+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 4 от общо 4

Тема: Проблем с бръшлес мотор...

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    51

    Проблем с бръшлес мотор...

    Доживях и аз да имам проблем с бръшлес мотор...
    Става въпрос за един от червените мотори на Хобикинг, а именно:
    KD36-50-11S 3200kv Brushless Inrunner
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...idProduct=6670
    Моторчето ми служи вярно повече от година като не е тормозено и прегрявано повече от 60-65 градуса. Не бях го ползвал от края на лятото и днес се заиграх с едно бъги и открих следния проблем:
    когато колелата са във въздуха при подаване на газ всичко си е наред, гумите се развъртат кажи речи до максималните си обороти. Когато стъпят на земята ( натоварването вече е по-голямо) при подаване на газ бъгито едва, едвам се размърдва , а се чува въртене на мотор. Само че вала на мотора не се върти, а звук като от 20 000об/мин. Не знам как точно е направен ротора на мотора и възможно ли е да се е отлепил магнита и той да се върти около вала на мотора. Нямам си на идея как точно да разглобя мотора. Предполагам, че капачката от към стърчащата страна на вала се отвива, но аз не успявам. То че ще трябва нов мотор ще трябва, но ако някой е разглобявал такъв мотор да пише как става.
    Боян Миланов, гр. София,
    S10 BLAST TC

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Предната капачка е на резба със локтайт
    задната е запресована или залепена.
    Моторът подлежи на разглобяване със съответните приспособления
    цилиндричната част се застопорява със каиш като тези за филтрите на колите.
    към предната капачка се захваща приспособление (клуч),което представлява пластина в която има 5 отвора един за вала и 4 за отворите за закрепване. 150-200 мм дължина на рамото е напърно достатъчна.
    Захваща се клуча и эа 4 те болта плътно!!!! (Капачките са от кекъва алуминиева сплав )
    След като е обездвижен в колана със 250 грамов чук по свободното рамо на ключа еднократно и предната капачка тръгва.
    Може и с вълшебната думичка "Мамата" да се подпомогне упражнението.
    след смяна на лагери или ремонт на ротора (лепене на магнити пребандажиране с кевлар и балансиране) е желателно да се отстрани стария локтайт от резбата по капачката преди да се постави нов

    Не застопорявай мотора за задната капачка!!!!

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    51

    Проблем с бръшлес мотор...

    Имам напредък. Ето до къде стигнах:



    Възползвах се от съвета на Иво (Благодарности за което) ,но липсата на подходящи инструменти ме принуди да импровизирам малко. В помощ дойде и парапета на балкона. Няма да скрия и взаимстваната идея от тук за застопоряване на корпуса на мотора.
    http://modelistika.com/showthread.php?t=23645

    Магнита естествено се беше отлепил. Много елементарна конструкция на ротора. Като изключим направата на магнита. Лагерите са 605ZZ - 5x14x5 и са залепени за капачките. Магнита, ротора и алуминиевите шайби вече ги натопих в корселин , за да се изчисти лепилото. Въпроса ми е дали да накисна и корпуса с намотката и предната капачка? Лагерите ще заминат, но има ли опасност проводника на намотката да е слепван и да се разлепи.
    Боян Миланов, гр. София,
    S10 BLAST TC

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Моят съвет е да не накисваш намотките, че не се знае Бай Чайник какво е ползвал за изолация и лак.
    Опитай да изчистиш колкото може резбата и това е.
    Анатоли Бовянски
    София

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен