+ Ново Мнение
Страница 7 от 8
ПърваПърва ... 3 4 5 6 7 8 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 61 до 70 от общо 75

Тема: Моля да ми обясните

  1. #61
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    не ти се зарежда акумулатора. просто логъра при токове над 25 ампера и рязко спадане на потребявания ток вероятно трудно си намира (установява) нулата. виж че мощността ти винаги е положителна. Няма как да се умножи положителна стойност на напрежението с отрицателна стойност на тока и да получиш положителна стойност на мощността. спийда е устроен така че нещата в него текат еднопосочно от батарейка към моторетка (е от време на време и от моторетка към спийд ама ........ама само до спийд.)
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  2. #62
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by termo View Post
    Е искам и аз да попитам нещо: минималната консумация на ток от първата графика е "-10А", т.е. към батерията има 10А-ови пикове. Нормално ли е това? И значи ли че батерията се "зарежда" с тези пикове? От къде идват?
    Аз мисля обратното на Нико - пиковете с отрицателен ток означават, че някой зарежда батерията. Този някой е обратното ЕДН на индуктивността на моторите през защитните диоди на крайните транзистори и/или работата на мотора в генераторен режим при рязко отнемане на газта.
    Росимир Матеев

  3. #63
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    Най после

    Прав е колегата дето казва че се превръщаме в юзери;някога моделизма беше труден защото нямаше нищо в магазините и почти всичко си правехме сами,но кефа беше голям.

    И значи ли че батерията се "зарежда" с тези пикове? От къде идват?

    Най после някой дето се интересува:разбира се че се зарежда,защото когато спираш двигателя работи като генератор и ако контролера позволява обратен ток започва да зарежда акумулатора.Точно това използват в хибридните джипове - кям всяко колело има такъв двигател.

    Докато гледах новините Матеев ме е изпреварил.

  4. #64
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    И при мен дата логера много често показва минусови стойности.

    Така, от една страна рекуперативния режим, за който се говори в преднитe постове.
    (при подобен режим шулчето ми се ошашави и след превъоръжаването си тръгна да върти на обратно и перката се саморазви)

    Има нещо друго, което мисля да допълня
    Двигателя си е чист R-L товар
    Контролерът гаси обратния импулс , (ако не е чисто хардуерен разбира се) и представлява ключове и кондензатори тоест имаме С
    И няй-забавното, е че освен кабелите които са по принцип R-L (ако изолацията им не им придава и С)
    Батерията е R-L-C

    Със поставен токов датчик в веригата батерия- контролер
    съм получил картинки
    http://modelistika.com/showthread.php?t=22401&page=2

    Бояне поздравления!
    Поздрави от Нигерия

  5. #65
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    Прави сте - не е за вярване!

    Вчера получих едно моторче Titan 12t/550 с счупена четка - отворих го и какво да видя:изпълнение като за магазин за един лев,обикновена графитна четка и тъпа ламаринка за четкодържач.И това струва 38 лв!

  6. #66
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Когато се купува китайска стока, този риск се поема. Цената наистина е ниска, но около 10% от стоката се изхвърля поради лошо качество още с нейното вадене от колета. Това важи както за батерии, така и за по-сложни устройства.

    Ето една тема, в която се описва един мой краш на хеликоптер и щeти за няколко стотин лева заради една мъртва спойка:

    http://modelist.bg/showthread.php?t=1085

    Обърни внимание на червения куплунг на четвъртата снимка.
    Росимир Матеев

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by soton View Post
    Вчера получих едно моторче Titan 12t/550 с счупена четка - отворих го и какво да видя:изпълнение като за магазин за един лев,обикновена графитна четка и тъпа ламаринка за четкодържач.И това струва 38 лв!
    извинявай но не можах да схвана кой и в какво е прав.

    От моторчета за такива суми не вярвам да очакваш чудеса.
    Един мотор да консумира 1770 вата и преобразува 1480 от тах в механична енергия и тежащ малко над 100 грама има само магнити на цена 30 пъти по тази. Отделно "кухият" проводник е поне 100 евра да се навие там.

    голяма част от конфекцията също носи на претоварване при безколекторните мотори. Просто не всичко става

  8. #68
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    Вече не споря с Вас

    За мен 38 лв са доста пари.И както казваше един от Вас явно Вие ИСКАТЕ да сте юзери.

  9. #69
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ние искаме просто да се забавляваме в свободното си време. Моделизма е хоби и всеки си го разбира по собствения си начин. Един обича да строи модели, друг да ги пилотира, а трети като тебе - да изследва компонентите. Няма нищо лошо в това всеки да прави различни неща. Важното е да си доставя удоволствие. А най-голямото удоволствие е да се срещнем на поляната и да си поприказваме на приятни теми.
    Росимир Матеев

  10. #70
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by soton View Post
    За мен 38 лв са доста пари.И както казваше един от Вас явно Вие ИСКАТЕ да сте юзери.
    Уважаеми колега!

    Преди 30 години в училище ми набиваха в главата колко са тъпи американците, защото не могат да си сменят една изгоряла крушка.

    Сега имам една мечта... някой ден да съм в състояние да платя на някого, за да ми смени изгорялата крушка.




    А през това време аз да правя не това, което ТРЯБВА (да сменя тъпата крушка), а това, което ИСКАМ.

    Така че... никой тук няма да се обиди, ако го наречеш ЮЗЪР. Напротив, за повечето от нас това е комплимент.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен