+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 17

Тема: Мачти за антени

Threaded View

  1. #1
    Автор
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    108

    Някой знае ли колко струва карбонова въдица? И виждали ли сте как се гъни .За мен икономически не е оправдано нито технически с карбонова въдица,а и искам да видя такава стойка (ще е голям майтап)без да се обиждате ама помислете.
    Пламен Първанов

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    http://www.bioevibul.com/news.aspx?id=1092
    ..... освен нея са монтирани още 15 мачти с височина 60 метра .....

    http://www.nimex2004.bg/bg/6/Проекти...щина_Суворово/
    ..... височината на мачтата е 70 метра ..........



    Вижте линковете и снимката по-горе. Не казвам, че направата ще е лесна. Просто твърдя, че в никакъв случай няма да е такава тежка артилерия, каквато я описва ПАЦО.

    Имам обаче въпроси - Какъв е смисъла от тази мачта? Колко ще се увеличи обхвата с нея?

    А какво ще кажете за един четирикоптер, които е вдигнат на 1 километър височина и влачи под себе си кабел, по който тече енергия от земята, за да го захранва. На практика при такава концепция четирикоптера ще седи там в небето дни, седмици или месеци - докато се повреди и падне.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    http://www.bioevibul.com/news.aspx?id=1092
    ..... освен нея са монтирани още 15 мачти с височина 60 метра .....

    http://www.nimex2004.bg/bg/6/Проекти...щина_Суворово/
    ..... височината на мачтата е 70 метра ..........



    Вижте линковете и снимката по-горе. Не казвам, че направата ще е лесна. Просто твърдя, че в никакъв случай няма да е такава тежка артилерия, каквато я описва ПАЦО.

    Имам обаче въпроси - Какъв е смисъла от тази мачта? Колко ще се увеличи обхвата с нея?

    А какво ще кажете за един четирикоптер, които е вдигнат на 1 километър височина и влачи под себе си кабел, по който тече енергия от земята, за да го захранва. На практика при такава концепция четирикоптера ще седи там в небето дни, седмици или месеци - докато се повреди и падне.
    На тази снимка оптяжките са само 3 но на около 20 места, Матеев ти или не четеш какво се пише или не го осмисляш, аз през цялото време твърдя не ,че не може да се вдигне 20-30м пилон а ,че няма смисъл защото е трудоемко ,времемко и вероятно доста скъпо .Аз съм участвал във вдигането на 15м радио мачта в казармата беше на камион, сглобяваше се на земята опъваха се 4 двумметрови лапи закрепени на камиона , изправяше се с хидравлик и се опъваха бая оптяжки , разчета беше от 4 човека и се правеше за около 2-3 часа, предназначението беше радио ретласлация , радио разузнаване и смущаване комуникацията на противника.

    А така изглежда в основата 51м пилон
    Дали квадрокоптера ще дигне 100м кабел и дали тока ще стигне до него това трябва да се пробва, чакаме снимков материял!!!
    Аз предлагам да спрем с този безмислен спор, само за информация , ако повдигнете антената на 2.5м вероятно ще се увеличи диапазона 2-3 пъти може лесно да се провери опитно, мога да ти дам методологията за смятане ако те интересува. това визирах като казах за добрата идея с въдицата , стига да не е карбонова ,че може да изтегли граунда на горе
    Приятно посрещане и изпращане на новата година!!!И дано ако Дядо Коледа ви е забравил Дядо Мраз да не е!!!!!Наздраве!!!!
    Последна редакция от ПАЦО; 31.12.2011 на 11:38.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Честита Новата 2012 момци! Да сте живи и здрави и да не спирате да фъркате.....без значение от обхвата.

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    ....Другото което си спомням беше от казармата - аз съм радист малка мощност. Имах колеги, които бяха средна мощност и те имаха джип и камион със сгъваеми антени. Една от техните антени беше един точно такъв много висок кол, който се разпъваше от 3-ма човека под часовник буквално за по-малко от минута.....
    Сигурен съм, че, ако човек се поразрови по поделенията ще намери стари релейки за продан. Тук, като закриваха едното поделение какви неща отидоха на вторични и на разпродажби - не е истина.


    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    .....А какво ще кажете за един четирикоптер, които е вдигнат на 1 километър височина и влачи под себе си кабел, по който тече енергия от земята, за да го захранва. На практика при такава концепция четирикоптера ще седи там в небето дни, седмици или месеци - докато се повреди и падне.
    Не съм сигурен дали нама да се наложи малко по-високо захранващо напрежение по кабела с последващо преобразуване, за да може да си носи кабела.

    Матеев,
    Ето ти едно предизвикателство - Хкоптер с фотоволтаично захранване или по-скоро летящ фотоволтаичен панел. Поне през светлата част на деня ще има пауър.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #5
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Честита Момци
    Много Здраве Късмет и Парички.
    И все така да вдигате мачтата
    Анатоли Бовянски
    София

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен