+ Ново Мнение
Страница 5 от 8
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 41 до 50 от общо 75

Тема: Моля да ми обясните

  1. #41
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    ПАЦО да не се пали толкова бързо

    Аз не само разбирам а и имам ценза да преподавам - разбира се и аз научавам нови неща.Та да се върнем на темата :формулата се ползва само че за феритни тела а вашите двигатели доколкото разбрах са железни,така че не я размахвай.Точно това в същност ме учудва - и при колекторните двигатели импулсите в ротора са в същия порядък на честотата но там мощностите са ниски.Относно конеца - теста се прави за по ниски обороти и резутатите се ексраполират за колкото искаш защото зависимостта между обототите и тока е линейна.Който иска да направи теста може да си я изчисли - например при D=5 мм за един оборот се навиват олколо 16 мм конец ,при 100 об.- 1.6 м.,при 1000 - 16 м. ,което е напълно възможно за един експеримент.
    Това е най простия тест.Има и по сложни,но не са толкова точни.

  2. #42
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by soton View Post
    Аз не само разбирам а и имам ценза да преподавам - разбира се и аз научавам нови неща.Та да се върнем на темата :формулата се ползва само че за феритни тела а вашите двигатели доколкото разбрах са железни,така че не я размахвай.Точно това в същност ме учудва - и при колекторните двигатели импулсите в ротора са в същия порядък на честотата но там мощностите са ниски.Относно конеца - теста се прави за по ниски обороти и резутатите се ексраполират за колкото искаш защото зависимостта между обототите и тока е линейна.Който иска да направи теста може да си я изчисли - например при D=5 мм за един оборот се навиват олколо 16 мм конец ,при 100 об.- 1.6 м.,при 1000 - 16 м. ,което е напълно възможно за един експеримент.
    Това е най простия тест.Има и по сложни,но не са толкова точни.
    Формулата е за железни трансформатори , феиритни трансформатори така и за линейни трансформатори(за непосветените линеините трансформатори са с магнитопровод въздух , тоест липсва такъв)ако обърнеш внимание във формулата фигурира В - магнитната индукция която се задава за съответния материял на магнитопровода(във формулката имаше едно Мю ако си спомняш) и за електротехническата стомана е 1,2 Т и коефицента на запълване на ядрото със магнитно мек материял Кс(избира се около 0,95 за трансфорнатори с магнитопровод от силициева електротехническа ламарина)....Преглдай си учебника преди да преподавашТи това с конеца сериозно ли го пишеш?Ами масата на конеца дето не виси а се навива неравномерно на оста например?Каво ще я правим или ще коригираме с коефициент за всеки метър?А де ще провесиш 160м конец? на телевизионата кула може би?
    Последна редакция от ПАЦО; 01.03.2012 на 08:05.

  3. #43
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by soton View Post
    Аз не само разбирам а и имам ценза да преподавам - разбира се и аз научавам нови неща.Та да се върнем на темата :формулата се ползва само че за феритни тела а вашите двигатели доколкото разбрах са железни,така че не я размахвай.Точно това в същност ме учудва - и при колекторните двигатели импулсите в ротора са в същия порядък на честотата но там мощностите са ниски.Относно конеца - теста се прави за по ниски обороти и резутатите се ексраполират за колкото искаш защото зависимостта между обототите и тока е линейна.Който иска да направи теста може да си я изчисли - например при D=5 мм за един оборот се навиват олколо 16 мм конец ,при 100 об.- 1.6 м.,при 1000 - 16 м. ,което е напълно възможно за един експеримент.
    Това е най простия тест.Има и по сложни,но не са толкова точни.

    Колега, заиграването с моделни елмоторчета и конци най-вероятно ще доведе до отрязани или прежулени пръсти. Не те съветвам да го правиш, освен ако в главата ти не се върти някоя налудничава идея...

    Сега, тук сме предимно хора моделисти. Т.е. правим и си играем с играчки, наречени моделчета.
    В последните няколко години електродвигателите в нашето хоби се развиха значително, а производителите на двигатели все повече се стараят да ни угодят. Моторчетата стават все по-малки, по-леки и по-мощни.

    За да не откриваш топлата вода и за да не правиш безсмислени и безполезни И НАЙ-ВЕЧЕ ОПАСНИ експерименти, МОЛЯ ТЕ да се свържеш с някой от нас и да осъществиш ЖИВ контакт. Демек - наживо. Аз лично те каня, ако имаш път през Пловдив, да ти демонстрирам няколко електродвигателя и ти сам да прецениш дали изобщо може да се подлагат данните им на съмнение и в какви граници.

