+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 62

Тема: FPV и OSD клипове, снимки и видео, правени от въздуха

Threaded View

  1. #1
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    да прав си за наградата, като каза за това се сещам за един такъв пример при който ми се разби за пореден път самолета но като отидох до мястото неможах да намеря батерията ,2 часа търсих но не успях,накрая видях двама овчари и обясних какво съм загубил и ако го намерят плащам.....след два дни ме намериха на поляната и ми донесоха батерията ,останах изумен и ги попитах къде са я намерили ,познайте....цопнала батерийката в едно краве л...но и как да я намеря ,е там наистина не бях поглеждал,та наградата върши чудеса
    Даниел Георгиев

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    На времето като млади пубери търчахме като луди из балканите в един спорт който се наричаше "лов на лисици". Прост предавател излъчва даден радиосигнал а прост приемник го приема и по силата му се разбира от къде идва. Елементарно нещо защото е правено от пионери и то преди 25 години че и повече. Така че не вярвам намирането на даден модел да се окаже проблем, особено сега когато от него ще се бълват сто вида сигнали и то с яка мощност.

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Прав си само в едно - .......като бяхме млади, търчахме .........

    Някога може би, но сега въобще не мога да си представя как ще се отдалеча на повече от 100 метра от колата, а да не говорим за 5-6 километра из баири и драки, и то без пътека. Ако до там, където е паднал модела, няма път за лека кола или поне пътека за АТВ, значи въобще няма да си правя труда да го търся. Предпочитам да си дам 100-те лева на някого, който го намери и донесе.

    Като гледам danikronos - той лети само из равнините и където и да му падне модела - отива с буса и си го взема. Истинския кеф с FPV-то обаче е друг - да летиш по баири и чукари и да снимаш места, където човешки крак не може да стъпи. И да правиш рискови маневри, които не би направил с истински самолет - бръснещ полет, минаване под мост или далекопровод, зигзаг между дървета. Колкото повече рискуваш модела си, толкова андреналина е по-голям. А и ще се сдобиеш с кадри, които ще смразяват кръвта.......
    Росимир Матеев

  4. #4
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    слагаш GPS тракер http://spy.bg/gps-prosledyavane/ и където и да падне ще го намериш
    Даниел Георгиев

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    И ти ли не спиш като мене? Е поне не съм единствената откачалка в България.....

    Това с GPS-a е добро. OSD системата EZOSD от Hobby King има такава функция - последните валидни GPS координати на модела се запомнят от наземната станция и при всяко ново включване тя ги показва на дисплея си.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    това е последното клипче което снимах преди снега с камерата на борда
    Даниел Георгиев

  7. #7
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    FPV за манияци
    Даниел Георгиев

  8. #8
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Тези дни бях в Момчилград и се пробвах да направя клипове над града ,но се появиха два проблема.Първо се оказа , че със същото оборудване което в покрайнините на пловдив летях на 2км,тук в Момчилград видео връзката се оказа почти невъзможна и то с насочена антена, неможах да летя повече от 700-800 метра разстояние.Явно заради пресечения терен на който се намира града ,gsm антените ,които са и те на 900 мегахерца ,доста пречат и редуцират обхвата на видео връзката ми.Втория ми проблем ,който излезе са вибрациите от мотора, влизат в катрината и много трепти .Забелязах че когато карам с голямо витло права по малко обороти и тогава почти няма вибрации в картината ,но мотора изразхдва повече ток,но май трябва да се примиря с това.Видео не качвам че старшно трепти картината, но имам няколко кадъра които извадих и са се получили добре.




    Даниел Георгиев

  9. #9
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Днес мислех да кача самолета на около 1000 метра но обллаците бяха доста по надолу ,на около 600 метра и се спрях дотам,достраша ме по нагоре.Сложих на елероните жироскоп който ме спаси до известна степен от клатенето и сега лети доста стабилно

    Последна редакция от danikronos; 10.04.2012 на 08:52.
    Даниел Георгиев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен