Каква странна тема... ето как може да се преразкаже в един пост, вместо в 6 страници:

"Моля да ми обясните"

- Моля, обяснете ми как става тая `фатка!

- Обясняваме ти!

- Обяснявате ми, ама на мен не ми харесва как ми обяснявате!

- Обясняваме ти по-хубаво.
- Още по-хубаво обясняваме.
- И ние ти обясняваме, но по по-различен начин

- Еми пак не ми хареса...

- Добре, само мир да има - ето ти още по-интересно и нагледно обяснение.
- От мен също нагледно, даже с лек нюанс на спорене с другите колеги.
- И от мен, и от мен...

- Еми мен ме мързи, ама може да си поиграя с откриване на топлата вода...

- Ми поиграй си!


Прегледах отново цялата тем и никъде не видях точно Вие да обяснявате каквото и да било - изсипването на факти се казва статистика а мен ме интересува инженерната част на нещата.Не виждам какво лошо има в това да се разбере същността на нещата - това е наука!Филмчетата в ЮТЮБ са качват за забавление а не за научно обяснение,а ако си мислите че без наука щяхте да имате такива готини летящи машинки,дълбоко се лъжете.
Аз съм на 64 години и самия факт че пиша в този форум(а моя НИК може да го видите в почти всички технически форуми в нета)означава че най малко може да не обвините в мързел,но както споменах някъде по горе имам професионално изкривяване - като видя някой да казва:това е така и толкоз,започвам да търся обяснение.
Та да се върна на темата:

"Ако обещаете да публикувате във форума подробни данни от вашите изследвания, ще ви подаря няколко мотора с различна технология, мощност и конструкция (Inrunner, Outrunner, Brushless, Brushed). Става въпрос да напишете серия от постинги с методологията, самите измервания и получените резултати. В постингите трябва да има богат графичен и/или снимков материал. Ще ти подаря и спид контролери, с които можеш да завъртиш моторите, както и прост сервотестер, с който да подаваш на входа на спийдовете верните импулси."
Е,не мога да обещая чак такава подробна информация защото това ще е цяла дисертация,но мога да ви разказвам какво съм постигнал и най важното как,още повече че генераторния режим не ви интересува толкова освен ако не се заигравате с алтернативна енергия.Искам също да разбера с какво тези двигатели се различават от стъпковите и могат ли да се използват в СНС машините.Ще съм благодарен ако ми изпратите разни неща за проби за да попълня колекцията си от поне стотина двигатели(това в кръга на майтапа).