малък обем.. е то американците още по миналия век са се сетили как са нещата и тяхната мрежа е на 60 херца , което веданага им намалява загубите , трансформаторите стават по малки двигателиете също а оборотите повече, икономията само от мед и желязо е донесла милиярди за тези години и това от 10 херца разлика....В свта има изградени 250 и 400херцови токопроводни мрежи експериментално разбира се но не са се наложили заради трудностите с реализиране на генераторите за такива честоти...но при съвремените високо ефективни полупроводникови инвертори и соларни системи генериращи и нуждаещи се от пренос, нищо чудно нещата да се променят...

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    АААА не , не си я давам, много е интересна

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Пацо, учебника е глупав и е за средното образование. Има основните закони и формули в елтехниката и електрониката, основните начини на свързване на различните видове елементи както и как и от какво са направени, също и обяснения с графиките на принципа на работа на трансформаторите, и на различните видове двигатели. Мисля че всички пишещи и четящи тук трябва да сме го учили и да сме наясно с това.

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Гого, няма глупави учебници!!!!

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    Нещо пак не пасва

    Обяснението с високата честота не става за този случай.Ще трябва да ми повярвате защото съм завършил автоматизация и специализирал импулсни захранвания.И понеже не вярвам на твърденията на търговците ще направим тест:някой в преден пост си предложи услугите и ще е интересно да видим резултата!
    Та нека той направи следната проста установка в домашни условия:На вала на един от вашите прехвалени двигатели монтораме десетина сантиметра дълъг допълнителен вал с диаметър да кажем 5 мм.На него двигателя трябва да нявие някакъв конец с окачена тежест,която е измерена предварително.Пускаме го да се върти за да вдига тежестта и мериме тока на входа- ефективна стойност.Правим опити с различни увеличаващи се тежести докато двигателя спре или по точно почне да пропуска стъпки.Да не забравяме да мерим и скоростта при всеки опит.После ще смятаме.

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by soton View Post
    Обяснението с високата честота не става за този случай.Ще трябва да ми повярвате защото съм завършил автоматизация и специализирал импулсни захранвания.И понеже не вярвам на твърденията на търговците ще направим тест:някой в преден пост си предложи услугите и ще е интересно да видим резултата!
    Та нека той направи следната проста установка в домашни условия:На вала на един от вашите прехвалени двигатели монтораме десетина сантиметра дълъг допълнителен вал с диаметър да кажем 5 мм.На него двигателя трябва да нявие някакъв конец с окачена тежест,която е измерена предварително.Пускаме го да се върти за да вдига тежестта и мериме тока на входа- ефективна стойност.Правим опити с различни увеличаващи се тежести докато двигателя спре или по точно почне да пропуска стъпки.Да не забравяме да мерим и скоростта при всеки опит.После ще смятаме.
    НЕ ТИ ВЯРВАМЕ:):)Ще навиваш конец с 10000-50000 об/мин , стига бе тестове от подобно естество се правят с електродинамична спирачка или с инерционна маса или с фрикциона спирачка или с аеро спирачка , най лесно е да сложиш на вала един постояно токов мотор и да го товариш електрически с различни товарни резистори или реостат като мериш генерираното напрежение и респективно товарния ток....ЩОМ РАЗБИРАШ ОТ ИМПУЛСНИ ЗАХРАНВАНИЯ ЗНАЕШ , ЧЕ ВЪВ ФОРМУЛАТА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ГАБАРИТНАТА МОЩНОСТ ЧЕСТОТАТА Е В ЧИСЛИТЕЛЯ КОЕТО ЗНАЧИ ЧЕ МОЩНОСТА ЗАВИСИ ПРАВО ПРОПОРЦИОНАЛНО ОТ ЧЕСТОТАТА -f !!!!!Тук е същото!!
    Последна редакция от ПАЦО; 29.02.2012 на 06:05.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    ПАЦО да не се пали толкова бързо

    Аз не само разбирам а и имам ценза да преподавам - разбира се и аз научавам нови неща.Та да се върнем на темата :формулата се ползва само че за феритни тела а вашите двигатели доколкото разбрах са железни,така че не я размахвай.Точно това в същност ме учудва - и при колекторните двигатели импулсите в ротора са в същия порядък на честотата но там мощностите са ниски.Относно конеца - теста се прави за по ниски обороти и резутатите се ексраполират за колкото искаш защото зависимостта между обототите и тока е линейна.Който иска да направи теста може да си я изчисли - например при D=5 мм за един оборот се навиват олколо 16 мм конец ,при 100 об.- 1.6 м.,при 1000 - 16 м. ,което е напълно възможно за един експеримент.
    Това е най простия тест.Има и по сложни,но не са толкова точни.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен