+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 69

Тема: Модели, подходящи за FPV. Разполагане на оборудването.

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    При другите тестове приемника си беше в центъра на четирикоптера, като двете антенки бяха буквално насмотани в произволни посоки. Сега за пръв път положих малко усилия да ги подредя под прав ъгъл. Между другото това не е само приемник - това е приемопредавател. Системата е JETI BOX и тя представлява многоканална телеметрия, която ми праща долу на земята десетки параметри на полета. Виж каква модификация притежава апаратурата:

    Росимир Матеев

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Да ясно.
    Аз лично съм имал проблеми със приемник лепнат зад мотора и минаващи силови кабели покрай него.
    А предавателя си е добре таМан че се Лади.
    Анатоли Бовянски
    София

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    И предавателя не е добре, на видеото може да се появят едни вълничкиили да загуби синхронизация по кадри и когато се отдалечи просто да отърве козите..ама ти си знаеш!!

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    И предавателя не е добре, на видеото може да се появят едни вълничкиили да загуби синхронизация по кадри и когато се отдалечи просто да отърве козите..ама ти си знаеш!!
    Съгласен съм, но имаш ли някаква по-добра идея къде да го сложа, или просто си критикуваш ей-така за спорта?

    Мога например да увия жиците на мотора със станиол - демек да ги екранирам. Мога и самия предавател да увия в станиол. С това идеите ми се изчерпват. Ако вие имате някаква по-свежа идея - давайте.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Не знам дали се вижда на някоя от снимките, но има и още един тюнинг - един феритен пръстен, на който съм намотал 7-8 навивки от двата проводника, които захранват камерата и предавателя. По този начин се надявам, че силно съм намалил смущенията от видеочаста към четирикоптера и обратно.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Пацо е спортист
    Едва ли ще имаш проблеми с предавателя, пък и нали записваш в ГоПрото кво ти пука
    Пък и Бургера си знае пътя до вкъщи.
    Аз бих изнесъл приемника някъде долу около фотото, но това си е мое мнение.
    Всичко става с проби най добре.
    Анатоли Бовянски
    София

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    Пацо е спортист
    Едва ли ще имаш проблеми с предавателя, пък и нали записваш в ГоПрото кво ти пука
    Пък и Бургера си знае пътя до вкъщи.
    Аз бих изнесъл приемника някъде долу около фотото, но това си е мое мнение.
    Всичко става с проби най добре.
    Да имаш да вземаш, аз съм анализаторМога да намеря кусури на всичкоПослушай Анатоли!!!Видео дали ще имаш или не не е толкова важно в твоя случай ...

  8. #8
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Утре ще пробвам и ще реагирам съобразно ситуацията. По принцип моите FPV истории започнаха с толкова силен фалстарт, че чак ще се учудя ако утре всичко мине добре и без екшън.

    Между другото освен записа в GoPro-то ще има и наземен запис на полета с 3D камера. Само дето е много жалко, че няма как да ви пусна в тубата 3D клип.
    Росимир Матеев

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    Пацо е спортист
    Едва ли ще имаш проблеми с предавателя, пък и нали записваш в ГоПрото кво ти пука
    Пък и Бургера си знае пътя до вкъщи.
    Аз бих изнесъл приемника някъде долу около фотото, но това си е мое мнение.
    Всичко става с проби най добре.
    Анатоли, входния сигнал към крайното стъпало минава на практика успоредно по цялата дължина на силовите кабелии при ток 50-60 А с висока честота и правоъгална форма не ми се мисли до кой хармоник ще стигне и с какво ниво.....

  10. #10
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Анатоли, входния сигнал към крайното стъпало минава на практика успоредно по цялата дължина на силовите кабелии при ток 50-60 А с висока честота и правоъгална форма не ми се мисли до кой хармоник ще стигне и с какво ниво.....
    Кабелчето от камерата до предавателя е екранирано и това донякъде ме успокоява. Притеснително е другото - въртящото магнитно поле ще индуцира някакви токове по пистите на предавателя. ПАЦО е прав, че тези смущения ще се насложат върху звука и върху картината, и там на земята ще има гърчове....

    Надявам се обаче, че това няма да е сериозна пречка. Ако греша - ами ще търсим алтернативи. Като начало ще повикам неволята и ще се оплача на нея.....
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен