Визуализирани са от 1 до 10 от общо 42

Тема: NIMH i NICD акумолотори

Threaded View

  1. #6
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Матеев ти е отговорил много подробно.

    Скоро се сблъсках с аналогичен проблем, имам предположение какво се случва, но за да съм сигурен е необходимо да се логне зареждането на всяка клетка отделно.
    Интересно ми е от колко време не са зареждани клетките от пакета и дали винаги са били в точно този пакет?

    Ще те посъветвам да изключиш делта пика на зареждачката или да бъде на най-голямата възможна стойност. Сложи ограничение по зареден капацитет на 3000mA-3200mA. Ограничи временно на заряд 11 часа и зареждай с 300mA или на 16h и зареждай с 200mA. Може да намалиш още тока на заряд. Идеята е че при малки токове на заряд трудно ще прегрееш акумулаторите дори да се получи презареждане. А основната идея тук е всички клетки да получат максимален заряд, което да им изравни зарядите. А за да се случи това на теория - в най-добрия случай всички без една трябва да се презаредят. Така е защото 2 еднакви клетки не съществуват. Напрактика обаче за да се случи това - трябва да презаредим всички клетки до максималния им заряд.

    След така описаната процедура можеш да включиш делта пика и да им направиш няколко цикъла на разряд/заряд на 500mA. Проблем няма да имаш. Ако все пак имаш или не си спазил нещо в описаното дотук или има дефектна клетка в пакета.
    Последна редакция от Penev; 03.03.2010 на 04:22.
    Димитър Пенев

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен