+ Ново Мнение
Страница 3 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 42

Тема: NIMH i NICD акумолотори

  1. #21
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Правилната схема за измерване е тази

    Click image for larger version

Name:	UV.jpg
Views:	690
Size:	25.9 KB
ID:	666

    И аз не разбрах точно какво и как си мерил. Но ако мериш акумулаторите с амперметър паралелно на товара - внимавай. Не е много правилно и можеш да си повредиш уреда. Реално мериш ток на късо и при сериозни акумулатори можеш освен да изгориш шунта (или защитата, ако има такава) на уреда да запалиш кабели или акумулатори.
    Димитър Пенев

  2. #22
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Я кажи какво стана, живнаха ли

  3. #23
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Да има още хляб във тях но салам дали е останал
    По същество живнаха и добре се държът на разряд с 1А

  4. #24
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Тоя пакет замина за кофата не ми се искаше да го хвърлям ама нейсе налага се
    сега мисля да си зема едно липо за апаратурата ама не знам дали няма да и дойде малко множко

  5. #25
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Вероятно ще ти дойде нагорнище с LiPo.
    Най-добре си вземи тези акумулатори - http://rchobby.bg/product_info.php?products_id=4261
    Цената е добра за параметрите им. Имат много ниско вътрешно съпротивление - това ще рече, че много по-бавно ще се разреждат сами.
    Димитър Пенев

  6. #26
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Teзи дни и аз се заех с трудната задача да възстановя един пакет от 4 никел-кадмиеви клетки размер ААА 350мач.
    При първият цикъл, капацитета им беше 80мач . След като направих 4 цикъла състоянието им малко се подобри - 140мач капацитет. Мисля да им направя още 4-5 цикъма и ако не достигнат поне 250мач заминакат към кофата.
    Циклите ги правя с възможно най-малкият ток с който зарядното ми може да зарежда - 0.05А, а разряда също с 0.05А до 0.8 волта на клетка.
    Неделчо Брънчев

  7. #27
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Малко трудна работа те ще поемат ток но при разряд колко ще отдават и колко време
    Николай Николов

  8. #28
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Тия батерии са ми малко странни. Педпоследното зареждане го направих с ток 0.05А и зареди 148мач. При разряда батерията отдаде 147мач. След това реших да видя какво ще стане ако я пусна да се зарежда с 1С или това са 0.35А - зареди 250мач. при разреждане с 0.05А отдаде 220мач.
    Последна редакция от de_kata; 01.05.2010 на 15:10.
    Неделчо Брънчев

  9. #29
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Функцията Delta Peak се лъже, особенно при стари клетки с различна степен на остаряване и различен капацитет или вътрешно съпротивление. Това е така, защото пиковете в характеристиката на отделните клетки се случват по различно време и общия пик на цялата батерия е размазан и трудно детектируем.

    При такива случаи е добра идея да се откажете от всякакви умни зареждачки и просто да натъпчете батерията с 1.4 пъти капацитета, написан на етикетката. Това обикновенно се прави с ток 0.1C и време на заряд 14 часа. След това разреждате с умната зареждачка до 1.1V на клетка и мерите капацитета. Това, което премерите, това е истината. Можете дори и да разреждате до 1.0V на клетка, но това е опасно ако клетките са с различен капацитет, и може да доведе до разреждане на най-лошата клетка до 0.0V и дори до зареждане с обратно напрежение.
    Росимир Матеев

  10. #30
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Тоест извода е да не правя цикли с умна зареждачка. То тя батерията по принцип я бях купил преди година, но понеже бързахме, трябваше още първият път да я заредя с голям ток, след това я бях зарязал.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен