Quote Originally Posted by nickarsow View Post
Пацо, нали се сещаш, че подобно изпълнение с тример-потенциометър, който да връткаш наляво-надясно в XXI век 2012 е супер несериозно. При това изобилие от чипове на пазара, подарък да ми го дават това "желязо", няма да го взема.
Ники ,явно не си бил радио любител и не знаеш, че синтезаторите на честота зашумяват обхвата и намаляват чувствителноста на приемника , дължи се на любимият ни ред на Фурие и правоъгалниците дето излизат от цифровия синтезатор....Някой дето се занимава с радио връзки може да ти го обясни по подробно ,че мен ме мързи. АКО ИСКАШ ГОЛЯМ ОБХВАТ С МАЛКА МОЩНОСТ ТОЕСТ МНОГО ЧУВСТВИТЕЛЕН ПРИЕМНИК ПО ДОБРИЯ И ПО ЕФТИН ВАРИЯНТ Е БЕЗ СИНТЕЗАТОР НА ЧЕСТОТА В ПРИЕМНИКА(има една системка в приемниците АДЧ която работи достатачно надежно и не е необходимо да се донастроива приемника когато захване сигнала стига предавателя да е стабиле което при ефтинките системки за съжаление не е така, ,,връткането,, се налага поради нестабилност на предавателя а не на приемника в повечето случаи)!!!Ако нямаме такива претенций и не търсим бюджетен вариянт,по добре е с цифров синтезатор от към удобство и стабилност