Благодаря! От дълго време мисля да си взема точно такива но се чудя за къде да ги използвам- например за предавателя- няма да го зареждам дълго време...но пък там ще минавам на литиево йонни май (не ме разбирай погрешно) защото реално предавателя който ползвам не му трябват тези 11 волта.(самия предавател работи на 5 волта а модула с който летя на 2.4 гигахерца са му необходими едва 6 волта) - и знаеш останалото отива на топлина...
На нашата поляна има един човек който слага енелуп във пакета за приемника на тренера и си лети с тях.Не се е оплаквал освен че понякога трябва да ги сваля от държача и да ги зарежда не свързани в пакет ами по отделно защото се разреждали с 30 процента разлика. Възможно е да е попаднал на лоши-не знам. Но като става дума за такива клетки аз мисля да ги изпозлвам за приемник и щипки за свещ. На други места е безмислено според мен. В предавателя могат да се слагат литиево йонни или полимерни. Издържат в пъти повече.(тези които си летят със FM апаратурите и наистина има трябва високото напрежение на крайното стъпало за да имат обхват.) Предимсвтото на литиево йонните е че могат да се зареждат с много голям ток-дори на поляната да са изтощени можеш да ги включиш и да си ги заредиш....
аз в момента карам с 4 клетки Лава 2700 в модела, представят се отлично-случвало се е да не ги зареждам седмица-две и летя без проблеми. Могат да се зареждат бързо.
Искам да те питам дали от енелупа могат да се черпят по големи токове (ако модела е по голям и има по големи машинки)??
тези какти се виждат?