+ Ново Мнение
Страница 4 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 46

Тема: Камери, подходящи за FPV. Модели, параметри, функционални възможности.

  1. #31
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Качеството на картината зависи само от видеопредавателя какво ще може да предаде на земята. Иначе е пълно ХД 1920х1080. Видеото се гледа идеално даже и на голям 42 инча телезивор , аз поне не забелязвам разлика в качеството на картината спрямо телевизионните програми който гледам на телевизора. Това обаче само когато гледам запис от картата с памет която си е в самата камера. На земята по време на полетите гледам на малък телевизор, но нямам записвачка още с която да може да запиша и този сигнал който приемам по време на полета. На снимката се вижда как аз съм вързал камерата и как върху неиния сигнал наслагвам сигнала от телеметрията, който после го вкарвам във видеопредавателя.
    На това видео клипче:
    http://www.youtube.com/watch?v=Q0eFeQF1j9w
    макар и старичко вече почти на година се вижда и самото качество на картината-пуснете си го на пълно ХД и на цял екран -колкото по голям е монитора/екрана/ по добре се гледа :). То е записа от картата с памет затова не се виждат числата от телеметрията.
    С две кратки думи освен самолета, камерата и телеметрията си трябва и голям телевизор доло на земята и някаква записвачка която да записва сигнала в реално време. С лаптоп и кепчер не е добра идея защото ако блокира виндовса се губи самолета!!!
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	GOPRO s Telemetriata.jpg‎
Views:	690
Size:	257.4 KB
ID:	4378  

  2. #32
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Мисля си че тези които бяхя насочили усилия към стабилизация на стойката за камерата вече могат да работят в друга по преспективна насока. http://www.videoprotest.com/testy/item/320.html

  3. #33
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    трансмитер

    Не видях тема за трансмитерите на комплексен видео сигнсл - дали не съм гледал добре или наистина няма такава дискусия?
    Атанас Георгиев

    0878640251 soton@mail.bg

  4. #34
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Няма такава тема. Мислех да я отворя, но все не остава време. Трябва да се направи някакъв начален анализ какво се предлага по света, на какви честоти, с каква мощност и т.н.
    Росимир Матеев

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    минимизация

    Мен като начало ме интересува нещо по евтино за да си пробвам нещата в лодката.Какво може да се намери сега около вас?Далеч сум от високопрофесионалните изисквания дето ги дискутирате по горе.
    Атанас Георгиев

    0878640251 soton@mail.bg

  6. #36
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Тук няма професионалисти. Всички сме любители.

    За целите ти би могла да свърши работа и най-обикновена домашна системка за предаване на безжично видео. По 30-40-тина лева са.
    Поне ще имаш изходна позиция. Стандартните насочени антени можеш да замениш с кръгови. В доста случаи резултатите се подобряват, особено ако излъчваш от вода.
    Георги Русинов

  7. #37
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ами можеш да отидеш в eBay и да потърсиш с ключови думи "room to room video". Ще получиш линкове към готови системи (предавател и приемник) за прехвърляне на видео и аудио информация на различни разстояния, като най-простите осигуряват 100-200 метра на открито пространство, а най-мощните - 10 km и нагоре. Също така подобни системи има и в сайтовете за FPV.

    Мисля че най-евтиното, което може да се намери, е около 30$. Има и в българските електронни магазини разни евтини играчки от типа Wireless камери с приемник, но моя горчив опит сочи, че с такива не трябва да се захващаш, защото ще ти побелеят косите. Основния проблем при евтините играчки е, че честотите на приемника и предавателя не са кварцово стабилизирани. Освен това настройката на канала в приемника е с потенциометър. Правиш някаква настройка и след 5 минути пак трябва да въртиш потенциометъра. Това е и критерия за стабилност - видиш ли приемник с потенциометър - бягай, дори и да ти го подарявват.
    Росимир Матеев

  8. #38
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Ами можеш да отидеш в eBay и да потърсиш с ключови думи "room to room video". Ще получиш линкове към готови системи (предавател и приемник) за прехвърляне на видео и аудио информация на различни разстояния, като най-простите осигуряват 100-200 метра на открито пространство, а най-мощните - 10 km и нагоре. Също така подобни системи има и в сайтовете за FPV.

    Мисля че най-евтиното, което може да се намери, е около 30$. Има и в българските електронни магазини разни евтини играчки от типа Wireless камери с приемник, но моя горчив опит сочи, че с такива не трябва да се захващаш, защото ще ти побелеят косите. Основния проблем при евтините играчки е, че честотите на приемника и предавателя не са кварцово стабилизирани. Освен това настройката на канала в приемника е с потенциометър. Правиш някаква настройка и след 5 минути пак трябва да въртиш потенциометъра. Това е и критерия за стабилност - видиш ли приемник с потенциометър - бягай, дори и да ти го подарявват.
    Матеев , това твърдение за потенциометъра не е съвсем вярно, всичко до голяма степен зависи от изпълнението , виждал съм приемници на които ВЧ модула е един и същ с аналогово управление и единия е с поенциометър а другия е с цифрова индикация на уж каналите но само комутира резистори заместващи потенциометъра , за съжаление повечето ефтинки системки са така а ако потенциометъра е качествен и опората е стабилна не би следвало да има проблемПо скоро проблема е в предавателя:):)
    Последна редакция от ПАЦО; 24.05.2012 на 19:42.

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Матеев , това твърдение за потенциометъра не е съвсем вярно, всичко до голяма степен зависи от изпълнението , виждал съм приемници на които ВЧ модула е един и същ с аналогово управление и единия е с поенциометър а другия е с цифрова индикация на уж каналите но само комутира резистори заместващи потенциометъра , за съжаление повечето ефтинки системки са така а ако потенциометъра е качествен и опората е стабилна не би следвало да има проблемПо скоро проблема е в предавателя:):)
    Пацо, нали се сещаш, че подобно изпълнение с тример-потенциометър, който да връткаш наляво-надясно в XXI век 2012 е супер несериозно. При това изобилие от чипове на пазара, подарък да ми го дават това "желязо", няма да го взема.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #40
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Всичко опира до парата която всеки може да отдели, аз съм ползвал и такъв приемник с потенциометър за безжичната ми камера която си купих най напред 50мв китаиска за 76лв. преди 4-5 години. Даваше скапана картина но карах и с нея щото ми се караше и нямах тогава 700лв за гопрото Хвърляше на 300 метра сигнала и бех най-щастливия човек на земята . .То и тогава маи нямаше още измислено гопро. Ако се върнем само 5-6 години назад във времето ще видим че тогава се кефехме на моторчета от по 200 вата, а повечето моделисти не знаеха изобщо що е то трифазен мотор и липо батерия.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен