Пацо, не се ядосвай на това, че не сме твърде на "ти" с техниката. Неслучайно в името на темата съм сложил един "първи клас", за да подчертая, че всичко в нея ще бъде на любителско ниво.
Съвсем спокойно продължавай да пишеш, защото именно в спора се ражда истината. Това, което казваш сигурно е така, но аз имам за цел да проверя теорията на практика и да видя аджеба дали и доколко съм на прав път, но С ПРОБИ, а не на теория.

И така, поставих съответния куплунг и сега мога да експериментирам с различни антени. Долу виждате старата антена. Пробите показаха че няма проблем с качеството на приемане. Продължавам да търся и други антени. Предавателната засега няма да бъде променяна.








Апропо, забравих да спомена, че "предавателчетата" са с корпуси от солиден метал. Корпусите са изцяло метални отливки, а задната им част с куплунзите и джъмперите е алуиниева планка.


Ето какво се получи с качествена камера, качествен рекордер и между тях въпросните предавателчета на разстояние няколко етажа едно от друго:



Схемата е следната: HD камера снима на пъна резолюция, а сигналът е орязан до ниво PAL625, което е и входа на трансмитера.

Няколко етажа по-надоу, или по-точно под земята, съм записал картината с помощта на друга цифрова камера с вход PAL, като преди нея синалът минава през миксер, който ще бъде използван при полетите за втора или дори трета камера. Този път има и звук.