+ Ново Мнение
Страница 2 от 8
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 75

Тема: Моля да ми обясните

  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ето същият този мотор, поставен в "цивилни" условия:








    Точно този мотор е в основата на един мой проект за хибридно МПС, който ще види бял свят към края на тази година, живот и здраве.
    Георги Русинов

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Гледайки снимката дори мога да кажа, че този мотор ми изглежда прекалено голям за 7 kW.
    Не, просто ръката е щастлива. Моторът не е толкова голям, колкото изглежда в китайската ръчичка.
    Георги Русинов

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Провокаторът на моя проект е този млад момък:



    Този клип ме мотивира да се захвана с хибридния проект, като внеса малко допълнения - ще запазя ДВГ. Но за това в други форуми.
    Георги Русинов

  4. #14
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Ето и мойте разработки на тази тема. Започнал съм ги преди 6 години с малките трифазни двигателчета от цдроми като им сменях магнитите и ги пренавивах защото тогава още не бяха навлезнали масово по магазините на тези ниски цени на който се продават сега.От тях вадих средна мощност около 100 до 400 вата поред според опита който добивах след всеки един такъв двигател:
    http://vbox7.com/play:8f0abca3
    Правих и различни видове управления за тях, при тяхното управление е много важен алгоритъма и почти всички читави и работещи алгоритми са патентовани, но някак си се справяме и с това:
    http://vbox7.com/play:90f943d9
    В последствие направих и това доста голямо нещо:
    http://vbox7.com/play:7b441e27
    Силовата част се състои от 6 транзистора който пускат тоците на трито фази по даден алгоритъм-нищо сложно за всеки който го знае :) , и ужасно сложно за всеки който не го знае.
    И накрая пак от преди няколко години и това на снимката което ще се монтира вътре в джантата на нормален си автомобил, както и ще има още няколко приложения.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	El.dvig BLMC gotov.JPG‎
Views:	1056
Size:	109.5 KB
ID:	4169  

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Адаш, прощавай, ама това от снимката ако го монтираш в джантата на автомобил, нещата няма да се получат... Май си объркал снимката.
    Георги Русинов

  6. #16
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Адаш, прощавай, ама това от снимката ако го монтираш в джантата на автомобил, нещата няма да се получат... Май си объркал снимката.
    Сигурно те бъркат тръбите които стърчат на кръст зад него, те са просто за стойката на земята при статичните изпитания...

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Бъркат ме намотките, които виждам и дебелината на кабелчетата, които излизат. Освен ако плочката на теракота не ти е с размер 1х1 метра... ;)
    Георги Русинов

  8. #18
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Човека каза, че е правил серия от експерименти, така че нека да не се дракаме. И аз забелязах, че проводника е много тънък, а навивките - много малко, но си замълчах. Предполагам че Гого си има обяснение защо това е така. Иначе в окончателния вариант е редно светлото сечение да се запълни на 90-100% с намотки. И съобразно типа на мотора могат да са много намотки с малко сечение или малко намотки с голямо сечение.
    Росимир Матеев

  9. #19
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    за тях има формули...

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ние не се дракаме!

    С адаша сме приятели и аз го подпитвам чисто приятелски за повече подробности. Вероятно липсата на интонация при писането допринася за погрешното изтълкуване на тона ми. Можеш да си сигурен, че не е заядлив!!!
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен