+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 46

Тема: Камери, подходящи за FPV. Модели, параметри, функционални възможности.

Threaded View

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by worldchanger View Post
    Сигурен ли си за аналогивия изход? Виждал ли си го на живо в действие.. а може ли да записва 1080 или 720р докато от изхода вади SD? Вече на спецификации не вярвам, затова питам, защото двойката още не ми е попаднала в ръчичките.
    Да, да има изход и съм го пробвал, макар и не в полет, записва в 1080p. В TV изхода се включва жак 2.5мм с 4 секции, направих си кабела, като използвах само изхода за видео и масата. Аудио не ми трябваше, понеже електрониката на самолета вече имаше микрофон. Най близо до пластмасата на жака е масата, видеото е следвашия. За другите два не съм сигурен, мисля че бяха аудио L и R, понеже камерата има вход за стерео микрофон, на мен не ми трябват. Пускам камерата да записва, а през изхода TV пращам видео сигнала към OSD и от там във видеопредавателя.
    Поздрави.

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Качеството на картината зависи само от видеопредавателя какво ще може да предаде на земята. Иначе е пълно ХД 1920х1080. Видеото се гледа идеално даже и на голям 42 инча телезивор , аз поне не забелязвам разлика в качеството на картината спрямо телевизионните програми който гледам на телевизора. Това обаче само когато гледам запис от картата с памет която си е в самата камера. На земята по време на полетите гледам на малък телевизор, но нямам записвачка още с която да може да запиша и този сигнал който приемам по време на полета. На снимката се вижда как аз съм вързал камерата и как върху неиния сигнал наслагвам сигнала от телеметрията, който после го вкарвам във видеопредавателя.
    На това видео клипче:
    http://www.youtube.com/watch?v=Q0eFeQF1j9w
    макар и старичко вече почти на година се вижда и самото качество на картината-пуснете си го на пълно ХД и на цял екран -колкото по голям е монитора/екрана/ по добре се гледа :). То е записа от картата с памет затова не се виждат числата от телеметрията.
    С две кратки думи освен самолета, камерата и телеметрията си трябва и голям телевизор доло на земята и някаква записвачка която да записва сигнала в реално време. С лаптоп и кепчер не е добра идея защото ако блокира виндовса се губи самолета!!!
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	GOPRO s Telemetriata.jpg‎
Views:	699
Size:	257.4 KB
ID:	4378  

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Мисля си че тези които бяхя насочили усилия към стабилизация на стойката за камерата вече могат да работят в друга по преспективна насока. http://www.videoprotest.com/testy/item/320.html

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    трансмитер

    Не видях тема за трансмитерите на комплексен видео сигнсл - дали не съм гледал добре или наистина няма такава дискусия?
    Атанас Георгиев

    0878640251 soton@mail.bg

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Няма такава тема. Мислех да я отворя, но все не остава време. Трябва да се направи някакъв начален анализ какво се предлага по света, на какви честоти, с каква мощност и т.н.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    минимизация

    Мен като начало ме интересува нещо по евтино за да си пробвам нещата в лодката.Какво може да се намери сега около вас?Далеч сум от високопрофесионалните изисквания дето ги дискутирате по горе.
    Атанас Георгиев

    0878640251 soton@mail.bg

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Тук няма професионалисти. Всички сме любители.

    За целите ти би могла да свърши работа и най-обикновена домашна системка за предаване на безжично видео. По 30-40-тина лева са.
    Поне ще имаш изходна позиция. Стандартните насочени антени можеш да замениш с кръгови. В доста случаи резултатите се подобряват, особено ако излъчваш от вода.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен