+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 46

Тема: Камери, подходящи за FPV. Модели, параметри, функционални възможности.

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by X_NRG View Post
    Пацо, напълно съгласен съм с теб за това, че с една качествена камера ще е по-добре, защото ще виждам ТОЧНО това, което записвам, но ще ми излезне соленко да си купя нова такава камера, а както вече казах - нямам късмет в UK-ския ebay. В Американския пък абсолютно никой не желае да праща до Европа, а там цените са наистина много по-приемливи. Другото е, че дори да харесам някоя камера от ebay, не съм сигурен дали тя го може този номер със записа и AV изхода едновременно, пък не искам да се окаже, че съм си купил нещо, което не ми върши работа. По принцип съм навит за GoPro, но разликата в цените за Щатите и Европа (50% по-надути) е ОГРОМНА и засега тази идея отпада (поне докато не открия нещо 2ра ръка на по-човешка цена).

    Всъщност доста си бях харесал тази камера (112гр е - не мисля, че е толкова тежка, пък и сигурно мога да я разкостя и да смъкна още малко от теглото), но се разубедих след като ти написа, че си много недоволен от нея. Ще споделиш ли какво точно не ти е харесало? Все пак имай предвид, че като за начало далеч не съм толкова взискателен - искам да започна, а с цялото това избиране на камера и компоненти не мога...
    Това е детска играчка бе човек нито стабилизация нито фокус като хората ,да не гворим за качество.....

  2. #2
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-vid...tml#properties тази камера прави добри клипове и изкарва сигнал от изхода за видеото ,проверено от колега моделист който я има,е няма стабилизация но моята като има ,....се оказа че по добре снима без стабилизация




    Последна редакция от danikronos; 28.12.2011 на 07:22.
    Даниел Георгиев

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Много интересни джуджавки за FPV

    Здравейте момци,

    Преди време си поръчах една интересна камерка с контролер за запис. Днес животинчето пристигна. Ето какво имаше в комплекта:

    Click image for larger version

Name:	IMG_0084.JPG
Views:	1098
Size:	242.2 KB
ID:	4364Click image for larger version

Name:	IMG_0083.JPG
Views:	1102
Size:	257.1 KB
ID:	4365Click image for larger version

Name:	IMG_0082.JPG
Views:	1108
Size:	266.6 KB
ID:	4366

    Това е микро камерка + записващо устройство върху MicroSD карти. Има няколко режима на работа - стрийм, снимки, дистанционно през апаратурата. Има си USB порт за прехвърляне на заснетото, четец на MicroSD карти, микрофон и двуцветен светодиод за състоянията. Теглото му е 17 грама, а резолюцията 720х480 30fps. Цената е най-вкусното нещо....само EUR 29.90

    Ето и линкове към сайта, който съдържа и предлага и много други "вкуснотии":

    http://flycamone.com/ - моята е долу ляво, но другите са доста по-добри, ама и по-скъпички;
    http://www.flycamone.com/cgi-bin/cgi...=334&undefined - големите "вкуснотии";
    http://www.flycamone.com/cgi-bin/cgi...=344&undefined - мноооооого добри очила с HD резолюция.

    Утре ще купя карта и ще направя малко филмче да тествам желязото и ще го публикувам тук.

    Поздрави
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Не се лъжете по думата 'стабилизация'. При бордова каемра това нещо не само, че няма да свърши работа, ами ще направи видеото по-ужасно. Просто видео стабилизацията е направена да компенсира съвсем малки трепвания, които обикновено се получават когато се снима от ръка. Качена на модел, видеото от такава камера ще се клати повече отколкото без стабилизация. В нашия случай нещото, което може до някъде да направи клатенето по-незабележимо е един широк обектив. Има предимства, има и недостатъци. При всички случаи най-сигурната стабилизация е стабилният самолет.. Иначе да, U10 на самсунг излъчва SD по композит докато зпаисва HD, май имаше в менюто и настройка точно на формата, който излиза от изхода.
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Здравейте. Аз се спрях на GoPro Hero2 с 1080p HD видео и 11 мегапиксела снимки, има и изход A/V. Тежи 97.30 грама без защитен корпус, и 165 с корпуса. Дава възможност за запис с максимално качество и изпращане на видео сигнала пез OSD. Пилота получава ценните данни от OSDто и видеото, което получава може да се запише с друго записващо устройство на земята, макар картината да не е Full HD. Не е необходимо да има система за правене на снимки, с помоща на програма за обработка на видео може да се свали която и да е снимка от записа, дори може да се изправи кривината от широкия обектив. Вярно, малко тежичка е, но има и пилоти монтирали тази камера на Easy Star с 1385мм размах на крилете. В момента съм с камера DX201 Prixim с 540 ТВ линии, ще монтирам камерата GoPro Hero2, когато си настроя добре системите, за да не се простя със скъпата камера. Направих сравнение между полученото видео на двете камери през видео системата и въпреки, че няма начин как да получа Full HD, разликата е значителна. Препоръчвам ви я.
    Поздрави.

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Към днешна дата GoPro Hero 2 е най-добрата камера в света за екстремни спортове. По-добра няма. След като си поблъска главата с разни евтинийки, човек рано или късно стига до GoPro Hero 2. Ползвай си я със здраве и се наслаждавай. И не забравяй от време на време да ни показваш по някой друг клип.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Снимка, свалена дори от FullHD запис не може да се сравнява с такава, която е направена в режим на фотоапарат. Дори най-мощният видеоредактор Adobe Premiere не може да свали кой знае колко качествено изображение от видеозапис, понеже... това няма как да стане при тази резолюция и начинът на запис в съответната компресия.

    Освен това Adobe Photoshop има функция за деинтерлийз на прогресивно или интерполирано сканирани кадри, при което се интерполират или деинтерлийзват съответните редове...


    С прости думи, на една и съща резолюция еднокадрова снимка е в пъти по-добра от изображение, свалено от стрийм-поток.


    Матеев е прав - ГоПро2 е най-доброто. Все пак и Discovery го използват във филмите си...
    Георги Русинов

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Това се кани да вземе позиции от пазарния дял на Го-прото.Като се съди и по цената за сега ще видим как ще се развият нещата. http://www.foxtechfpv.com/horyzonhd-...der-p-498.html

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Снимка, свалена дори от FullHD запис не може да се сравнява с такава, която е направена в режим на фотоапарат. Дори най-мощният видеоредактор Adobe Premiere не може да свали кой знае колко качествено изображение от видеозапис, понеже... това няма как да стане при тази резолюция и начинът на запис в съответната компресия.

    Освен това Adobe Photoshop има функция за деинтерлийз на прогресивно или интерполирано сканирани кадри, при което се интерполират или деинтерлийзват съответните редове...


    С прости думи, на една и съща резолюция еднокадрова снимка е в пъти по-добра от изображение, свалено от стрийм-поток.


    Матеев е прав - ГоПро2 е най-доброто. Все пак и Discovery го използват във филмите си...
    Напълно съгласен съм с теб, за професионални снимки и дума не може да става, освен това дори и с мултикоптер не може да се фиксира камерата достатъчно неподвижна. Adobe Premiere не съм го пробвал, но си правих експерименти със Soni Vegas Pro 11. Инсталираше се един плугин, с който можеш да оправиш ефекта рибешко око.
    Поздрави.

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    [QUOTE=ajcinema;12140Освен това Adobe Photoshop има функция за деинтерлийз на прогресивно или интерполирано сканирани кадри, при което се интерполират или деинтерлийзват съответните редове...QUOTE]

    Нещо май объткахме термините :) Прогресив видеото не се деинтерлейсва, защото не се състои от филдове. Интерполацията на видеото е функция, която се прилага или от устройствата за възпроизвеждане, или от софт за обработка с цел по-качествено движение без скоци в картината поради фиксирания фреймрейт на възпоризвеждането, който понякога се разминава с фреймрейта на видео записа.
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен