+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 5 от общо 5

Тема: Купувам цифров фотоапарат Olympus или Sony

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Купувам цифров фотоапарат Olympus или Sony

    Купувам употребяван фотоапарат от тези две марки, без значение на външния вид и състоянието. Единственото условие е да функционира снимащата фунцкия. Варио, дисплей, светкавица - може и повредени. Желателно над 3 мегапиксела. Тегло до килограм.

    Ще лети...


    Предложения тук, на ЛС или скайп.

    Весела Коледа на всички!
    Георги Русинов

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Какво ще кажеш за Olimpus C-40 ZOOM?

    http://www.olympus.bg/consumer/208_C-40_ZOOM.htm

    Много добър фотоапарат. Първите ми цифрови снимки в колекцията са от него. Работи мечта. Има само един единствен недостатък - гълта батериите като луд. Много е гладен за ток. Трябва да му слагаш алкални батерии или NiMH акумулатори. Можеш също така да си изведеш 2 жички и да сложиш едно LiPo.

    Ако ти свърши работа, ще ти го подаря.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Да, чудесен е за целта. Аз съм ползвал друга Камедия, но този модел е с доста ръчни функции. Олимпус са го "изтървали" с доста ръчни функции. На другите Камедии и останалите от серия "сапунерки" са орязали повечето ръчни (приоритетни) възможности. Захранването не е проблем, защото този апарат работи и с презареждаема литиева батерия CR-V3. Другият му плюс е в огромната матрица - 1/1,8 CCD.

    Да, харесва ми, но му измисли някаква цена все пак! Не ми е удобно да приемам подаръци, особено след последния месец... за което ще стане дума в една друга тема.

    Вече купих едно неработещо Сони за 50 лева с помощта на един колега, на което ще използвам матрицата с обектива. Причината да търся тези две марки е в специфичната матрица, която има изключителна яркост и наситеност на изображението.

    Към останалите колеги:
    Колеги, ако имате счупени, неработещи или наводнени апарати от тези две марки, моля, предложете ми да ги купя!
    Георги Русинов

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Преди малко тръгна с Еконт. Утре след 10 часа да си го потърсиш в обявения от тебе офис на Еконт.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Искам да благодаря на нашия много щедър и целогодишен Дядо Коледа (ако мога да го нарека така) - г-н Матеев!

    Получих апаратчето, в комплект с няколко карти памет за което много БЛАГОДАРЯ!

    Ето какво може тази стара, но за сметка на това с много възможности "сапунерка":








    Теглото и размерите са идеални за монтаж в модел (вътре, в самия модел). Очаквам до дни да пристигне и AV кабела, който поръчах вчера. :)
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен