+ Ново Мнение
Страница 6 от 8
ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 8 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 51 до 60 от общо 75

Тема: Моля да ми обясните

  1. #51
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    вече не ми трябват обяснения

    а реални мотори и обмислям кой да си купя.Не ми се ходи до Пловдив но ако ми пратите разни повредени машини ще си платя пратката с наложен платеж.
    Заинтересувах се от тези мотори с цел да видя как се държат в генераторен режим и къде отиват загубите от токове на фуко за да не прегреят магнитите тъй като тяхната точка на кюри е около 200 градуса.Още повече че не е ясно какво става с тях след достигането на тази температура.
    Благодаря на всичките дето отделиха време за мен.

  2. #52
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Успехи!!!:):):)
    Последна редакция от ПАЦО; 10.03.2012 на 09:31.

  3. #53
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by soton View Post
    а реални мотори и обмислям кой да си купя.Не ми се ходи до Пловдив но ако ми пратите разни повредени машини ще си платя пратката с наложен платеж.
    Заинтересувах се от тези мотори с цел да видя как се държат в генераторен режим и къде отиват загубите от токове на фуко за да не прегреят магнитите тъй като тяхната точка на кюри е около 200 градуса.Още повече че не е ясно какво става с тях след достигането на тази температура.
    Благодаря на всичките дето отделиха време за мен.
    Ако обещаете да публикувате във форума подробни данни от вашите изследвания, ще ви подаря няколко мотора с различна технология, мощност и конструкция (Inrunner, Outrunner, Brushless, Brushed). Става въпрос да напишете серия от постинги с методологията, самите измервания и получените резултати. В постингите трябва да има богат графичен и/или снимков материал. Ще ти подаря и спид контролери, с които можеш да завъртиш моторите, както и прост сервотестер, с който да подаваш на входа на спийдовете верните импулси.
    Росимир Матеев

  4. #54
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Каква странна тема... ето как може да се преразкаже в един пост, вместо в 6 страници:

    "Моля да ми обясните"

    - Моля, обяснете ми как става тая `фатка!

    - Обясняваме ти!

    - Обяснявате ми, ама на мен не ми харесва как ми обяснявате!

    - Обясняваме ти по-хубаво.
    - Още по-хубаво обясняваме.
    - И ние ти обясняваме, но по по-различен начин

    - Еми пак не ми хареса...

    - Добре, само мир да има - ето ти още по-интересно и нагледно обяснение.
    - От мен също нагледно, даже с лек нюанс на спорене с другите колеги.
    - И от мен, и от мен...

    - Еми мен ме мързи, ама може да си поиграя с откриване на топлата вода...

    - Ми поиграй си!
    -----------------------------------------------------------------


    P.s. Това поредното форумно тролиране ли беше?
    Георги Русинов

  5. #55
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ами нали трябваше да си почешем езиците на сладки теми. Какво лошо има в това?

    Радвай се , че виждаш само добрия диалог, защото аз виждам и една камара изтрити (скрити) постинги.

    Ами ти мислил ли си, че всички приказки с жена си сте ги изприказвали преди да се ожените? Тогава не си ли си задавал въпроса - ами какво ще си приказваме в следващите безкрайно дълги 30, 40 или недай-си боже 70-80 години.
    Росимир Матеев

  6. #56
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    ..................

    .......................................... няма значение ..........................
    Последна редакция от sides; 11.03.2012 на 01:34.
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  7. #57
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    Каква странна тема... ето как може да се преразкаже в един пост, вместо в 6 страници:

    "Моля да ми обясните"

    - Моля, обяснете ми как става тая `фатка!

    - Обясняваме ти!

    - Обяснявате ми, ама на мен не ми харесва как ми обяснявате!

    - Обясняваме ти по-хубаво.
    - Още по-хубаво обясняваме.
    - И ние ти обясняваме, но по по-различен начин

    - Еми пак не ми хареса...

    - Добре, само мир да има - ето ти още по-интересно и нагледно обяснение.
    - От мен също нагледно, даже с лек нюанс на спорене с другите колеги.
    - И от мен, и от мен...

    - Еми мен ме мързи, ама може да си поиграя с откриване на топлата вода...

    - Ми поиграй си!


    Прегледах отново цялата тем и никъде не видях точно Вие да обяснявате каквото и да било - изсипването на факти се казва статистика а мен ме интересува инженерната част на нещата.Не виждам какво лошо има в това да се разбере същността на нещата - това е наука!Филмчетата в ЮТЮБ са качват за забавление а не за научно обяснение,а ако си мислите че без наука щяхте да имате такива готини летящи машинки,дълбоко се лъжете.
    Аз съм на 64 години и самия факт че пиша в този форум(а моя НИК може да го видите в почти всички технически форуми в нета)означава че най малко може да не обвините в мързел,но както споменах някъде по горе имам професионално изкривяване - като видя някой да казва:това е така и толкоз,започвам да търся обяснение.
    Та да се върна на темата:

    "Ако обещаете да публикувате във форума подробни данни от вашите изследвания, ще ви подаря няколко мотора с различна технология, мощност и конструкция (Inrunner, Outrunner, Brushless, Brushed). Става въпрос да напишете серия от постинги с методологията, самите измервания и получените резултати. В постингите трябва да има богат графичен и/или снимков материал. Ще ти подаря и спид контролери, с които можеш да завъртиш моторите, както и прост сервотестер, с който да подаваш на входа на спийдовете верните импулси."
    Е,не мога да обещая чак такава подробна информация защото това ще е цяла дисертация,но мога да ви разказвам какво съм постигнал и най важното как,още повече че генераторния режим не ви интересува толкова освен ако не се заигравате с алтернативна енергия.Искам също да разбера с какво тези двигатели се различават от стъпковите и могат ли да се използват в СНС машините.Ще съм благодарен ако ми изпратите разни неща за проби за да попълня колекцията си от поне стотина двигатели(това в кръга на майтапа).

  8. #58
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Във предприятието Х, бил инсталиран двигател за задвижване на производствената линия. След запуска му обаче вибрациите били толкова големи, че производствената линия ще се разпадне. Съответно местният екип проверил всичко:
    несъостност , чокфасти на окачването ........ съгласно изискванията за монтаж.
    Повикали титулован професор по вибрации, който окачил датчиците както му е реда и направил нужните замервания. След обработката на данните предложил система от пасивни демпфери на определени места. Вибрационния фон се променил в някаква степен, но амплитудата при навлизане в критичните обороти била толкова голяма, че късала фундаментните болтове. Дошъл втори още по-велик той предложил нова система на окачване но резултат нямало.
    Накрая естествено не минало и без инжинер „Ганев”. След определено време мислене и докато си почивал между двете каси с бира въоръжен със чук, секач и вълшебната дума „мамата” нанесъл три удара.
    Резултатът бил смайващ, вибрациите си утишли сякаш никога не ги е имало.
    Предприятието доволно попитало колко струва неговата услуга.
    - 5000 долара! отговорил инж Ганев
    - Еми добре, а бихте ли описали точно как три удара със чук струват толкова?
    Съответно инж „Ганев” направил разбивка
    1. удар със чук 3 броя по 1 долар = на 3 долара.
    2. Пресмятане място и сила на удара 4997
    3. Тотал= 5000

    Моделистите се интересуват точно от това.
    Къде кога и как да ударят с чука!

    Пренесено към темата
    Може би, колегите ми твърдят, че генераторният режим не ги интерисува.
    И са прави дотолкова, доколкото моделизмът все повече си отива и отстъпва мястото на комерсията. Просто се превръщаме в Юзъри.
    Само че, ако се замислим, как да определим качеството на един мотор или извършим диагностика трябва да се направи на база на нещо.
    Е нещото ако се казва еталонни характеристики има нужда от затваряне на системата представляваща математичния модел тоест адаптирането й.
    Това се прави на база данни от генераторен режим на мотора.

    Поздрави от Нигерия

  9. #59
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by soton View Post
    Прегледах отново цялата тем и никъде не видях точно Вие да обяснявате каквото и да било - изсипването на факти се казва статистика а мен ме интересува инженерната част на нещата.Не виждам какво лошо има в това да се разбере същността на нещата - това е наука!Филмчетата в ЮТЮБ са качват за забавление а не за научно обяснение,а ако си мислите че без наука щяхте да имате такива готини летящи машинки,дълбоко се лъжете.
    Аз съм на 64 години и самия факт че пиша в този форум(а моя НИК може да го видите в почти всички технически форуми в нета)означава че най малко може да не обвините в мързел,но както споменах някъде по горе имам професионално изкривяване - като видя някой да казва:това е така и толкоз,започвам да търся обяснение.
    Колега soton, в пръстите ми напират няколкостотин остри думи, които с мъка се удържам да не напиша. Няма да го сторя поради разликата във възрастта ни и по-точно заради твърде младата моя.

    В пост номер 2 на тази тема аз отговорих на въпроса Ви по най-простия възможен начин, а именно - попитахте "КЪДЕ Е УЛОВКАТА" и аз ви отговорих ТОЧНО КЪДЕ Е ТЯ.

    Ако очаквате някой да напише или преразкаже мот-а-мо принципите на задвижване и комплексните особености на един електродвигател от 10$, то това няма да се случи.
    Ако Ви интересува повече как работи ютията, а не как се използва, то тогава за вашите въпроси никога няма да намерите точни отговори.

    Опитах се по няколко различни начина да ви обясня, демонстрирам, разкажа и прочие, подробно, доколкото мога, "къде е уловката". Дори ви поканих, за да видите на място.

    Повече от това никой не би могъл да направи, освен да ви донесе на крака вкъщи всичката нужна Ви информация и да Ви я прочете на фона на нежна музичка...

    И така - това е моделистки форум. В него пишем една шепа особняци, къде по-сдържани, къде по-остри. Дискутираме и споделяме различни техники, касаещи хобито ни и си помагаме в странични неща извън него. Повечето колеги не желаят да откриват топлата вода, а само да я използват. Ако откриването на отдавна открити неща Ви е хоби, в това няма нищо лошо, но това не е приоритет на повечето от нас.

    Ще Ви пожелая успех в начинанието и по-бързо да стигнете до отговорите, които Ви вълнуват!
    Георги Русинов

  10. #60
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    51

    ...

    Мотор: Turnigy XK4074-2000KV Brushless Inrunner
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=17697
    Контролер: 150А Xerun
    http://www.hobbywing.com/product_show.asp?id=238
    Батерия: Turnigy 4500mAh 4S 30C hardcase pack
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...Approved_.html
    Всичко това в количка 1/8 бъги с предавателно число 11,7 и диаметър на гумите 115mm.



    На равна трева с пълна газ30-40метра, спиране , обръщане , пак пълна газ и така няколко пъти, PowerLoger-a показа това:









    Вижда се максимален ток около 60А, максимална мощност около 900W, общото напрежение на батерията кляка с около 1V за четирите клетки и мисля, че е добре. Тази една минута интензивно каране е отнела от батерията около 300mAh.

    Е искам и аз да попитам нещо: минималната консумация на ток от първата графика е "-10А", т.е. към батерията има 10А-ови пикове. Нормално ли е това? И значи ли че батерията се "зарежда" с тези пикове? От къде идват?
    Боян Миланов, гр. София,
    S10 BLAST TC

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен