+ Ново Мнение
Страница 5 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5
Визуализирани са от 41 до 42 от общо 42

Тема: NIMH i NICD акумолотори

  1. #41
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Благодаря! От дълго време мисля да си взема точно такива но се чудя за къде да ги използвам- например за предавателя- няма да го зареждам дълго време...но пък там ще минавам на литиево йонни май (не ме разбирай погрешно) защото реално предавателя който ползвам не му трябват тези 11 волта.(самия предавател работи на 5 волта а модула с който летя на 2.4 гигахерца са му необходими едва 6 волта) - и знаеш останалото отива на топлина...
    На нашата поляна има един човек който слага енелуп във пакета за приемника на тренера и си лети с тях.Не се е оплаквал освен че понякога трябва да ги сваля от държача и да ги зарежда не свързани в пакет ами по отделно защото се разреждали с 30 процента разлика. Възможно е да е попаднал на лоши-не знам. Но като става дума за такива клетки аз мисля да ги изпозлвам за приемник и щипки за свещ. На други места е безмислено според мен. В предавателя могат да се слагат литиево йонни или полимерни. Издържат в пъти повече.(тези които си летят със FM апаратурите и наистина има трябва високото напрежение на крайното стъпало за да имат обхват.) Предимсвтото на литиево йонните е че могат да се зареждат с много голям ток-дори на поляната да са изтощени можеш да ги включиш и да си ги заредиш....
    аз в момента карам с 4 клетки Лава 2700 в модела, представят се отлично-случвало се е да не ги зареждам седмица-две и летя без проблеми. Могат да се зареждат бързо.
    Искам да те питам дали от енелупа могат да се черпят по големи токове (ако модела е по голям и има по големи машинки)??
    тези какти се виждат?
    Габриел Димитров
    Варна

  2. #42
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    ЛАВА издържат точно 1 година, след което стават проблемни. Също така имат досадния навик да гърмят при малки зарядни токове (0,1 - 0,2С)!!! След около година експлоатация започват да правят мизерии, но една година гарантирано работят добре!
    За предавател аз лично съм ПРОТИВ литиевите клетки, каквито и да са те (въпреки, че ползвам полимерка). Чисто теоретично по-малкия брой клетки е предпоставка за сериозен проблем при внезапен отказ на една клетка. При пакет от 3 литиеви клетки ако една от тях се повреди (при тези малки консумации вероятността е голяма), то предавателят веднага угасва. При пакет от 8 NiMH дори една клетка да откаже, предавателят ще запищи, но няма да спре.

    По въпроса за енелуп - да, от тях можеш да черпиш големи токове без проблем. Понасят и големи зарядни токове. Това са батерии ИМЕННО за бордови или предавателни пакети (освен полимерните!). За запалки, стартери и тям подобни можеш да си оборудваш малка кутия с централно захранване и пауърпанел, удобна за носене. Запалките са удобни, но бързо клекват и обикновено прегряват свещите. Особено при 4-тактовите мотори запалките повреждат свещта още на третото палене. Така че това, което исках да кажа още преди 2 поста е:
    SANYO ENELOOP са ПЕРФЕКТНИТЕ, КОРАВИ И МОЩНИ NiMH батерийки за предавател или приемник на модели до 10-15 кубика и 4-5 машинки. Имам Мустанг с размах 1,70 и 7 машинки, като всяка от тях пиково гълта до 1,3 ампера. Карам ги спокойно с 1 пакет от 4 енелупа и правя до 6 старта от по 15-18 минути без да се замислям! Разбира се, хвърлям по едно око и на индикатора. Но тези батерии са единствените, които издържат на това натоварване и при едновременно задвижване на всички машинки индикаторът не реагира в низходяща посока. Започва да присветва едва след 4-тия старт и на 6-тия осезаемо влиза в жълтия сектор. Всичко друго клеква още при първото развъртане на всички машинки едновременно и индикаторът започва да почервенява...
    http://www.youtube.com/watch?v=rZGS8R0wehE

    Нямам представа защо твоят познат зарежда клетките извадени от пакета. Аз използвам вече на две места пакети в паралел без никаква електроника помежду им. На два модела имам по 2 пакета, свързани постоянно в паралел. Изравнителни токове НЯМА. Вече година и кусур са в това положение и изобщо не се притеснявам. С други акумулатори не бих рискувал запаралелване!
    Последна редакция от ajcinema; 14.05.2010 на 15:17.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен