+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 75

Тема: Моля да ми обясните

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Адаш, прощавай, ама това от снимката ако го монтираш в джантата на автомобил, нещата няма да се получат... Май си объркал снимката.
    Георги Русинов

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Адаш, прощавай, ама това от снимката ако го монтираш в джантата на автомобил, нещата няма да се получат... Май си объркал снимката.
    Сигурно те бъркат тръбите които стърчат на кръст зад него, те са просто за стойката на земята при статичните изпитания...

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Бъркат ме намотките, които виждам и дебелината на кабелчетата, които излизат. Освен ако плочката на теракота не ти е с размер 1х1 метра... ;)
    Георги Русинов

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Човека каза, че е правил серия от експерименти, така че нека да не се дракаме. И аз забелязах, че проводника е много тънък, а навивките - много малко, но си замълчах. Предполагам че Гого си има обяснение защо това е така. Иначе в окончателния вариант е редно светлото сечение да се запълни на 90-100% с намотки. И съобразно типа на мотора могат да са много намотки с малко сечение или малко намотки с голямо сечение.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ние не се дракаме!

    С адаша сме приятели и аз го подпитвам чисто приятелски за повече подробности. Вероятно липсата на интонация при писането допринася за погрешното изтълкуване на тона ми. Можеш да си сигурен, че не е заядлив!!!
    Георги Русинов

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Потвърждавам, като се видим на поляната некои слънчев ден може да си умуваме при интерес.

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Адаш, исках да кажа, че и ти, и аз знаем, че това нещо от снимката няма как да задвижи автомобил, освен ако колелото му не е вдигнато във въздуха. Вероятно би могло да задвижи, ако са 4 или повече и с някаква нищожна скорост.
    С тези рехави намотки, които прозират, няма откъде да дойде магнитното поле... Ако това е окончателният вариант на електродвигателя, аз съм 100% сигурен, че става дума за шега. Ако проектът е в зародиш, ще се радвам да науча повече за него, тоест, ако моторът на снимката не е завършен. Матеев го каза - намотките са малко. Ако този мотор е предвиден за повече намотки, може да дадеш информация и за магнитите, ако има такива.

    Началото на темата е поставено от човек, който се удивлява на постиженията на съвременните КУПЕШКИ електродвигателни системи. Това, което показваш не е твърде в час с темата, а и не си публикувал абсолютно никакви данни. Казано така: "ще бъде монтирано в джанта на автомобил", на мен ми говори, че би трябвало да има мощност поне 20 киловата... Моторите от 20 киловата изглеждат КОРЕННО РАЗЛИЧНО.

    Оставяме го за поляната! ;)
    Георги Русинов

  8. #8
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Казах просто какви ми са намеренията, и че съм стигнал до тук, и ще продължавам напред, ако беше монтиран в джанта и колата се движеше щеше да има и снимка.

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    за тях има формули...

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен