"Кеф цена няма", както обичаме да казваме всички българи!

Това е част от обяснението на въпроса. Всеки намира различна причина за себе си, за да се занимава с модели. Някои от нас са навлезли по-дълбоко в "дебрите" на авиацията и пилотират свои собствени самолети.
Обаче за повечето от нас целта не е да полетят някой ден, а просто да се забавляват с (вече не толква) високотехнологични играчки, да си поставят цели и да ги реализират.
Всяка постигната цел дава началото на все по-трудни нови цели на все по-високо ниво... Нещо като наркотик.
Ако питаш лично мен защо не инвестирам в "по-голям модел", в който да мога да се навра, ще ти отговоря така: Защото не искам да рискувам живота си и защото това хоби го използвам да си успокоявам нервите, а не да ги натоварвам. С парите, които похарчих за последния си модел мога да си купя последен модел парапланер с всичкото оборудване към него и да ходя да скачам от Беклемето (или както там му викат на района), само че никога няма да го направя, защото не намирам привличане и смисъл. Лично мнение! Има хора, които намират смисъл и на които им харесва и аз уважавам това. Уважавам избора им, независимо какво мисля и дали ми допада.

Поставянето на камери и друга снимачна (и комуникационна) техника на борда на модели ми дава възможност за реализиране на различни предизвикателства. Една от амбициите ми, например е да направя полет от единия край на държавата до другия, със смяна на пилотите от различни точки по време на полета. Това е само пример за цел, която би струвала вероятно повече от закупуването на ултралек самолет, но така съм решил. Това е моят избор и на този етап една от целите ми. За това живеем, за да си угаждаме...