    Разбери, че тук до един сме Тома-неверници, но забележи как почти няма (да не кажа няма) теми, в които дадена техника да се подлага на съмнение...

    Ако цял живот си имал вземане-даване с колекторни мотори, то е повече от ясно, че няма как да схванеш докъде са стигнали "нашите" двигатели само по инфо от интернет.
    На втора страница от темата пуснах няколко филмчета с демонстрации, но май не си ги изгледал...

    На тези филмчета ясно се вижда как двигателче с размера на юмрук задвижва възрастен човек и то с немалко ускорение и с немалка скорост. Моля те, прегледай ги отново и ако не ти направи впечатление, ние спираме с приказките.
    Георги Русинов

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    Имам професионално изкривяване

    Цял живот се занимавам с наука и не мирясвам докато не разбера всяко нещо - просто ми се искаше да икономисам стотина долара като разбера някои неща чрез нета,но явно че не става.

  5. #45
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ами икономисай ги! Ела ми на гости или потърси който и да е от колегите! Всеки с радост ще ти демонстрира какво могат "нашите" елмоторчета. :)

    Нетът е само средство... :)

    Дори да си купиш мотор и съответното оборудване, едва ли ще го "уцелиш" от първия път. Затова - последен съвет - потърси живия контакт с някой от нас.
    Георги Русинов

  6. #46
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by soton View Post
    Цял живот се занимавам с наука и не мирясвам докато не разбера всяко нещо - просто ми се искаше да икономисам стотина долара като разбера някои неща чрез нета,но явно че не става.
    Ела да ти подаря няколко моторчета. Имам дори и повредени, които можеш да разпердушиниш с най-голямо удоволствие.
    Росимир Матеев

  7. #47
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Ела да ти подаря няколко моторчета. Имам дори и повредени, които можеш да разпердушиниш с най-голямо удоволствие.
    А да ти се намират случайно няколко 20-30 кубкикови метанолови, 4-тактови "ел"моторчета? Може и неповредетни...

    Наскоро си говорихме с нашия техник в службата. Показах му няколко бръшлеса и той до ден днешен не може да повярва, че стават за нещо повече от вентилатори. Всъщност няколко от дозаторите на пакетиращите ни машини вече са именно с тези 100-80 и... работят, та пушек се вдига.
    Георги Русинов

  8. #48
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    За съжаление ДВГ-та имам само по модели на коли 1:1. Но и тях не се знае колко ще ги държа, защото революцията в автомобилостроенето вече настъпи. Дори настъпиха две революции:

    http://www.planetbatt.com/news.php?id=68
    http://infobulgaria.info/news.php?itm=16125
    Росимир Матеев

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    И аз да се вклуча
    моторът във А1Е с което дъщеря ми постигна 159 км/ч на вързано хидро тежи 103 грама има диаметър 29мм и е дълъг 37мм правен е в русия. по данни от дата логера средна мощщност 1773 при ускоряване на моменти има стойности 2218 и 2190 вата.
    Просто магнитите са N54 и са 26 на 24 слота статор.

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by soton View Post
    Цял живот се занимавам с наука и не мирясвам докато не разбера всяко нещо - просто ми се искаше да икономисам стотина долара като разбера някои неща чрез нета,но явно че не става.
    Еми след като расяснениата на Пацо или доводите Георги не Ви звучат убедително бихте могли по обратен ред да изчислите колко мощност е нужна на модел от 800 грама да се движи по водната повърхност със 159 км/ч
    Близко е до ума че моделните спортове са място за хай-тек.
    В допълнение бих могъл да допълня че при моделите ни има не по малко наука от колкото в реалните обекти. Нещо повече, там където в реалните обекти се правят множество допускания
    и динамическите процеси се заместват с квазистатични, при нашите играчки са си чисто динамически.
    Аз лично ползвам Гаус-Зайдел при газодинамичните функции.
    Можете спокойно да се уверите в думите ми, ако попитате някой с титли по двигатели от обкръжението ВИ например дали има значение за ъгъла на Хоенберг коравината на вала и да видим как ще докаже че зад титлите стоят познания.
    При нас това се използва за точното определяне на позицията на винта.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен